برپائی یک سمینار اینترنتی در پکن

اینترنت پر سرعت ملی

به‌تقلیدازچین راهاندازی میشود؟

 

تا دو ماه دیگر

خلیج فارس با قطار

به دریای خزر وصل می شود

(پیک هفته ۱۰۹) ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ - ۱۵ مه ۲۰۲۳

 pyknet100@gmail.com


۲۵ - ۲۴
اردیبهشت

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۵ - ۲۴
اردیبهشت

رویدادهای
منطقه و جهان


۲۵ - ۲۴
اردیبهشت

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۵ - ۲۴
اردیبهشت

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۵ - ۲۴
اردیبهشت

منتخب اخبار ورزشی


۲۵ - ۲۴
اردیبهشت

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت ۲۵ اردیبهشت

سیاست "نگاه به شرق"

باتحولات‌داخلی همراه‌میشود؟

انتخابات مجلس اسفند ماه برگزار می شود. از هم اکنون جبهه پایداری برای قبضه هیات رئیسه مجلس آینده و حتی ریاست مجلس خیز برداشته است. قالیباف اما، خود برای تحویل گرفتن سکان ریاست جمهوری از ابراهیم رئیسی خیز برداشته است. سیب از درخت که کنده می شود تا رسیدن به زمین بارها چرخ می خورد. هنوز خیلی زود است درباره آرایش نوین در مجلس و متعاقب آن در انتخابات ریاست جمهوری پیش بینی بشود. فعلا آنچه جلب توجه می کند خیزهائی است که دسته بندی های حکومتی بر میدارند. در جبهه مردم، بسیار بعید است، اگر تحولی روی ندهد، مردم از دو انتخابات مجلس و ریاست جمهوری استقبال کنند. احتمالا با همین پیش بینی روز گذشته قالیباف نقطه نظراتی را مطرح کرد که بیشتر برنامه ریاست جمهوری است تا ریاست مجلس. او، تقریبا همان مواضعی را مطرح کرد که در جریان اعتراضات نیمه دوم سال گذشته وعده داده بود. مشابه وعده ای که علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در همان روزها و هفته ها داد. قالیباف در همایش حکمرانی نوین گفت:
«نیازمند یک تحول در نظام حکمرانی داخلی هستیم.» او قبول و تاکید بر تغییر توازن قوای جهانی و خاتمه هژمونی امریکا بر جهان، از دیگران مایه گذاشت و ادامه داد: «همه دولت ها هم عقیده اند که در آستانه تغییر نظم جهانی قرار داریم. ما هم نیازمند تحول در مسائل داخلی هستیم تا بتوانیم در نظم نوین جهانی در نقطه ای برتر قرار بگیریم.»
پیش از قالیباف، سرلشگر باقری رئیس ستاد نیروهای مسلح و علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی، در ابتدا هفته ای که گذشت، با صراحتی بیش از قالیباف مسئله تغییر توازن جهانی را مطرح کرده بودند اما مانند قالیباف اشاره به تغییر و تحولات در سیاست داخلی نکردند.
شمخانی در همایش "نظم نوین جهانی" که قرار است در ایران تشکیل شود گفت:
«نظم نوین، موضوعات جدیدی بر سر راه ما قرار می‌دهد و ما را با ابعاد مختلف حرکت ملت‌ها در عصر جدید آشنا می‌کند. آگاهی از حرکت باعث می‌شود در سیاست‌های کلی و کلان بازنگری کنیم.»
سرلشکر باقری نیز در جریان سفر به کشور پادشاهی عمان رهبری مطلق بر جهان با شکست مواجه شده است. نشانه‌های این شکست را در عقب ‌نشینی فرارگونه از عراق و افغانستان و کاهش چشمگیر نیروهای نظامی آمریکا در غرب آسیا، سردرگمی آمریکا در استقرار در غرب آسیا، جنوب چین و غرب اروپا و سایر عوامل می‌توان دید. عبور روسیه از اعتماد به غرب و ایستادگی در برابر توسعه ناتو به ‌سمت شرق حتی به‌ قیمت درگیر شدن در یک جنگ و از سوی دیگر اصرار آمریکا بر ادامه جنگ حتی به ‌قیمت انهدام زیرساخت های اوکراین و اصرار روسیه بر ایجاد یک منطقه حائل، اینها همگی نشانه های تغییرات مهم جهانی است. آسیا و شرق مقابل زورگویی آمریکا هم‌ نظر هستند و دولت‌ها با جمع شدن در پیمان شانگهای در مسیر هم‌افزایی قرار دارند، این بخش از جهان قطعاً قدرت برتر آینده جهان خواهد بود.»
این مجموعه اظهار نظرها نشان میدهد که سیاست راهبردی "نگاه به شرق" که تاکنون تنها رهبر جمهوری اسلامی آن را مطرح می کرد، اکنون در لایه های مختلف حکومتی جا افتاده و آنها نیز در چارچوب این سیاست راهبردی سخن می گویند. حالا باید دید که آن نیازی که قالیباف آن را مطرح کرده و در بالا آن را شنیدید با یک خانه تکانی همه جانبه در ارکان حکومتی، بهره گیری از طرفداران آگاه سیاست راهبردی نگاه به شرق همراه شده و صندلی های مجلس را معتقدان به این سیاست اشغال خواهند کرد؟ در دولت و کابینه خانه تکانی انجام شده و جا برای طرفداران این سیاست راهبری باز خواهد شد؟ فرماندهان ارتش و سپاه، در چارچوب همین سیاست راهبری حرکت خواهند کرد؟


۹۳ در صد

 در انتخابات ترکیه شرکت کردند!


عمران خان به دریای مواج

مردم هوادار خود پیوست!


دو سمبل نازیسم و فاشیسم در جنگ دوم

سفر سمبلیک زلنسکی

به دو کشور ایتالیا و آلمان


دومینوی سقوط بانکها در امریکا


بهشتی و طالقانی تحت تاثیر حزب توده بودند؟
افشاگری فرشاد مومنی
علیه مطبوعات مافیائی


هشدار رهبر حزب وطن ترکیه
ترکیه را خطر امریکائی
یک انقلاب رنگی تهدید می‌کند!


عنوان اول پیک نت ۲۴ اردیبهشت

مطبوعات و رسانه‌های ایران
زیرعلم رقیب ‌اردوغان ‌سینه ‌زدند!


در صدر این کشور روسیه قرار دارد
مذاکره با ۱۸ کشور جهان
برای ایجاد مناطق آزاد در ایران


عنوان اول پیک نت ۲۳ اردیبهشت

از اعتراضات ۱۴۰۱

چه حاصلی باقی مانده!


حساب جدید بانکی

Natalia Vernis
IBAN: DE92 1203 0000 1085 4703 81
BIC: BYLADEM1001
BANK: DKB
--

--------------------------

----------------------------


 جستجو در پیک نت

Site Meter Site Meter

 

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


 آرشیو رادیو هفته در یوتیوب 
----------------------

"رادیو هفته"

۲۰ اردیبهشت

به روز شد!

رادیو هفته، با هدف تحلیل رویدادهای مهم ایران و جهان راه اندازی شده است. نگاه ما به رویدادهای ایران متفاوت از نگاه دیگر رسانه های فارسی زبان داخل و خارج از کشور است. این رادیو را بشنوید، آن را لایک کنید، به اشتراک بگذارید و شنیدن آن را به دیگران نیز توصیه کنید.
در برنامه این هفته مطالبی را با عناوین زیر می شنوید:
- آیا از ابتدای اعلام جمهوری اسلامی ، قرار بود حکومت آخوندی در ایران برپا شود؟
- محمود فرشچیان، بازمانده ای از سلاله مینیا توریست های بنام ایران
- بانکهای خصوصی کانون فساد اقتصادی در جمهوری اسلامی اند
- اصطلاح مضحک انقلاب دهه هشتادی ها در جنبش اعتراضی سال ۱۴۰۱
- در یکسال پایان عمر آیت الله خمینی، در پشت صحنه چه گذشت؟
- دروغگوئی، یا از ترس است و یا برای فریب مردم
- تقسیم جهان به دو جبهه سرعت گرفته است
- آیا مجلس و دولت، مرد میدان کنونی جهان هستند؟

----------------

کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

خلاصه سخنرانی فرشاد مومنی اقتصاددان درباره مطبوعات ایرانی وابسته به مافیا که در شماره روز گذشته پیک نت منتشر شد ، روی تلگرام این روزنت نزدیک به ۵ هزار خواننده و بیننده داشت. روی فیسبوک پیک نت نیز همین مطلب بیشتری خواننده را داشت و روی ۱۷ فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.

----------------

تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت