ادعای محسنی اژه ای و سئوال از او

دادگاههای زندانیان سیاسی

چرا علنی برگزار نمیشود؟

 

اعلام آمادگی استقرار موشک های اتمی امریکا

در کنگره امریکا خَر داغ شده

لهستان بوی کباب شنیده!

(پیک هفته ۱۰۹) ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳ آوریل  ۲۰۲۴

 pyknet100@gmail.com


۳-۴ اردیبهشت

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۳-۴ اردیبهشت

رویدادهای
منطقه و جهان


۳-۴ اردیبهشت

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۳-۴ اردیبهشت

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۳-۴ اردیبهشت

منتخب اخبار ورزشی


۳-۴ اردیبهشت

منتخب اخبار اقتصادی


رادیو پیک

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

 


عنوان اول پیک نت ۴ اردیبهشت

مذاکره با امریکا

عیب‌نیست که پنهانش‌کنند!

ماجرای مذاکرات مستقیم و یا غیر مستقیم با امریکا در هفته های اخیر نیز، سرنوشت اخبار راست و دروغ، کوچک نمائی و بزرگ نمائی مربوط به حمله موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل و حمله موشکی اسرائیل به پایگاه نظامی اصفهان را پیدا کرده است.

درحالیکه حتی در بدنه حکومت با ایما و اشاره از تفاهم های اخیر با امریکا صحبت می شود و از آن آشکارتر، بازار ارز متاثر از همین اخبار و اطلاعات ثبات رو به کاهش پیدا کرده، تکذیب و انکار دو پهلو از سوی برخی مقامات پنهان و سایه ادامه دارد. خبرگزاری ایرنا متنی خبری آشکارا دستوری را به نقل از یک مقام معتبر اما مجهول منتشر کرده مبنی بر اینکه مذاکرات مستقیم با امریکا انجام نشده است. همین خبرگزاری در همان خبر فرمایشی اضافه کرده که مذاکرات جریان دارد اما بر سر رفع تحریم ها (نام تازه ای که برای برجام اختراع کرده اند) و مسئول آن هم باقری کنی معاون وزارت خارجه است. در متن خبر مورد بحث، آنجا که تائید می شود که مذاکرات مستقیم نبوده اما غیر مستقیم جریان داشته، اشاره ای به مذاکرات برجام و یا رفع تحریم ها نیست بلکه در قسمت دوم آن خبر به مذاکرات برجامی توسط باقری کنی اشاره می شود.

سخنگویان دولت و وزارت خارجه و بقیه وزارتخانه ها و ارگان ها در جمهوری اسلامی بی خاصیت ترین افراد  هستند زیرا هرگز خبری را در چنته ندارند که با خبرنگاران در میان بگذارند. هیچکس هم درایران نشست های خبری آنها را جدی نمی گیرد. زیرا کاره ای نیستند که خبر داشته باشند و یا اگر داشته باشند جرات طرح آن را ندارند. این هویت در غرب و از جمله در امریکا اینگونه نیست. آنها برخی خبرها را در مصاحبه های خود مطرح می کنند. از جمله سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا که روزگذشته درباره همین ارتباط ها و تماس های ایران با امریکا که در ایران تکذیب می شود، گفت:

"دولت آمریکا در سه هفته اخیر با توجه به پیچیدگی‌های تحولات و عزم جدی ایران برای پاسخ به اسرائیل، پیام‌های متعددی را از کانال‌های مختلف دیپلماتیک ارسال کرد و پاسخ‌های لازم را از طریق همان کانال‌ها دریافت کرد. مهمترین کانال ارسال پیام‌های دیپلماتیک بین ایران و آمریکا سفارت سوئیس در تهران  است."

درجریان حمله ایران به اسرائیل سپاه سفیر سوئیس را احضار کرد و مطالبی را با وی در میان گذاشت که نه رسانه ها به آن دسترسی داشتند که منتشر کنند و نه خود فرماندهان سپاه که همچنان مشغول رجز خوانی اند درباره آن دهان گشوده اند. ضمنا توجه کنید که سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا می گوید از کانال های دیپلماتیک مختلف با  ایران در ارتباط بوده است و نه از یک کانال (سوئیس).

نام مستعار مذاکرات پنهانی که جریان دارد و تلاش دو طرف کاخ سفید و ایران برای جلوگیری از بازگشت ترامپ به کاخ سفید است، "عملیات رفع تحریم" است که در روزنامه ایران که روزنامه دولت است اعلام شده است.

البته، مردم نمیدانند و به آنها گفته نمی شود، والا آنها که بازار ارز و اقتصاد ایران در چنگشان است، از همه این مسائل اطلاع دارند که اگر چنین نبود، ناگهان افزایش قیمت دلار متوقف نشده و حتی سیر نزولی را طی نمی کرد. مردم غریبه اند برای حکومت، آنها که به اخبار لاکچری دسترسی دارند هرگز در جمهوری اسلامی از پشت پرده بی خبر نیستند که این اقتضای سرمایه و بویژه سرمایه داری مافیائی است.


دبیر ستاد امر به معروف فاش کرد

گشت ارشاد بدستور رئیسی

و به فرماندهی وحیدی به خیابان آمد


استعفاهائی با هدف رفتن به دولت آینده

تردید ژنرال های اسرائیل

درحمایت از جنگ و نتانیاهو


مصاحبه سخنگوی کرملین و زاخاروا

بودجه ۶۰ میلیارد دلاری امریکا

تلفات اوکراینی ها را بالا می برد


مصاحبه اسماعیل هنیه در ترکیه

شرط حماس برای آتش بس

نظارت سازمان ملل و۴کشور است


ادامه نابودی اوکراین

تصویب بودجه۶۰میلیارددلاری

برای ادامه جنگ در اوکراین


عنوان اول پیک نت ۳ اردیبهشت

تکذیب شتابزده
مذاکرات پشت ‌پرده با امریکا


تحمیل حجاب با نام "طرح نور"

مهرپیشانی ها در ج. اسلامی

فاجعه اجتماعی می آفریند!


سایت خبری چین

پوتین جبهه دوم را در افریقا

علیه فرانسه و امریکا گشود!


حکومت متهم اصلی است

جامعه ایران سرشار

ازخشم و خشونت شده است جستجو در پیک نت

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


آرشیو

در یوتیوب

-----------------

کدام مطلب پیک نت روزگذشته بیشترین

 خواننده را داشت؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته بالای 5 هزار خواننده روی تلگرام این روزنت داشت. روی صفحه فیسبوک پیک نت روز گذشته، خبر تفسیری مربوط به نامه نرگس محمدی از زندان بیشترین خواننده را داشت و روی 8 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.
 

---------------

 فیسبوک پیک نت


---------------

تلگرام پیک نت