سرمقاله راه توده 805

دیپلماسی و سیاست جنگی

ج.اسلامی‌به‌این‌دو راهی‌رسیده!

 

روسیه: مذاکرات به نقطه آغاز باز نمی گردد

دور هفتم مذاکرات برجام

باحضورعراقچی آغازمی‌شود

(پیک هفته ۱۰۹) 21 مهر ماه 1400 - 13 اکتبر 2021

 pyknet100@gmail.com


20 -21 مهر

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


20 -21 مهر

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


20 -21 مهر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


20 -21 مهر

منتخب اخبار
شهرستان ها


20 -21 مهر

منتخب اخبار ورزشی


20 -21 مهر

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 21 مهر

نظر مردم درباره

توانائی‌های‌روحانی و رئیسی

در روزهای نخست کار دولت حسن روحانی یعنی شهریور ۱۳۹۲ مرکز افکارسنجی ایسپا بخشی از یافته‌های نظرسنجی خود را منتشر کرد. در این نظرسنجی میزان محبوبیت و توانایی حسن روحانی در نظر مردم ارزیابی شده بود. اکنون این مرکز با سوالاتی مشابه همین موضوعات را در باره ابراهیم رئیسی مورد سنجش قرار داده است.

این دو نظرسنجی با همدیگر مقایسه شده است و به نتایج زیر رسیده است:

محبوبیت و اعتماد مردم در روزهای آغاز دولت ابراهیم رئیسی، حتی از حسن روحانی هم کمتر است. مردم به توانایی‌های روحانی بیش از رئیسی باور داشتند. شهریور ۱۳۹۲ دولت حسن روحانی در شرایطی قوه مجریه را از محمود احمدی نژاد تحویل گرفت که ایران تحریمی سخت را تجربه می‌کرد و پرونده هسته‌ای ایران در بن بست عجیبی قرار گرفته بود. انتخابات چندان دلگرم کننده نبود و حسن روحانی نیز کاندیدای اضطراری اصلاح طلبان و عموم مردم بود. روحانی توانست در جریان مناظره‌های انتخاباتی نظر اکثریت مردم را جلب کند. اصولگراها با جدی‌ترین نامزدهای انتخاباتی خود وارد شده بودند، اما روحانی توانست بر آنها پیروز شود.

در نظرسنجی‌ شهریور ۱۳۹۲، در هفته‌های نخست دولت حسن روحانی، از مردم پرسیده شده با توجه به شرایط فعلی جامعه از نظر اقتصادی و سیاسی شما تا چه حد انتظار دارید آقای روحانی وضعیت را بهبود بخشد؟ نتایج نظرسنجی اینطور است:

حدود ۷۰ درصد از پاسخگویان به میزان زیاد و خیلی زیاد از آقای روحانی انتظار داشتند وضعیت موجود را بهبود بخشد.  ۱۹.۱ درصد نیز به میزان متوسط از آقای روحانی انتظار داشتند. یعنی حدود ۸۹ درصد مردم بیش از متوسط باور داشتند حسن روحانی می‌تواند از عهده چنین کاری بر بیاید. این توقع در حقیقت نشان دهنده ایجاد امید در مردم بود.

به همین ترتیب از مردم پرسیده شده بود که به نظر شما وضعیت کلی در دولت یازدهم بهتر خواهد شد؟

حدود ۵۶ درصد از مردم گفته‌ بودند در دولت روحانی وضع بهتر خواهد شد. ۳۳.۲ درصد از مردم گفته‌ بودند در این دولت تغییری در اوضاع ایجاد نخواهد شد که این داده‌ها نیز نشان دهنده امیدواری مردم ایران نسبت به آینده بود.

مشابه این سوال از مردم در سال ۱۴۰۰ برای دولت ابراهیم رئیسی از مردم پرسیده ‌شد. در همین رابطه از شهروندان سئوال شده فکر می‌کنید با آمدن آقای رئیسی مشکلات کشور کمتر شود، بیشتر شود یا فرقی نخواهد کرد؟ مردم اینطور پاسخ داده‌اند:

۴۵.۹ درصد شهروندان معتقدند با آمدن آقای رئیسی مشکلات کشور کمتر می‌شود، اما ۱۱.۵ درصد گفته‌اند با آمدن رئیسی مشکلات کشور بیشتر هم می‌شود. از نظر ۳۳.۸ درصد با آمدن رئیسی وضعیت کشور تغییری نخواهد کرد. ۸.۸ درصد نیز به این سئوال پاسخ ندادند.

باید در مقایسه این دو سئوال توجه داشت تعداد کسانی که معتقدند با آمدن دولت جدید مشکلات رفع خواهد شد کمتر شده و به نسبت تعداد کسانی که باور دارند با آمدن رئیسیٰٖف رقی نخواهد کرد، بیشتر شده است و حدود ۱۱ درصد هم باور دارند، دولت ابراهیم رئیس مشکلات کشور را بیشتر خواهد کرد.


مهاجمان و آتش زنندگان سفارت عربستان کجا هستند؟

کنسولگری های عربستان و ایران

بزودی گشوده خواهند شد!


دیدار عبدالهیان با رئیس مجلس سوئیس

ایران طرفدار تشکیل

دولت فراگیر در افغانستان است!


مقتدا صدر برنده انتخابات عراق:

زمان آن رسیده که عراق

بدون شبه نظامیان اداره شود!


دو دست مجلس و مجمع صورت شورای نگهبان را می شویند

به مردم مربوط نیست

که مقامات از کجا آورده اند!


راه توده 805 منتشر شد

 هفته نامه راه توده - شماره 805 (چهارشنبه 21 مهر 1400)- منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی کانال تلگرام و فیسبوک راه توده نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره اختصاص به تلاش دوباره برای اجرای طرح بسیجی کردن ایران دارد که در 4 سال اول ریاست جمهوری احمدی نژاد نیز این تلاش را کردند اما ناموفق و ناکام عقب نشستند.

علاوه بر بخش دیگری از "سقوط اصفهان" بدست محمود افغان که از قماش طالبان والقاعده بود و همچنین بخش دیگری از خاطرات محمد علی عموئی با نام "صبر تلخ"، مطالبی می خوانید با عناوین زیر:

تولید داخلی بدون بازار داخلی ممکن نیست، نقش نفوذی ها در یورش به حزب توده ایران، جنگ اقتصادی با کمک مافیاهای اقتصادی، روسیه ستیزان داخلی و خارجی با هم رقابت دارند، "قطر" کشوری کوچک با نقشی منطقه ای، مشترکات و تفاوها میان انقلاب فرانسه و انقلاب مشروطه، پیمان جنگ اتمی علیه چین از روی سر اتحادیه اروپا، بحران لبنان دولت جدید را به کام می کشد؟، حفره های اقتصادی زیر پای روسیه دهان باز می کند؟ پیش بینی های نظامی چین در اقیانوس آرام .


قیمت لوازم یدکی کره جنوبی 100 درصد بالا رفت

فرمان ممنوعیت را رهبر داد

سود آن را تجارمحترم بردند!


روزنامه اومانیته - ترجمه آذرنگ

بی اعتنائی گسترده مردم

به انتخابات پارلمانی این کشور!


عنوان اول پیک نت 19 مهر

آغاز فصل مهم سیاسی
بجای دوران رجزخوانی نظامی


امیرعبدالهیان در مصاحبه با NBC

بزودی و بدون تاخیر

به مذاکرات وین باز می گردیم!


چراغ سبز به امریکا و اروپا

فیتیله خبر سند همکاری

ایران و روسیه پائین کشیده‌ شد


نتیجه نظرسنجی در 22 استان

60 تا 80 در صد مردم

ازمجلس کنونی راضینیستند


عنوان اول پیک نت 19 مهر

باد چهار چرخ ماشین
دولت درحال دَر رفتن است!


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

در پیک نت روز گذشته (سه شنبه) پر خواننده ترین مطلب خبر تفسیر "فرمان ممنوعیت را رهبر داد سود آن را تجار محترم بردند!" بود که تنها روی تلگرام این روزنت بالای 6 هزار خواننده داشت. در فیسبوک نیز همین خبر و همچنین عنوان اول که همراه بود با مصاحبه زهرا مشتاق با سخنگوی طالبان در کابل بیشترین خواننده را داشتند که به ترتیب روی 11 و 13 فیسبوک خوانندگان نیز به اشتراک گذاشته شد.
آدرس فیسبوک پیک نت
https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران