اولین نتایج حمله به اسرائیل

حماس طرح پیشنهادی امریکا

برای آتش بس را قبول کرد!

 

وزیرخارجه روسیه:

حمله ایران به اسرائیل

پاسخ توام باخویشتنداری‌بود

(پیک هفته ۱۰۹) ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶ آوریل  ۲۰۲۴

 pyknet100@gmail.com


۲۸-۲۷ فروردین

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۸-۲۷ فروردین

رویدادهای
منطقه و جهان


۲۸-۲۷ فروردین

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۸-۲۷ فروردین

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۸-۲۷ فروردین

منتخب اخبار ورزشی


۲۸-۲۷ فروردین

منتخب اخبار اقتصادی


رادیو پیک

۲۲ فروردین ۱۴۰۳

 


عنوان اول پیک نت ۲۸ فروردین

هشدار و هوشیاری

درحمله نظامی به‌اسرائیل

پیرامون حمله موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل، نه باید غلو کرد و نه باید آن را کوچک و کم ارزش تفسیر کرد. آنچه انجام شد رویدادی بزرگ بود که با هوشیاری سیاسی و نظامی انجام شد. ما ابعاد نظامی آن را شاهد شدیم اما بی شک این رویداد ابعاد سیاسی و دیپلماتیک نیز داشت که علیرغم بی خبر نگه داشتن مردم و حتی ارگان های متعدد حکومتی از آن، نمی توان اعتبار آن را در نظر نداشت. بی شک در هفته های اخیر مذاکرات محرمانه ای میان ایران و امریکا انجام شد که اوج آن پس از حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق بود. ایران برگ های برنده ای در دست داشت که باید با آن بازی دیپلماتیک می کرد، زیرا در غیر اینصورت هر برگ دیپلماتیک می تواند با حوادث و رویدادها و تغییر شرایط از اهمیت ساقط شود. جنگ کشتی ها در دریای سرخ و نتایج اقتصادی آن نه تنها برای اسرائیل بلکه برای امریکا و اروپا و حتی کشورهای منطقه مسئله کوچکی نیست. همچنان که بی اعتبار شدن مطلق اسرائیل در افکار عمومی جهان بدلیل کشتاری که در غزه کرده است. در ادامه این امتیازها، می توان مناسبات با طالبان، اتحاد با روسیه و چین، عضویت در پیمان شانگهای و بریکس و اورو آسیا، نفوذ نظامی و مذهبی در کشورهای لبنان و عراق و دست برتری که در سوریه دارد، همه و همه برگ هایی است که ایران در اختیار دارد و اگر امروز با آنها بازی نکند ای بسا فردا دیر باشد. حمله به اسرائیل نشان داد که ایران با این برگ ها هوشمندانه بازی دیپلماتیک کرد و موشک ها و پهپادهایش تا قلب اسرائیل رفتند و ضرباتی که قرار بود بزنند زدند. حالا زمان چیدن میوه درخت این رویداد است که دست هائی در داخل کشور بسرعت فعال شده تا مانع این میوه چیدن شود. از جمله با به روز کردن دوباره گشت ارشاد در خیابان ها و لجبازی با افکار عمومی بر سر ماجرای صدیقی امام جمعه موقت تهران. نباید فراموش کردن که مرحله دوم انتخابات مجلس نیز در پیش است و ادامه انفعال و بی توجهی مردم به انتخابات و یورش سازمان یافته جبهه پایداری به صندوق ها برای بیرون آوردن نامزدهای خود از درون این صندوق ها نیز مطرح است.

آنچه که درباره حمله به اسرائیل نباید فراموش کرد اینست که ایران قدرت خود را برای رسیدن بر فراز شهرهای بزرگ اسرائیل نشان داد. حتی منطقه ای که کلاهک های اتمی اسرائیل در آن قرار داشته است. این که فعل ماضی را به کار می بریم به این دلیل است که گفته می شود این کلاهک ها را امریکا، از ۷ اکتبر به بعد، بتدریج از اسرائیل به قبرس منتقل کرده است. اگر حمله به اسرائیل تنها همین دستآورد، یعنی ظهور موشک ها و پهپادهای ایران در سراسر آسمان اسرائیل را هم داشت، خود دستآورد بزرگی است، زیرا این حضور نشان داد که ایران در صورت ضرورت، بار دیگر فقط برای چند عملیات محدود وارد آسمان اسرائیل نمی شود و این بار شهرها می توانند اهداف نظامی باشند! اهدافی که این بار انتخاب نشدند و این نیز اگر از نتایج ارتباط ها و مذاکرات پیش از حمله نبوده باشد -که همه شواهد نشان میدهد بوده- نشانه هوشیاری و هشدار قطعا بوده است!


حسن روحانی در پاسخ به پیشنهاد رهبر

مشارکت مردم باید

هم اقتصادی و هم سیاسی باشد


ترامپ این را فهمیده و روی آن مانور می کند

مردم امریکا نمی خواهند

برای سیاست جنگی هزینه بدهند


همایش حزب آلترناتیو آلمان

صلح در اروپا همیشه

در گرو همکاری با روسیه بوده


شگفت زدگی صدراعظم آلمان

و هیات همراهش در سفر به چین


ادعای یک خبرنگار معروف

شرط امریکا برای عدم دخالت

در حمله ایران به اسرائیل


۷۵ سال از روابط دو کشور گذشت

پیوندبازهم‌ نزدیکترچین با کره‌شمالی


ادعای یک مقام ارشد کاخ سفید

بایدن، همکاری امریکا با اسرائیل

برای حمله به ایران را رد کرد


در پاسخ به حمله تلافی جویانه

ایران اولین بمب اتمی اش

را آزمایش خواهد کرد


عنوان اول پیک نت ۲۷ فروردین

ایران با هوشمندی

پس گردنی را به اسرائیل زد


مصاحبه سرلشگر باقری

یک مرکز اطلاعاتی اسرائیل

و یک پایگاه هوائی آنرا زدیم
عملیات از نظر ما تمام شده است


۱۰ هزار نفر آنها بتدریج فوت کرده اند

جنگ ۸ ساله با عراق

۷۰ هزار جانباز شیمیائی داشت


سامانه های ضد هوائی از نفس افتادند

تاکتیک سه مرحله ای

حمله ایران به اسرائیل


واکنش روسیه

حمله  ایران به اسرائیل

مطابق ماده ۵۱ منشور ملل بود جستجو در پیک نت

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


آرشیو

در یوتیوب

-----------------

کدام مطلب پیک نت روزگذشته بیشترین

 خواننده را داشت؟

خبر "ایران اولین بمب اتمی‌اش را آزمایش خواهد کرد" که در شماره روز گذشته پیک نت منتشر شد، روز تلگرام این روزنت بالای 6 هزار 500 خواننده داشت. در صفحه فیسبوک پیک نت روز گذشته، بیشترین خواننده را عنوان اول داشت که روی 7 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.

---------------

 فیسبوک پیک نت


---------------

تلگرام پیک نت