رابرت کندی:

امریکا در اوکراین آزمایشگاه

زیستی- بیولوژیک ساخته

 

با پیش ثبت نام، میخواهند

چه مجلسی را تشکیل بدهند؟

ایران- سیامک زند

(پیک هفته ۱۰۹) ۲۸ مرداد ماه ۱۴۰۲ - ۱۹ اگوست ۲۰۲۳

 pyknet100@gmail.com


۲۸-۲۵مرداد

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۸-۲۵مرداد

رویدادهای
منطقه و جهان


۲۸-۲۵مرداد

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۸-۲۵مرداد

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۸-۲۵مرداد

منتخب اخبار ورزشی


۲۸-۲۵مرداد

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت ۲۸ مرداد

شمشیرها برای کدام هدف

درخارج و داخل تیزمی‌شوند؟

کسانی که تلویزیون های سه قلوی لندن را می بینند و اخبار و گزارش های آن را دنبال می کنند، بدقت شاهد بوده اند که این سه تلویزیون، از تمرکز روی "زن - زندگی- آزادی" منصرف شده و روی سه موضوع دیگر متمرکز شده اند. البته هنوز شعارهای زن- زندگی- آزادی را پخش می کنند -بویژه ایران اینترنشنال- اما تمرکز در یکماه و چند هفته و روزهای اخیر روی سه موضوع زیرا است:

1- آب هیرمند و تحریک دو طرفه (افغانستان و ایران) و ستایش از مذاکرات درباره هیرمند در دوران شاه و نقش هویدا بعنوان نخست وزیر دراین زمینه. مفسران کوتاه و بلندی را هم به خط کرده اند تا در این زمینه تفسیر بگویند و فیلم  هائی نیز در همین ارتباط تهیه شده که همراه با متنی تحریک آمیز پخش می شود. امید انگلستان و امریکا و اسرائیل آنست که از این طریق یک برخورد محلی و منطقه ای از دو سوی مرز آغاز شود و گام عملی در راه غرق کردن ایران در یک جنگ داخلی برداشته شود.

2- تمرکز دیگری که بدنبال ماجرای آب هیرمند آن را کوک کرده اند، بنزین است. از یک سو دولت ایران را تشویق به افزایش قیمت بنزین می کنند و قیمت بنزین در ایران را بسیار ارزان تر از کشورهای منطقه گزارش می کنند و از سوی دیگر مردم را وحشت زده می کنند که بزودی و بدون بروبرگرد بنزین را دولت برای جبران کسری بودجه خود گران خواهد کرد.

3- موضوع سومی که به دو موضوع آب هیرمند و قیمت بنزین اضافه شده، انتخابات مجلس است که این سومی به تازگی کلید زده شده است. از یک طرف بی فایده بودن شرکت در انتخابات را دامن می زنند و از طرف دیگر گزارش هایی را منتشر می کنند مبنی بر جابجائی ها و انتصاب های جدید برای مهندسی انتخابات. معلوم نیست که اگر شرکت درانتخابات بی فایده است، چه اهمیتی دارد مهره چینی برای مهندسی کردن آن؟ مگر هدف خشمگین تر کردن مردم باشد.

در داخل کشور نیز در همآهنگی کامل با این سه موضوع، رسانه های داخلی پیاز داغ این آش را تهیه می کنند و اتاق بازرگانی که سر نخ تمام این مسائل و  تحریکات چه در  داخل و چه در خارج از کشور به آن باز می گردد، برای تسخیر مجلس خیز برداشته است. با این خیز می خواهند موتلفه اسلامی و برخی چهره های کارگزاران سازندگی را بعنوان عوامل خود وارد مجلس کنند و حتی هیات رئیسه آن را قبضه کنند. دو چهره ای که برای هیات رئیسه مجلس "رزرو"  کرده اند حمید رضا ترقی و محمد رضا باهنر هستند.

هنوز معلوم نیست که برکناری معاون سیاسی وزارت کشور که همیشه مسئول برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی است، با هدف خنثی سازی این خیز اتاق بازرگانی برداشته شده و یا برعکس، در همسوئی با این اتاق. فعلا صحنه پیش رو اینگونه است:

1- جنگ منطقه ای

2- شورش مردم با زیر زمینه بنزین و گرانی ها و بی لیاقتی دولت و مقررات ارتجاعی مانند حجاب که می خواهند به آن جنبه قانونی هم بدهند.

3- اگر هیچکدام از دو احتمال بالا در دسترس قرار نگرفت، حداقل مجلس را بدست بگیرند و زیر چتر قانون و قانونمداری خود را آماده پس  از در گذشت رهبر جمهوری اسلامی و دوران پر تنش قطع پیوند با شرق و گره زدن ایران به غرب کنند! تمام کشاکش ها، چه درعرصه جهانی و چه در عرصه داخلی برای دستیابی به همین هدف آخر است.


کودتای ۲۸ مرداد

از نگاه رهبر ج. اسلامی

و از نگاه موسی غنی نژاد


مهاجرین افغانستان

 فرصت هستند یا خطر؟

 

بسیار زیرکانه، در داخل کشور سعی می کنند فضایی را علیه مهاجرین افغانستان بوجود آورند. در این میان هم مطبوعات و رسانه های داخل کشور و هم سهل انگاری ها و ندانمکاری های دولت های گذشته و کنونی نقش دارند. البته نقش رسانه های فارسی زبان خارج از کشور هم دراین زمینه کم نیست. با اقدام تروریستی شاهچراغ و سرگیجه مقامات محلی، امنیتی و رسانه ها برای انتشار خبر دقیق و درست، موجب شد تا نورافکن افکار عمومی بار دیگر روی مهاجرین افغانستان روشن شود و سوژه ای پهلوئی بر جنجال آب هیرمند افزوده شود. ما این مصاحبه و گفته های آقای ظهره وند سفیر سابق جمهوری اسلامی در افغانستان را که سایت تحریریه منتشر کرده دارای بار قابل توجهی از واقع ببنی تشخیص داده و به همین دلیل آن را منتشر می کنیم و انتظار داریم خوانندگان پیک نت آن را با دقت گوش کنند.

و در ادامه، این اظهار نظر حشمت الله فلاحت پیشه عضو مجلس قبلی که رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی آن مجلس هم بود را بخوانید تا بیشتر متوجه شوید چگونه در داخل کشور دست هائی، دست های توطئه از خارج را می فشارند:

« بیش از ۱.۵ میلیون نفر افغان با سابقه نظامی پس از روی کار آمدن مجدد طالبان به ایران آمده‌اند. مهاجران افغانی به صورت موج به کشور ما می‌آیند و در برخی از شهرها هم دست به تغییر بافت جمعیتی منطقه موردنظر زده‌اند.»


انگلستان مزدوران جنگ اوکراین را
برای جنگ و ترور به افریقا می فرستد
ریا نووستی- ترجمه نعمت بوستانی


با حضور ژنرال های امریکا و انگلستان

نخستین عکس از اتاق جنگ اوکراین

 

این اتاق جنگ اوکراین است. فرماندهان ارتش اوکراین و فرماندهان گردان ها و هنگ نازیست آزوف با ژنرال های  آمریکا و انگلیس تشکیل جلسه داده اند و شکست ضد حمله اخیر و محاصره خارکف و فرار سربازان اوکرائینی را بررسی می کنند. وبگاه وزارت دفاع اوکراین خبر و عکس این نشست را منتشر کرد و نوشت این رایزنی‌ها در مقر این وزارتخانه برگزار شد. «کریستوفر کاوولی» فرمانده نیروهای آمریکایی در اروپا، «تونی راداکین» رئیس ستاد دفاع انگلیس و شمار دیگری از مقام‌های نظامی این دو کشور در این عکس دیده می شوند. این عکس و خبری که منتشر شده، اعتراف کامل به فرماندهی ناتو در جنگ اوکراین علیه روسیه است.


سرمقاله ۸۹۳

موتلفه و کارگزاران

دو گوشواره طلای اتاق بازرگانی


اگر امریکا زیر تعهدش نزند

با دلارهای ایران می توان

کالاهای غیر تحریمی خرید!


در پرونده ترور شاهچراغ

اعلام آمادگی دولت تاجیکستان

برای همکاری امنیتی با ایران


دلارهای ایران

"تاتی تاتی" کنان در راه است!


سخنرانی پوتین و وزیر دفاع چین

چین آماده همکاری نظامی

با ایران و ج. بلاروس است!


رادیو هفته

۴ شنبه ۲۵ مرداد به روز شد!

 

رادیو هفته، با نگاهی متفاوت از دیگر رسانه های فارسی زبان ایران، رویدادهای ایران، در هفته ای که گذشته را تحلیل و هر چهارشنبه به روز می شود. این رادیو که روی "یوتیوب" به روز می شود را گوش کنید، آن را برای حمایت از ما در یوتیوب، با انتخاب گرینه "Subscribe" عضو شوید، لایک کنید، به اشتراک بگذارید و شنیدن آن را به دیگران توصیه کنید.

در برنامه این هفته مطالبی با عناوین زیر می شنوید:

- آفتابه لگن دولت رئیسی ۱۰ دست است

- آیا انسجام ملی در ایران میتواند پایدار باشد؟

- نسل بعد از انقلاب، ترانه های پیش از انقلاب را بازخوانی می کند

- تاریخ تکرار می شود، اما با تغییراتی، متناسب با شرایط و  زمان.

- حکومت نا توان، در محاصره بحران ها

- سالگرد درگذشت سایه

- وارد نکردن غلات از روسیه وگران کردن  نان خیانت است

- چرا امریکا پس از فروپاشی اتحاد شوروی، بدنبال متلاشی کردن روسیه بود؟

- در جمهوری اسلامی هیچ مقامی سر جایش نیست! جستجو در پیک نت

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 


 

 آرشیو رادیو هفته در یوتیوب

----------------------

"رادیو هفته"

چهارشنبه

۲۵ مرداد

به روز شد!

 

رادیو هفته، با نگاهی متفاوت از دیگر رسانه های فارسی زبان ایران، رویدادهای ایران، در هفته ای که گذشته را تحلیل و هر چهارشنبه به روز می شود. این رادیو که روی "یوتیوب" به روز می شود را گوش کنید، آن را برای حمایت از ما در یوتیوب، با انتخاب گرینه "Subscribe" عضو شوید، لایک کنید، به اشتراک بگذارید و شنیدن آن را به دیگران توصیه کنید.

در برنامه این هفته مطالبی با عناوین زیر می شنوید:

 

- آفتابه لگن دولت رئیسی ۱۰ دست است

- آیا انسجام ملی در ایران میتواند پایدار باشد؟

- نسل بعد از انقلاب، ترانه های پیش از انقلاب را بازخوانی می کند

- تاریخ تکرار می شود، اما با تغییراتی، متناسب با شرایط و  زمان.

- حکومت نا توان، در محاصره بحران ها

- سالگرد در گذشت سایه

- وارد نکردن غلات از روسیه وگران کردن  نان خیانت است

- چرا امریکا پس از فروپاشی اتحاد شوروی،

 بدنبال متلاشی کردن روسیه بود؟

- در جمهوری اسلامی هیچ مقامی سر جایش نیست!

---------------

کدام مطلب پیک نت روزگذشته بیشترین

 خواننده را داشت؟

.عنوان اول پیک نت چهارشنبه نزدیک به ۶ هزار خواننده روی تلگرام این روزنت داشت. همین عنوان اول روی فیسبوک پیک نت نیز بیشترین خواننده را داشت و روی ۱۱ فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.

 فیسبوک پیک نت


----------------

تلگرام پیک نت