لاوروف وزیر خارجه روسیه:

غرب یا با وزیر خارجه

و یا با وزیر دفاع باید صحبت کند!

 

با حمله اسرائیل به ایران

فتوای تولید سلاح اتمی

در ایران لغو خواهد شد!

(پیک هفته ۱۰۹) ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰ آوریل  ۲۰۲۴

 pyknet100@gmail.com


اول اردیبهشت

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


اول اردیبهشت

رویدادهای
منطقه و جهان


اول اردیبهشت

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


اول اردیبهشت

 منتخب اخبار
شهرستان ها


اول اردیبهشت

منتخب اخبار ورزشی


اول اردیبهشت

منتخب اخبار اقتصادی


رادیو پیک

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

 


عنوان اول پیک نت اول اردیبهشت

آخرین نبرد در حاکمیت

دیر و زود دارد،اما قطعی‌است

در حاکمیت چند پارچه جمهوری اسلامی و در جریان رقابت بر سر قدرت بیشتر و سبقت گرفتن از یکدیگر، گروه ها از هیچ فرصتی برای رسیدن به هدف غفلت نمی کنند و در این میان آنچه مطرح نیست منافع ملی و رضایت مردم است. این رقابت مخرب، که در این روزها به بهانه مبارزه با بی حجابی شدت گرفته و مرتجع ترین بخش های حاکمیت که در جبهه پایداری جمع شده اند صحنه گردان آنست، هدفی را دنبال می کند که در جنجال خبری کمتر به آن توجه می شود. مرحله دوم انتخابات مجلس در پیش است و جبهه پایداری اسب خود را روی مبارزه با بی حجابی زین کرده تا مردم یکوقت برخلاف مرحله اول انتخابات مجلس هوس شرکت در انتخابات نکنند و شیرازه کار از دستشان در برود. آنها رای سازمان یافته ای دارند که پای صندوق های رای حاضر خواهد شد، مشکل اینست که یکباره مردم پای صندوق های رای حاضر شوند و آنها نتوانند اکثریت خود در مجلس آینده را کامل کنند. تازه ترین سخنرانی مرتضی آقاتهرانی رئیس جبهه پایداری و رئیس فراکسیون این حزب در مجلس که وعده تصویب قطعی لایحه حجاب را در مجلس آینده داده، سندی انکار ناپذیر درباره خیزی است که جبهه پایداری برای بدست گرفتن مجلس آینده ارائه داده است. آنها خواهند کوشید ریاست مجلس و یا حداقل اکثریت هیات رئیسه مجلس را در مرحله اول بدست آورند تا اگر نتوانستند در مرحله اول قالیباف را کله پا کنند، در گام بعدی (به امید فوت رهبر جمهوری اسلامی و در اختیار داشتن مجلس خبرگان) این خیز را بردارند. از جمله اهداف آنها خنثی سازی نقش سپاه در دوران انتخاب رهبر جدید است و به همین دلیل مبارزه با بی حجابی به نوعی تضعیف سپاه و نیروی نظامی در افکار عمومی نیز هست.

با کمال تاسف در رسانه های داخل کشور و حتی در فضای مجازی به این احتمالات کمترین توجه لازم نمی شود و آن نیروئی که گام به گام طی بیش از ۴ دهه قدرت را بدست آورده در حاشیه امن همین بی توجهی آخرین گام ها را برای برقراری یک دیکتاتوری کامل مذهبی به سبک اخوان المسلمین بر میدارد. این آن خطری است که از ابتدای برپائی جمهوری اسلامی نسبت به آن  هشدار داده شد اما طی این ۴ دهه نیز بدان توجه لازم نشد تا کار کشید به قبضه قوه قضائیه و قوه مجریه توسط طیف انجمن حجتیه و اکنون تصاحب کامل مجلس باقی مانده است. ما در گام بعدی که پس از فوت رهبر جمهوری اسلامی آغاز خواهد شد، با تصفیه های بسیار جدی و حتی خونین در سپاه و ارتش روبرو خواهیم بود که همین جریان در تدارک آنست. مگر "بدل" آن از طرف نیروهای سپاهی و نظامی زده شود. آینده قطعی انقلاب ۵۷ و جمهوری اسلامی در همین آخرین نبرد تعیین خواهد شد.


بالاخره به ایران حمله شده یا نشده؟

فلج اطلاع رسانی حکومت

و آگاه کردن مردم از حوادث


وحشت از شورش مردم

در میدان فاطمی تهران


اطلاعیه فراجا:

با رفتار اشتباه ماموران

در مورد حجاب برخورد خواهد شد!


نکات تازه مصاحبه لاوروف

امریکا از روسیه خواسته بود

با استقرارموشک اتمی دراوکراین موافقتکند!


سرمقاله ۹۲۳

هوشمندی ایران در تشخیص

افول دیپلماسی کشتیهای توپدار


برای هشدار به امریکا

احضار سفیر سوئیس

 به مرکز سپاه پاسداران


عنوان اول پیک نت ۲۹ فروردین

به بهانه مبارزه با بی حجابی

شادی‌ملی ضربه‌به اسرائیل
در نطفه سرکوب شد!


تشکیل جلسه کابینه پریشان اسرائیل

 

روز گذشته کابینه جنگ اسرائیل با حضور فرماندهان ارتش اسرائیل و نتانیاهو تشکیل جلسه داد. ظاهرا در این جلسه مسئله حمله تلافی جویانه به ایران موضوع بحث بوده است. شبکه تلویزیونی سی ان ان که خبر این جلسه را پخش کرد، گفت که هنوز از آنچه که دراین جلسه گذشت اطلاعی بدست نیآمده است.

پراکندگی و بی نظمی جلسه، خود حکایت از پریشانی کابینه جنگ و کسانی که به این جلسه احضار شده بودند دارد.


"رادیو پیک"

 ۲۹ فروردین به روز شد

 "رادیو پیک"، متفاوت با دیگر رسانه های فارسی زبان داخل و خارج از کشور نسبت به رویدادهای ایران و جهان منتشر می شود.

این رادیو هر چهارشنبه روی "یوتیوب" به روز می شود. آن را در یوتیوب عضو شوید و مطالب آنرا لایک کنید تا از این طریق ما را برای ادامه انتشار آن همراهی کرده باشید.

هیچ سایت، رادیو و یا تلویزیونی بدون حمایت مالی تهیه و منتشر نمی شود. پیک نت و رادیو پیک نیز از این نظر متفاوت با دیگر رسانه ها نیست. هر رسانه ای منابع مالی خود را دارد، منبع مالی ما، شما بعنوان خواننده و شنونده هستید. زحمت تیمی که پیک نت  و رادیو پیک را منتشر می کند را با کمک به تامین هزینه این دو رسانه  پاس بدارید.

آدرس ای میل ویژه pay pal:

4peiknet@gmail.com

 

 در برنامه این هفته مطالب زیر را به همراه عکس و فیلم های مربوط به آنها می بینید و می شنوید:

 

- ایران توان موشکی و پهپادی خود را به اسرائیل نشان داد

- جبهه پایداری همان انجمن حجتیه است!

- بحران گرانی و کمبود دارو در ایران
- چند خبر کوتاه داخلی و خارجی
-"اوس غفور" انقلاب اسلامی را پیش بینی کرده بود
- دوران طلائی ترانه سرائی در ایران

- حزب کمونیست روسیه وارد دولت آینده می شود؟

- زاکانی هم می خواهد رئیس جمهور شود!

- خیابانها، جای خالی "شهرنو" را پر کردند!

- لب های تشنه مرداب گاوخونی هم امسال تر شد!

- به یاد حمید قنبری و شهیار قنبری

- سازهای کوبه ای در کنار سازهای سنتی ایران


راه توده ۹۲۳ منتشر شد

 راه توده شماره ۹۲۳ (چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳) منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام راه توده نیز قرار گرفت. گزارش ویژه این شماره درباره حوادث سال ۱۳۵۱ است که با ترور و اعدام و حوادث طبیعی طی شد. سرمقاله نیز در ارتباط است با پایان دوران دیپلماسی کشتی های توپدار و هوشیاری ایران برای درک این تحول. در همین شماره مطالب دیگری می خوانید با عناوین زیر:

جدال بر سر دستمزد کارگران میان طرفداران غرب و طرفداران نگاه به شرق، سال ۱۳۵۱ سال ترور و سال تیرباران، ۳ کنفرانس مهم در جنگ دوم جهانی، گذار و گسست از نگاه مارکس و لنین، مذهب در ایران پوست می اندازد، تلاش امریکا برای یافتن متحدان علیه چین، نظامیان روس وارد نیجر شدند، مردم امریکا میان انتخاب میان دو "شر"، ریش آلمان در چنگال امریکا و بالاخره پرسش و پاسخ جواد مادرشاهی رهبر حجتبه. جستجو در پیک نت

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


آرشیو

در یوتیوب

-----------------

کدام مطلب پیک نت روزگذشته بیشترین

 خواننده را داشت؟

عنوان اول و اعلام مطالب رادیو پیک مطالبی بودند که در پیک نت ۴ شنبه هر کدام بالای ۵ هزار خواننده روی تلگرام این روزنت داشتند. روی صفحه فیسبوک پیک نت ۴ شنبه بیشترین خواننده را خبر احضار سفیر سوئیس بعنوان رابط امریکا با ایران به سپاه داشت.

---------------

 فیسبوک پیک نت


---------------

تلگرام پیک نت