سرمقاله راه توده ۸۴۳

نه شرقی و نه غربی

شعارطرفداران"همه غربی"است!

 

در چند مانور و شبیه سازی

امریکا خود را برای

حملات موشکی آماده می کند!

(پیک هفته ۱۰۹) ۱۲ مرداد ماه ۱۴۰۱ - ۳ اگوست ۲۰۲۲

 pyknet100@gmail.com


۱۱-۱۲مرداد ماه

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۱۱-۱۲مرداد ماه

رویدادهای
منطقه و جهان


۱۱-۱۲مرداد ماه

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۱۱-۱۲مرداد ماه

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۱۱-۱۲مرداد ماه

منتخب اخبار ورزشی


۱۱-۱۲مرداد ماه

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت ۱۲ مرداد

دو اقدام تبلیغاتی امریکا

برای انحراف افکار عمومی

دمکرات های امریکا که در انتظار از کف دادن اکثریت مجلسین سنا و نمایندگان هستند دست به دو اقدام تبلیغاتی زدند تا بلکه افکار عمومی امریکا را به سوی خود جلب کنند. بویژه که ضعف شدید جسمی و اقدامات و حرف های بی حساب بایدن نیز موقعیت دمکرات ها را بیشتر تضعیف کرده است. این دو نمایش تبلیغاتی بصورت همزمان انجام شد. نخست بایدن در یک سخنرانی، درحالیکه نفسش از ته چاه در می آمد خبر کشته شدن امین الظواهری رهبر القاعده در افغانستان را یک فتح بزرگ جهانی و قهرمانی امریکا اعلام کرد و دوم نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان از حزب دمکرات که او نیز مانند بایدن از زمان بازنشستگی اش چند سالی گذشته راهی تایوان شد. نه کشتن الظواهری و نه سفر پلوسی به تایوان هیچکدام چاره بحران اقتصادی و سیاسی در امریکا نیست. ممکن است چند روزی رسانه های غرب این دو خبر را در بوق کنند و سر مردم را به آنها گرم، اما بزودی این دو خبر نیز به حاشیه خواهند رفت و مسائل اساسی جهان و امریکا بار دیگر اذهان عمومی را فتح خواهد کرد.

شاید امریکا با سفر پلوسی به تایوان می خواست سناریوی حضور ناتو در اوکراین و تحریک روسیه به جنگ را برای چین هم تکرار کند، اما فعلا یخ این سناریو نگرفته است. چین خوب میداند که گریبان اقتصادی امریکا را در مشت خود دارد و هر اندازه آن را بیشتر فشار بدهد، آسان تر از اقدام نظامی امریکا را از پای در خواهد آورد. بنابراین، سفر نمایشی پلوسی به تایوان را زیر سبیلی در کرد تا بموقع خود گلوی امریکا را بفشارد.

درباره کشتن امین الظواهری نیز، این نوع اقدامات نمایشی و جنجالی بر خلاف ادعای امریکائی ها، هیچ تاثیری در ساختار شبکه های تروریستی نخواهد داشت. اسامه ای می رود و الظواهری می آید و الظواهری می رود و یکنفر دیگر جایش را می گیرد، چنان که ملاعمر رفت و یک ملاعمر دیگر رهبر طالبان شد. اگر امریکا نگران ترویسم بود، 6 هزار نیروی داعش را در افغانستان جمع نمی کرد. این نوع اقدامات جنجالی، سیاست همیشگی امریکاست. الظواهری سالها در پاکستان بود و در بسیاری از ترورها و انفجارها در افغانستان نقش داشت و اگر امریکا می خواست، همان زمان که ارتش آن کشور در افغانستان حضور داشت و بیشترین مناسبات نظامی و امنیتی را با پاکستان داشت، امین الظواهری را حداقل دستگیر می کرد. بازگشت نانسی پلوسی به امریکا نیز قطعا با پوشش تبلیغاتی رسانه های امریکا در حد فاتح تایوان همراه خواهد شد، اما بعید است که این دو اقدام تاثیری در رای مردم امریکا در انتخابات آینده مجلس و ریاست جمهوری به سود دمکرات ها بگذارد و به خواب آشفته دمکرات ها از بازگشت ترامپ و یا شخصیتی مانند او خاتمه بدهد.

به این دو اقدام امریکا که دولت های اروپائی نیز برای آن پامنبری می خوانند، افزایش تهدیدها علیه ایران را هم باید اضافه کرد. تهدیدهائی به بهانه راه افتادن و تقویت سانترفیوژهای غنی سازی اورانیوم در تاسیسات اتمی ایران و حفظ فاصله ایران از آن توافقی که امریکا شروط خود را میخواهد در آن به ایران تحمیل کند. در راس این شروط همان شرطی قرار دارد که "بورل" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صراحت بر زبان آورد: "یا شرق و یا برجام!". بورل در نقش سخنگوی کاخ سفید این جمله را گفت و هدف از آن منزوی کرد ایران و جداسازی اش از چین و روسیه و سپس گرفتن گریبان ایران است. بحث بر سر ایران و آینده آنست و نه جمهوری اسلامی. این نکته ایست که بسیاری از فعالان سیاسی آن را درک نمی کنند و مردم نیز زیر فشار گرانی و اقدامات ارتجاعی حاکمیت نمی خواهد آن آینده را ببینند و حدس بزنند.

پیوند روسیه و چین: روسیه با جمله "چین، با تو هستیم" روی برج "اوستانکینو" مسکو، حمایت خود از پکن در برابر ایالات متحده را به نمایش گذاشت. البته سخنگوی دولت جمهوری اسلامی نیز روز  گذشته از چین واحد اعلام حمایت کرد که در نوع خود حمایت از چین، بعنوان یک متحد در برابر امریکا بود.

در فیلم دوم، تظاهرات در تایوان علیه سفر نانسی پلوسی را می بینید که هیچ شبکه تلویزیونی (ایرانی و خارجی) آن را پخش نکردند.


حزب کمونیست عراق نیز خواهان انتخابات جدید شد

عراق بر سر دو راهی

جنگ داخلی و یا انتخابات دوباره


روسیه دو سامانه امریکائی

"هیمارس" را در خارکف منهدم کرد!


میان صربستان و کوزوو

ناتو در تدارک گشودن

یک جبهه جنگی دیگر در اروپا


دیدار و عکسی یادگاری

این عکس یادگاری را وزیر خارجه امریکا "بلینکن" به تاریخ  ۲۶ ژوئیه، با "آلبین کورتی" نخست وزیر جمهوری خود خوانده کوزوو و "ویوسا عثمانی" رئیس جمهور کوزوو گرفته است. یعنی حدود یک هفته پیش از آغاز بالا گرفتن تنش های نظامی میان صربستان و کوزوو. از کوزوو تا تایوان و از اوکراین تا پاکستان امریکا در تنور جنگ های منطقه می دمد. چگونه می توان به چنین امریکائی اعتماد کرد و با آن قرار داد اتمی امضاء کرد؟ این سئوال را آن ساده لوحانی باید پاسخ بدهند که ماهیت امریکا را فراموش کرده اند. در چنین اوضاع پیچیده و پر خطری، وقتی می نویسیم ایران باید کلاه خود را محکم نگهدارد و تن به تسلیم اتمی و موشکی ندهد که مقدمه بر باد رفتن ایران است، بسیاری آن را درک نمی کنند.


راه توده ۸۴۳منتشر شد!

هفته نامه راه توده - شماره ۸۴۳ (چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱) - منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام راه توده نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره راه توده اختصاص به تاثیر تحولات نوین جهانی روی جمهوری اسلامی دارد. گزارش ویژه این شماره نیز بررسی جنبش های انقلابی در ایران دارد. در همین شماره مطالب دیگری می خوانید با عناوین زیر:

موج تازه حملات تبلیغاتی علیه راه توده، ابتدا بدانیم و بعد نظر بدهیم، مذهبی های مسلمان در حزب توده ایران، موانع تاریخی آزادی و دمکراسی در ایران، اعلامیه حزب توده ایران پس از یورش اول به حزب، حریق سیاسی در عراق شعله می کشد، ازبکستان در خطر تجزیه، نگاه تازه روسیه به افریقا، "بریکس" رقیبی قدرتمند در برابر غرب، مجمع جهانی احزاب کمونیست در چین، اتحادیه کارگران جنبش آزادیخواهی در تونس را رهبری می کند و بالاخره عکسی از رهبران وقت حزب توده ایران.


شانه به شانه آرژانتین

ایران پیشتاز لیست

متقاضیان پیوستن به "بریکس"


رهبر حزب آلترناتیو آلمان:

تحریم بی معنا علیه روسیه

باید کنار گذاشته شود!


عنوان اول پیک نت ۱۱ مرداد

حکومت ناتوان از قبول

شکست دراعتراف گیری‌ها


دخترانی که بجای خانه بخت

به کمپ های "ترک اعتیاد" می روند!

روزنامه شرق- شهرزاد همتی


سلاح های ارسالی غرب به اوکراین

در بازار سیاه فروخته می شود!


در پارلمان روسیه: ما اوکراین را پس می گیریم

زلنسکی روسیه را تحریک

به حمله به کیف می کند!


با حفظ استقلال

مجارستان حاضرنشد چرخ‌پنجم

درشکه آلمان و امریکا شود!


عنوان اول پیک نت ۱۰ مرداد

جنگ اوکراین را امریکا
در دامن اروپا گذاشت!


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته (سه شنبه) روی تلگرام این روزنت بالای ۴ هزار و پانصد خواننده داشت. در فیسبوک پیک نت نیز همین مطلب بیشترین خواننده را داشت و روی ۲۵ فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.

 https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران