سرمقاله ۹۲۲

تضاد و تناقض در دو سیاست

داخلی‌وخارجی جمهوری‌اسلامی

 

مخالفت اتمی نخست وزیر سوئد

سوئد عضو ناتو شد

اما بدون داشتن دندان اتمی

(پیک هفته ۱۰۹) ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳ مارس  ۲۰۲۴

 pyknet100@gmail.com


۲۲-۲۳ اسفند

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۲-۲۳ اسفند

رویدادهای
منطقه و جهان


۲۲-۲۳ اسفند

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۲-۲۳ اسفند

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۲-۲۳ اسفند

منتخب اخبار ورزشی


۲۲-۲۳ اسفند

منتخب اخبار اقتصادی


"رادیو پیک"

چهارشنبه ۲۳ اسفند به روز شد

رادیو پیک را روی یوتیوب عضو شوید و برای ما نظرات خود را  بصورت پیام بنویسید. شما از این طریق موقعیت ما را در یوتیوب تقویت می کنید.


با تائید پوتین و تصویب مجلس سنا

پرچم سرخ با داس و چکش

پرچم پیروزی ارتش روسیه شد!


"رادیو پیک"

۲۳ اسفند به روز شد

 "رادیو پیک"، با هدف نگاهی متفاوت از دیگر رسانه های فارسی زبان داخل و خارج از کشور، نسبت به رویدادهای ایران و جهان راه اندازی شده است.

این رادیو هر چهارشنبه روی "یوتیوب" به روز می شود. برای حمایت از آن، اگر امکان آبونمان را دارید تاخیر نکنید و اگر چنین امکانی را ندارید ، ابتدائی ترین و ساده ترین کمکی که می توانید بکنید لایک کردن آن در یوتیوب و عضویت در آن با انتخاب گزینه "Subscribe"است.

توصیه می کنیم، نه تنها خود شنونده پیگیر این رادیو باشید، بلکه آن را به اشتراک بگذارید و شنیدن آن را به دیگران نیز توصیه کنید. آرشیو رادیو پیک نیز، امکان دسترسی شما به برنامه های هفته های گذشته را میدهد.

در برنامه این هفته رادیو پیک (چهارشنبه ۲۳ اسفند) مطالبی را با این عناوین، همراه با عکس ها و فیلم های مربوط به آنها می شنوید و می بینید:

- تحول از نظر گروه پایداری در مجلس آینده!

- محاکمه و مصادره پولهای اولیگارش ها در روسیه

- تهران در پایان زمستان ۱۴۰۲

-۳ رویداد در آغاز دهه ۱۳۵۰ در ایران

- وظیفه نیروی نظامی ایران چیست؟

- چند خبر کوتاه داخلی و خارجی

- مادرم همیشه نگران پیاده روی من در خیابانهاست

- فرصت طلبی و یا فرصت سوزی محمد خاتمی

- روزی که پهلوان را لای پتو از هتل کنتینانتال بیرون آوردند

- تا رسیدن مرحله دوم انتخابات مجلس چه می توان کرد؟

- اخوان ثالث، آهنگری که یکی از بزرگان شعر معاصر ایران شد!

- آهنگی که تبدیل به سرود صبگاهی شده بود


راه توده ۹۲۲ منتشر شد!

هفته نامه راه توده - شماره ۹۲۲ (چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲) - منتنشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام راه توده نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره اختصاص به تضاد و تناقض دو سیاست داخلی و خارجی در جمهوری اسلامی دارد. گزارش ویژه نیز در ارتباط با جشنهای ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی و اوج گیری اعدام ها و دستگیری ها و زندانی کردن سیاسیون و فعالان جنبش چریکی. در همین شماره مطالب دیگری می خوانید با عناوین زیر:

اعدام های سیاسی و جشن های ۲۵۰۰ ساله، جنگ های صلیبی هیچگاه به پایان نرسید، مصاحبه با استالین، چین بر سر دو راهی ثبات سیاسی و ثبات مالی، زایش دشوار آرمانشهر سوسیالیسم در قرن ۲۱، هدف چین تا سال ۲۰۵۰ کشوری سوسیالیست پیشرفته و نیرومند، جنگ یا مذاکره کدامیک سرنوشت اوکراین را معلوم می کند؟ روسیه باید خود را همه جانبه آماده جنگ کند، اتحاد ناگسستنی چین و روسیه، ازبکستان زیر فشار امریکا برای دوری از بازار روسیه و بالاخره یادی از اکبر باغبان که گلهای زیادی را در خراسان پرورش داد.

تلگرام راه توده:https://telegram.me/rahetudeh

 

نخست وزیر مجارستان

شرق و غرب اروپا

یک رهبر جسور می یابد!


عنوان اول پیک نت ۲۲ اسفند

درگردباد تحولات جهان

ج.اسلامی گرفتارحجاب‌است!

جهان با سرعت توفان در حال تغییر و تحولات نوین است. این توفان، همزمان که هوش مصنوعی، انتقال تکنولوژی جنگی از زمین به آسمان خطرات جدی نیز به همراه دارد که در راس آن جنگ زمینی است. در جریان این تحولات که نبض جنگ نیز در آن می زند، جهان می رود که نظم پس از جنگ دوم جهانی که به رهبری امریکا ختم شد را تغییر داده و نظمی همگانی و همه بشری را جانشین آن کند.

وزیر خارجه چین که بموجب پیش بینی ها، رهبر آینده چین خواهد بود، در سخنرانی پایان سال ۲۰۲۳ در پکن، روی همین نکته انگشت گذاشته و روی ساختار نوین نهادهای بین المللی تاکید کرد. او گفت که نهادهای بین المللی که از بعد از جنگ دوم جهانی شکل گرفتند از هویت خود خارج شده و اعتبار خود را از دست داده اند.

در چنین جهانی و در دل توفانی که جهان را در می نوردد و باد آن ایران را هم در یمن و سوریه و اوکراین گرفته، در ایران روحانیون حاکم و سه دستگاه و نهاد مجریه، مقننه و قضائیه، هنوز در پیچ چادر و حجاب اند. اگر در پیچ دهها گرفتاری مردم بودند و در پی چاره ای برای آنها بسیار خوب بود، اما آنها سرگرم جدال با تحولات بشری اند و با این سرگرمی هر روز بر ناآرامی و نارضائی مردم می افزایند، که نمونه آن بحث ادامه دار و بی نتیجه حجاب و قانون آن و تشویق مردم به رویاروئی با هم بر سر حجاب است. آتش بیار این رویاروئی علم الهدا در مشهد است و وزیر کشور در تهران.

دکتر پزشکیان که در انتخابات اخیر مجلس از تبریز با رای مردم نماینده شد درباره ماجرای عکس گرفتن یک شیخ جوان از یک زن جوان که کودک خود را به درمانگاه آورده بود گفت:

«هیچ کس حق ندارد بدون اجازه وارد زندگی خصوصی دیگری شود. وقتی نمی توانیم افراد را هدایت کنیم بهتر است حرفی نزنیم که بدتر شود. در مورد حجاب اگر قانون هم بنویسیم به سادگی قابل اجرا نیست . اجرای طرح حجاب مجلس برای نظام مشکل آفرین است."

مدیرعامل مترو که بر سر ماجرای حجاب بان ها در مترو سه روز قهر کرده بود، برگشت و دبیر کارگروه حجاب و عفاف مترو را برکنار کرد . گفته می شود که فعلا در جدال و اختلافی که او با شهردار تهران "زاکانی" بر سر حجاب بان ها داشته، او موفق شده نظر خود را بقبولاند و از تنش در خطوط مترو جلوگیری کند.

عزیز جعفری فرمانده اسبق سپاه هم خود را نخود آش کرده و گفته که حاضراست به حجاب بان ها در دهانه مترو تئاتر شهر بپیوندد. البته اضافه کرده، به این شرط که شرایط جسمی اش اجازه بدهد.

سردار احمد وحیدی  وزیر کشور دولت رئیسی و فرمانده پیشین سپاه قدس که متهم به داشتن نقش در انفجار مرکز همیاری یهودیان در آرژانتین با حداقل ۸۰ کشته  است، در حیاط دولت درباره حضور حجاب بانان و این که از کجا مجوز فعالیت گرفته اند گفت:  بار‌ها گفته ام امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه قانونی و تکلیف الهی است. در قانون ذکر شده و همه موظف به انجام هستند و نیازی به اخذ مجوز ندارد. چارچوب آن هم تذکرات زبانی است و قانون این را پیش بینی کرده است و اگر کسی هم مانع کار آن‌ها شود جرم مرتکب شده است.   الان هم همین طور است.

واقعا بحث روز مملکت اینست؟ اگر همه زنان بروند زیر چادر، مشکل نان و آب و بنزین و کار و معیشت و مسکن و فقر و اعتیاد و بی خانمانی حل می شود؟

با این تضاد که از یک طرف ایران ماهواره به فضا می فرستد و چابهار را می خواهد مرکز فعالیت  های فضائی خود کند و در جبهه شرق برای خود جائی باز کرده و از طرف دیگر حاکمیت مافیاهای اقتصادی، اختلاف طبقاتی بی سابقه و سینه چاک دادن مقامات برای حجاب چه باید کرد؟


عمادالدین باقی:

بموجب انتخابات مجلس

موافقان وضع موجود ۲۰ در صد اند


مکرون می خواهد ناپلنون چهارم شود!

این گوشه ای از تظاهرات کشاورزان فرانسوی در شهر "بوردو" فرانسه است، کشوری که رئیس جمهورش در نقش ناپلئون چهارم می خواهد شکست ناپلئون از روسیه را در اوکراین جبران کند! فعلا در سرکوب پلیسی کشاورزان خودش در مانده  است.


روسیه خودرو زرهی

 بدون سرنشین ساخت


جنگ قدرت و یا تغییر سیاست ها؟

زمزمه تغییرات

 در مدیریت صدا و سیما


با دو روز اعتصاب دو فرودگاه

صدهزار مسافر آلمان

روی زمین خواهند ماند؟


عنوان اول پیک نت ۲۱ اسفند

این بلبشو در فرودگاه امام
آینه تمام‌ قد دولت ‌رئیسی است


درچارچوب همکاری فضایی روسیه و ایران

"چابهار" مرکز آزمایش های

فضائی ایران خواهد شد!

ریانووستی- ترجمه نعمت بوستانی


درگیری مادر جوان با یک شیخ جوان

سقوط گام به گام

روحانیت در جامعه ایران


اعتراف وزیرخارجه لهستان

نیروهای ناتو در اوکراین هستند


بازار ایران میدان جنگ قدرت است

علیه امریکا شعار میدهند

اما بازار ایران دست امریکاست!ً جستجو در پیک نت

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


آرشیو

در یوتیوب

-----------------

کدام مطلب پیک نت روزگذشته بیشترین

 خواننده را داشت؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته روی تلگرام این روزنت نزدیک به 5 هزار خواننده داشت. در صفحه فیسبوک پیک نت نیز همین عنوان اول بیشترین خواننده را داشت.

---------------

 فیسبوک پیک نت


---------------

تلگرام پیک نت