سرمقاله راه توده ۸۳۱

تسلیم- فروپاشی- تغییرات

۳راه حلی که ج.اسلامی دارد

 

جهان تک قطبی باید تغییر کند

گام تازه امریکا

برای تحریم بیشتر کره شمالی

(پیک هفته ۱۰۹)  ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ - ۱۱  مه ۲۰۲۲

 pyknet100@gmail.com


۲۱-۲۰ اردیبهشت

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۱-۲۰ اردیبهشت

رویدادهای منطقه

 و جهان


۲۱-۲۰ اردیبهشت

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۱-۲۰ اردیبهشت

منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۱-۲۰ اردیبهشت

منتخب اخبار ورزشی


۲۱-۲۰ اردیبهشت

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت ۲۱ اردیبهشت

دو تضاد داخلی و خارجی

دربرابر جمهوری‌اسلامی است

«انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌ کننده مذاکرات وین در توییتی با اشاره به سفرش به تهران، گفت که بار دیگر برای دیدار با علی باقری کنی و دیگر مقامات ایرانی در ارتباط با مذاکرات وین و سایر موضوعات راهی تهران است.

"گروسی" مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز پیش از سفر "مورا" گفت: در چند ماه گذشته، آژانس آثار اورانیوم غنی‌شده در مکان‌هایی درایران شناسایی کرده که اعلام نشده بود.

حتی همین دو خبر نشان میدهد که اولا ایران دیگر تمایلی به مذاکرات وین و بازگشت به برجام ندارد و برعکس، امریکا و اروپا حاضر به دادن هرامتیازی هستند تا ایران را وادار به یک معامله و تعهد کنند. نوع فعالیت اتمی که "گروسی" به آن اشاره کرده نیز نشان میدهد که ایران با توجه به شرایط جدید جهانی که رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با دانشجویان عدالتخواه بسیار فشرده و دقیق آن را مطرح کرد، دیگر طالب مذاکرات و تعهدات اتمی نیست و می خواهد "کلاه" ایران را در این شرایط محکم نگهدارد. آیا این سیاست که خواه نا خواه هزینه هائی نیز در بر خواهد داشت، در تضاد با سیاست های اجتماعی و اقتصادی و سیاسی در داخل کشور نیست؟ پاسخ قطعا مثبت است. نمی توان چنین خیز بلندی در عرصه جهانی و سیاست خارجی و منطقه ای برداشت اما در داخل کشور فکر و طرحی اساسی برای تحولات اساسی نداشت. ما بارها تاکید کرده ایم که حتی اگر همه تحریم ها  هم لغو شود و پولهای بلوکه شده به ایران بازگردد نیز، این پولها را اختاپوس مافیای ایران خواهد بلعید و مرهمی بر زخم های مردم نخواهد شد. چنان سیاست خارجی که ظاهرا جمهوری اسلامی در پی آنست، بدون حمایت ملی و مردمی به سر منزل نمی رسد و این حمایت ملی و مردمی نیز در گروه دگرگونی اساسی در ساختار اقتصادی و اجتماعی و سیاسی کشور است. نمی توان با شبکه امام جمعه هائی نظیر علم الهدا که خود کانون بحران اجتماعی ساز است، مداحانی که از میان آنها جاسوس و نفوذی بر می خیزد و نهادهای امنیتی که با دستگیری های بی وقفه سوژه برای داخل و خارج می سازند به سر منزل رسید. این تضاد سرانجام باید به سود یکی از این دو حل شود. یا سیاست داخلی همسو با سیاست خارجی خواهد شد (با همان معیاری که دربالا به آن اشاره شد) و یا چپاول و ارتجاع حاکم آن سیاست خارجی را خواهد بلعید که در اینصورت نه تنها استقلالی برای ایران باقی نمی ماند، که ای بسا امریکا به آرزوی نهائی خود برای چند پارچه کردن ایران و سلطه کامل بر منابع آن خواهد رسید و در تکه تکه آن اسرائیل پایگاه خواهد زد. باید یک شورای مشورتی برای این تغییر سیاست داخلی مرکب از افراد واقعا خواهان استقلال کشور و معدود بازماندگان نظامی و غیر نظامی دوران جنگ عراق و کابینه میرحسین موسوی تشکیل داد و اگر توانی از میرحسین موسوی باقی مانده، حداقل برای مشورت با او به خود تردید راه نداد! در غیر اینصورت و با دیدارهای نمایشی( از جمله دیدار با چند ده نفری که بعنوان کارگر به بیت رهبری برده شدند)، دستگیری معلم و بازنشسته معترض به گرانی و فقر، پر کردن زندانها و ... ادامه سیاست خارجی کنونی ممکن نخواهد شد و بقول معروف "این راه به ترکستان است"!


آب پاکی روی دست وزیر خارجه لهستان ریخته شد

گفتگوی محرمانه و ۳ ساعته

بشار اسد و رهبر ج. اسلامی!


یک فرمانده نظامی عراق فاش کرده است

عراق از امریکا و فرانسه

سلاح می خرد و به ناتو پایگاه میدهد!


راه توده ۸۳۱ منتشر شد

 

هفته نامه راه توده - شماره ۸۳۱ (۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱) منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام راه توده نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره در باره سه راه حل در برابر جمهوری اسلامی است. گزارش ویژه این شماره، بخش سوم از گزارش مترجم استالین در کنفرانس تهران است. در این شماره مطالبی می خوانید با عناوین زیر:

ریشه های بحران آرد و نان در ایران، نقش انقلابی حز ب توده ایران در تدوین قانن اساسی، گلوی انقلاب ۵۷ گام به گام گرفته شد، جنگ جهانی اقتصادی - نفتی، نقش سازمان "سیا" در سازمان دادن فاشیستهای اوکراین، نقش کمرنگ روشنفکران در انقلاب مشروطه، ژنرال چینی به چه تفاهمی در ایران دست یافت؟ بازی نفرت انگیز امریکا در اوکراین، سهم انگلستان درجنگ اوکراین، تحریم ها علیه روسیه بی نتیجه است، نقشه امریکا ب جنگ اتمی - شیمیائی در اوکراین است، شکست سنگین حزب بوریس جانسون در انتخابات محلی انگلیس، تغییرات اساسی در ایران روز به روز گریز ناپذیرتر می شود و بالاخره سالگرد قتل وارطان سالاخانیان بدست شکنجه گران کودتای ۲۸ مرداد.


در کره جنوبی

یک نئوفاشیست نخستوزیر شد!


سالروز پیروزی

 بر فاشیسم در جمهوری بلاروس


عنوان اول پیک نت ۲۰ اردیبهشت

پرده برداری از خطر

تدارک جنگ سوم جهانی


مارش رهائی ازچنگ فاشیسم درماریوپل

 

این شهر ماریاپول است که دو تلویزیون بی بی سی و ایران اینترنشنال، تمام مدت با نشان دادن چند ساختمان ویران شده در جنگ آن را نماد ویرانی ماریاپول بدست روسیه اعلام می کنند. در این شهر نیز روز گذشته مراسم سالگرد پیروزی بر فاشیسم هیتلری اینگونه برگزار شد که می بینید.


سخنان پوتین در میدان سرخ

نازی ها و ناتو

آماده حمله به روسیه شده بودند!


به موجب آمار

روزانه 140 هزار نفر

سایت "پیک نت" را می خوانند!


فرشاد مومنی و سعید لیلاز

دو راه حل برای

مقابله با بحران گرانی و کمبود


در یک هفته اخیر

یکصد هواپیما سلاح نظامی

از امریکا وارد لهستان شده


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته بالای 4 هزار خواننده روی تلگرام این روزنت داشت. در فیسبوک پیک نت نیز همین عنوان اول بیشترین خواننده را داشت و روی 33 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.
. https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران