یک وبسایت امریکائی:

چین را نمیتوان مهار کرد

بحران برای غرب نیآفرینید

 

سارا واگن کنشت

ادامه جنگ در اوکراین

در جهت منافع امریکاست!

(پیک هفته ۱۰۹) ۱۵ شهریور ماه ۱۴۰۱ - ۶ سپتامبر ۲۰۲۲

 pyknet100@gmail.com


۱۵-۱۴شهریور

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۱۵-۱۴شهریور

رویدادهای
منطقه و جهان


۱۵-۱۴شهریور

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۱۵-۱۴شهریور

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۱۵-۱۴شهریور

منتخب اخبار ورزشی


۱۵-۱۴شهریور

منتخب اخبار اقتصادی

فیسبوک پیک نت ۷ روز بسته شد

به اطلاع خوانندگان پیک نت می رسانیم که فیسبوک، پیک نت را برای ۷ روز توقیف کرد و دلیل آن را  انتشار فیلم کشف مخفیگاه حمله به نیروگاه زاپوروژیه اعلام کرد. این فیلم را می توانید در تلگرام پیک نت ببینید.  هدف آنست که مردم در باره اوکراین همان فیلم ها را ببینند و خبرهائی را بشنوند که از فیلتر سانسور رسانه های غربی منتشر می شود.


عنوان اول پیک نت ۱۵ شهریور

مستاجر خانه شماره ۱۰

تغییر کرد اما

استراتژی جنگی تغییرنمیکند

در انگلستان جانسون برخاست و لیز تراس جایش نشست. همان ضرب المثل معروف خودمان "کله پز برخاست... جایش نشست". رفتن او و آمدن این، بدان معناست که "نه خانی رفته و نه خانی آمده!" در در انگلستان بر همان پاشنه خواهد چرخید که در دوران جانسون چرخید. بویژه در سیاست خارجی و در راس آن دخالت مستقیم و در واقع رهبری دولت و ارتش اوکراین برای جنگ با روسیه! مهم نیست که چه کسی در خانه شماره ۱۰ است، مهم اینست که این سیاست دنبال شود.
قریب ۵ ماه پیش که لیز تراس بعنوان وزیر خارجه انگلستان به مسکو سفر و با وزیر خارجه آن کشور دیدار و مذاکره کرد، لاوروف در ارزیابی از شخصیت نخست وزیر جدید انگلستان گفت:"اصلا معلوم نیست، او حرف های من را می فهمید یا نه ؟"
انگلستان تصمیم خود برای آینده ای که امروز در اوکراین شاهدش هستیم و فردا در تایوان و پس فردا در قطب شمال و خلیج فارس، پیش از زمانی که انگلستان از اتحادیه اروپا خارج شد گرفته بود: پشت به اروپا و شانه به شانه امریکا و اسرائیل حرکت کردن. غرق کردن اروپا در جنگ با روسیه که خود میدانند به شکست روسیه نخواهد انجامید اما موجب زمین زدن آلمان بعنوان اقتصاد بزرگ اروپا و رهبر اصلی اتحادیه اروپا خواهد شد. هدفی که انگلستان بعنوان بزرگترین رقیب آلمان آن را دنبال می کند و آلمان چنان وابسته به تصمیمات امریکاست که استقلال برایش معنی ندارد. چنین است که می توان گفت "ز هر طرف که کشته شود، سود انگلستان است" این همان سیاستی است که در جنگ دوم جهانی انگلستان آن را دنبال می کرد. متلاشی شدن اتحاد شوروی و روسیه و سپس گرفتن گریبان آلمان که در جنگ بشدت تضعیف شده باشد. هم انگلستان و هم امریکا یک رقیب برای آلمان در اروپا تراشیده و آن را مثل چماق بالای سر آن قرار داده اند. این رقیب "لهستان" با دولتی شبه فاشیستی است و پشت جبهه دولت مستقر در کیف. آلمان هر خوش خدمتی هم که به اسرائیل و امریکا بکند، هرگز نمی تواند جای نقش انگلستان، بعنوان متحد جان در یک قالب امریکا را بگیرد. بحران اقتصادی که انگلستان را در می نوردد، تضاد و رقابت های بالا را تشدید کرده است. "پوند" نباید زیر پای دلار و یورو قرار بگیرد، حتی به قیمت برپائی جنگ سوم جهانی. نخست وزیر جدید انگلستان برای ادامه این استراتژی و حتی مدیریتی دقیق تر از مدیریت جانسون وارد خانه شماره ۱۰ لندن می شود. بحرانی که اروپا و امریکا را در بر گرفته، میرود برای پشت سر گذاشتن اوکراین و گشایش جبهه های دیگر در چهارگوشه جهان. جنگ یگانه راه حل سرمایه داری بحران زده است. نگاه به سقوط ارزش "پوند" انگلیس خود باندازه کافی گویای بحرانی است که سیاست جنگی را می طلبد:
ارزش پوند در برابر دلار آمریکا از سال ۱۹۸۵ تاکنون چنین سقوط نکرده بود. پوند در معاملات روز دوشنبه، در آسیا با ۰.۳ درصد کاهش به ۱.۱۴۷۵ دلار رسید. این پایین‌ترین رقم از سال ۱۹۸۵ تاکنون است. ارزش یورو و ین ژاپن نیز خود در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است. آیا دلار خواهد توانست به رهبری پول اروپا و انگلستان ادامه بدهد؟ این بزرگترین و مهم ترین سئوال روز است. چین و روسیه ایستاده اند تا دلار را از سکوی رهبری پائین بکشند. چند کشور و از جمله ایران نیز می خواهند به همین باشگاه ورزش جهانی برای زمین زدن دلار بپیوندند. همه آینده ای که در انتظار جهان است، در همین سناریوئی که دربالا به آن اشاره شد خلاصه می شود. حال باید دید پیاده نظام این جنگ در کدام سو خواهد ایستاد. یعنی مردم ناراضی از گرانی و جنگ، پشت دولت هائی که عامل این نارضائی و گرانی و بحران و جنگ اند خواهند ایستاد و یا به نفع باشگاه پول مستقل از دلار و یورو برای معاملات جهانی خواهند ایستاد. سرنوشت "پوند" و لیز تراس هم در همین نبرد تعیین می شود نه در اجلاس حزب محافظه کار و یا مجلس انگلستان! چنان که سرنوشت "بایدن" نیز در همین نبرد تعیین می شود و نه در کاخ سفید!
روز گذشته سخنگوی کاخ کرملین«دیمیتری پسکوف»، در ارتباط با نخست وزیر شدن لیز تراس گفت: پس از انتخاب «لیز تراس» نباید منتظر احتمال کاهش تیرگی در روابطه انگلیس با روسیه بود!


با شناور جنگی و هواپیماهای روسی

ایران توان نظامی خود را

در آسمان و دریا تقویت کرد!


۳ ترور با یک هدف:

حذف مخالفان سیاست های امریکا


لاوروف:

پایان رهبری جهانی امریکا

هدف روسیه و متحدان کلیدی آنست


تظاهرات اعتراضی مردم

در آلمان و اتریش


چاقو برای چه هدفی تیز می شود؟

رزمایش نظامی با مشارکت

۲۷ کشور زیرنظرامریکا در اردن


با هشتک "بوربوک بازنشسته"

وزیر خارجه آلمان در چاله

اظهارنظرهای آب نکشیده


عنوان اول پیک نت ۱۴ شهریور

تنها خام اندیشان نمیدانند
چه‌خوابی برای‌ایران‌دیده شده!

 


گزارش سفر "گروسی" به اوکراین

درتائید ادعاهای غرب وزلنسکی نبود!


ژنرال "زالوژنی"

 جانشین زلنسکی می شود؟


گزارش بلومبرگ

مثلث چین، روسیه و ایران

علیه امریکا جبهه تشکیل دادهاند!


عنوان اول پیک نت ۱۳ شهریور

۴۰ سال پس از اعلام
قیام مسلحانه مجاهدین خلق


امام مجتبی هم جانشین امیرالمومنین شد

آغاز زمزمه رهبری

مجتبی خامنه ای درنماز جمعه ها


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته که درباره "خام اندیشی نسبت به آینده ایران" بود، روی تلگرام این روزنت نزدیک به 5 هزار خواننده داشت و در مقایسه با دیگر مطالب این شماره پر مخاطب تر بود. ما همچنان تا روز شنبه ای که در پیش است فیسبوک پیک نت را نداریم و به همین دلیل آمار آن را نیز در اختیار نداریم.

https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران