همه حکومتی ها

هم درد و هم درمان را

میدانند اما از ترس نمی گویند!

 

نخست وزیر انگلیس:

یا گازروسیه،یا دفاع ازاوکراین

راشا تودی - ترجمه رضا نافعی

(پیک هفته ۱۰۹) 29 آبان  ماه 1400 - 20 نوامبر 2021

 pyknet100@gmail.com


 26 - 29 آبان

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


 26 - 29 آبان

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


 26 - 29 آبان

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


 26 - 29 آبان

منتخب اخبار
شهرستان ها


 26 - 29 آبان

منتخب اخبار ورزشی


 26 - 29 آبان

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 29 آبان

دیروز خوزستان

 امروز اصفهان

این سیل را سر بازایستادن نیست!

تظاهرات اعتراضی مردم اصفهان در بستر خشک زاینده رود، روز گذشته (جمعه) چنان وسعت گرفت که حتی سیمای جمهوری اسلامی نیز ناچار شد حداقل گوشه ای از این تظاهرات را با سانسور شعارها و شعرخوانی های مردم پخش کند. از جمله خواندن سرود ملی "ای ایران" توسط مردم.

حتی همین تظاهرات اعتراضی برای نجات زاینده رود و شعارهائی که مردم سر دادند نشان داد که نارضائی های اجتماعی ریشه های عمیق دارد و حکومت با حرف هائی که می زند و اغلب از قول مردم هم می زند چقدر از اوضاع مملکت و خواسته های مردم به دور است. روز گذشته عقل به خرج دادند و مانند آبان 98 عامل خودشان را برای به آتش کشیدن مغازه ها و تخریب ویترین آنها به خیابانهای اصفهان نفرستادند و پاسخ مردم را با گلوله ندادند که اگر این بی عقلی را کرده بودند، شاید اصفهان از چنگشان رفته بود. دوران بکش و بگیر و زندانی کن تمام شده است. زمان گوش کردن به حرف مردم است. دوران موعظه یکطرفه ( از رهبر تا امام جمعه ها و از فرماندهان سپاه تا سیمای آقایان) گذشته است.

مردم به فکر نجات از فقرند و مجلس بدنبال قانون جلوگیری از نگهداشتن سگ و گربه، مردم در پی آب و نان و شغل و آزادی اند. امام جمعه ها از "یمین" می گویند و مردم از "یسار". رهبر از ضرورت چند فرزندی میگوید تا جمعیت شیعه را افزون کند و مردم در پی سیر کردن شکم تنها فرزندی که دارند و رهائی از فرزند ناخواسته و اضافه شدن یک دهان باز دیگر در خانه. از هم اکنون بازار سیاه و پر منفعت داروها و وسائل جلوگیری از بارداری نا خواسته رواج یافته است. فرماندهان سپاه که حالا استاندار و فرماندار و نماینده مجلس هم شده اند از موشک می گویند و خواب های طلائی آزمایش یک کلاهک اتمی و مردم در پی "کلاه" برباد رفته شان در حکومتی که میخواست برق و آب را مجانی کند و پول نفت را سر سفره های مردم بیآورد. آنچه که روز گذشته در بستر زاینده رود همگان شاهد شدند، نشان داد که "جان" مردم چنان به لبشان رسیده و حکومت چنان به "مرگ" مردم را گرفته که دیگر کسی ترس از "تب" ندارد. کسی برای فرامین رهبر هم تره خرد نمی کند چه رسد به رئیس جمهور برگزیده اش که مرتب امور را پاس میدهد به معاونش. از جمله روز گذشته برای حل مشکل زاینده رود به معاونش دستور داد آب را به زاینده رود بیآورد و معاون هم گفت:

"دولت برای حل مشکل آب زاینده رود عزم جدی دارد. از نزدیک وضعیت زاینده رود و مناطق کشاورزی استان را دیده ام و می دانم که شرایط سختی است. تلاش می کنیم به هر شکل ممکن مشکل هر ۴ استان حل شود. به وزرای نیرو و جهادکشاورزی دستور داده ام در اسرع وقت برای حل مشکل آب حوضه آبریز زاینده‌رود در هر سه استان چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد اقدام کنند."

اگر با دستور آب به زاینده رود می آمد که از این دستورها در دولت روحانی هم داده شد و آب نیآمد. آب که با دستور نمی آید. شما که مدعی هستی وضع زاینده رود را از نزدیک دیده بودی، چرا همان موقع که در راس امپراطوری اقتصادی "فرمان امام" بودی دست همت به کمر نزدی؟ مگر دوتا وزیر میتوانند آب بیآورند؟ مسئله ریشه دارتراز این حرفهاست. خود را به ندانستن نزنید. والا می شود آن بیت شعر شیخ اجل سعدی که "غلام رفت آب آورد- آب آمد و غلام (نظام) ببرد". حاصل مجلس فرمایشی و نماینده فرمایشی و انتخابات تقلبی همین می شود که مردم وسط میدان نقش جهان حرفشان را بزنند و سرود ملی را بخواننده و نماینده مجلس جرات نکند آنجا آفتابی شود. دیگ جامعه بر سر آتش خشم مردم به جوش آمده. هنوز کشتار آبان 98 را جمع نکرده، مردم خوزستان به خیابانها می ریزند، هفت تپه را جمع نکرده، تبریز به فریاد خیابانی می آید، پمپ بنزین های تهران را فتح نظامی می کنید، مردم و کشاورزان اصفهان چون سیل در زاینده رود به حرکت در می آیند. اصفهان تمام شود، از جائی دیگر و به بهانه و دلیل و انگیزه ای دیگر مردم بیرون می آیند. تاریخ حکومت های زیادی را به خود دیده که نتوانسته اند زمان "خانه تکانی" را بموقع حدس بزنند و به آن تن بدهند.


بهزاد نبوی: به روحانی گفتم و امروز هم میگویم

کالاهای اساسی را کوپنی کنید

و به اکثریت جامعه برسانید!


سرکوب خونین آبان 98

تکامل 15 خرداد و 17 شهریور بود


درباره دلائل خروج نخبگان از کشور

حق با آقای خمینی بود

یا با رهبر کنونی ج. اسلامی؟


علی مطهری

بجای آویزان شدن به اروپا

چین و روسیه، با امریکا مذاکره کنید


سرمقاله راه توده 810

فامیل بازی، داماد سالاری

گامدوم انقلاب رهبرج.اسلامی


در آستانه آغاز دور هفتم مذاکرات

ایران، چین و روسیه

در یک جبهه به وین می روند


عنوان اول پیک نت 26 آبان

اسرائیل در کمین و تدارک
متلاشی کردن ایران است!


راه توده 810 منتشر شد

 

هفته نامه راه توده - شماره 810 (چهارشنبه 26 آبان 1400) منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام راه توده نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره اختصاص به دولت فلج ابراهیم رئیسی و دلائل و نشانه های آن دارد. مصاحبه سیاوش کسرائی با احسان طبری در سال اول پیروزی انقلاب 57 و نگاهی به ماهیت حکومت دمکرات آذربایجان در آستانه 21 آذر که سالروز حمله ارتش شاه به آذربایجان است، دو مطلب ویژه این شماره است. در این شماره همچنین مطالبی می خوانید با عناوین زیر:

دو گزینه در صف نا متحد اصولگرایان، یورش به حزب از ترس تشکیل جبهه متحد خلق، بنام دفاع از حزب، محمد علی عموئی را تخریب می کنند، خیانت به انقلاب گام به گام پیش برده شد، بحران بزرگ در کمین ترکیه، وحشت غرب از اتحاد دو کشور روسیه وبلاروس، چین در تدارک بیستمین کنگره حزب کمونیست، شکاف میان فرانسه و امریکا بار دیگر جوش خورد، پناهجویان، بهانه ای تازه برای بلاروس ستیزی، جنایت پنهان امریکا در سوریه و تقی زاده و نقش سیاستمداران انگلیسی در ایران.


دبیرکل خانه صنعت و معدن

بترسید از شورش ویرانگر

پابرهنه ها و غارت شده ها


عنوان اول پیک نت 23 آبان

هاشمی دیر، اما زودتر
ازخامنه‌ای امروز را حدس‌زد


28 مین فستیوال

تئاتر ایرانی در شهر کلن آلمان


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 



کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت چهارشنبه "اسرائیل در کمین و تدارک متلاشی کردن ایران" با نزدیک به 8 هزار خواننده پر مخاطب ترین مطلب این شماره روی کانال تلگرام پیک نت بود. همین مطلب در فیسبوک پیک نت نیز بیشترین خواننده را داشت و روی 18 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.
آدرس فیسبوک پیک نت
https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران