مملکت را عملا فلج کرده اند

نبرد بی امان طرفداران

گردش به شرق با غرب ستایان

 

لاوروف:

زلنسکی دو راه حل بیشتر

در مقابل خود ندارد!

(پیک هفته ۱۰۹) ۱۰ دی ماه ۱۴۰۱ - ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲

 pyknet100@gmail.com


۷- ۱۰ دی

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۷- ۱۰ دی

رویدادهای
منطقه و جهان


۷- ۱۰ دی

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۷- ۱۰ دی

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۷- ۱۰ دی

منتخب اخبار ورزشی


۷- ۱۰ دی

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت ۱۰ دیماه

شتری که بالای کوه رفت

چگونه‌میتوان پائین آورد؟

آیا در سپاه و نیروی انتظامی هر کس تفنگ بدست دارد، حق شلیک دارد؟ این حق بر چه اساس ابلاغ شده و اگر نشده، افراد سپاه و یا نیروی انتظامی با اجازه چه کسی به سوی هر هدفی که انتخاب کنند شلیک می کنند؟ اگر هیچ اجازه ای در این زمینه صادر نشده و داده نشده چرا افراد خاطی در این نیروها بازداشت و محاکمه نمی شوند؟ حتی در جبهه جنگ هم بدون دستور فرمانده زیردستان حق شلیک ندارند. بخش مهمی از مشکلات در جریان تمام اعتراضات سالهای گذشته  بوجود آمده ناشی از همین تیراندازی به سوی مردم و سپس خشمگین شدن مردم و تبدیل اعتراضات به خشونت بوده است. در خبرهای روز گذشته ادعا شده که رهبر جمهوری اسلامی بعنوان فرمانده کل قوای مسلح خطاب به فرمانده کل سپاه ۴ بار تاکید کرده که به اعتراض کنندگان نباید تعرض شود و آسیبی رسانده شود و سوژه برای تلویزیون های فارسی زبان خارج و رسانه های غربی ساخته شود.  اگر این ادعا صحت داشته باشد، چه کسی باید پاسخ کشته شدن معترضان سه ماه اخیر باشد؟ ضمناً این دستور شامل حال بازداشت شدگان هم می شود؟ اگر اینگونه باشد، چه کسی باید پاسخگوی رفتاری باشد که در دوران بازداشت معترضان روی داده باشد؟ آیا حکومت حسینقلی خانی است و هر کس تفنگ بدست داشت و کلید بازداشتگاهها نیر در لیفه شلوارش بود حق دارد هر اقدامی را به زعم و تشخیص خود به نفع نظام مرتکب شود؟

قتل یک دختر ۱۲ ساله در شهر بستک هرمزگان یک نمونه است. پس از اعلام کشته شدن وی فرمانده انتظامی کل کشور “دستور ویژه” برای پیگیری پرونده این قتل داده و بازرسی کل فراجا مامور رسیدگی به این قتل شده است. در همین یک مورد، تیرانداز بازداشت علنی و محاکمه علنی می شود تا مردم به این نوع ادعاها باور کنند؟

این حسینقلی خانی ظاهراً شامل بازداشت ها، احضارها و پرونده سازی های اخیر در شهرها برای افراد نیز می شود. از کارمندان عادی تا هنرمندان، ورزشکاران، دانشجویان، اساتید دانشگاه ها و حتی دانش آموزان. از قدیم گفته اند، شتری که بالای کوه برده می شود، باید پائین هم آورده شود. این بازداشت ها و رفتارها در بازداشتگاهها، پرونده سازی ها و شلیک ها را چگونه می خواهند خاتمه داده و شرایط عادی را به کشور بازگردانند؟ خود این رفتارها مسبب التهاب و تشویق خشونت در جامعه است. از پیش از اعتراضات اخیر با بازداشت های بیهوده هنرمندان و فعالان سیاسی، سخنان تحریک آمیز امام جمعه ها و فشارهای مذهبی و اجتماعی به مردم و بویژه زنان، فضا را برای اعتراضات فراهم کردند.


عقب نشینی علم الهدا

حجاب دیگر اجباری نیست

لباس نباید هنجار شکن باشد!


وابستگی به دلار باقی می ماند

جای حسن و حسین 

در بانک مرکزی عوض شد


جنگجویان اسرائیلی در اوکراین

با ارتش روسیه می جنگند!

https://ok.ru/video/3912157629142


روسیه به کشورهای غیر دوست

نفت می فروشد، نه با قیمت غرب!


سرمقاله راه توده ۸۶۳

حاکمیت دلار درج.اسلامی

تا انفجارایران ادامه خواهدداشت؟


آینده روسیه، چین و ایران

پس از توفان کنونی جهان

یوسف عزیزی


عنوان اول پیک نت ۷ دیماه

امروز اصلاحات در ایران

متفاوت بااصلاحات۲۰سال پیش است


وزیرخارجه روسیه:

سیاست جهانی امریکا

به سوی جنگ اتمی است!


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

.عنوان اول که در باره "به روز شدن اصلاحات در ایران" بود با نزدیک به ۶ هزار خواننده پر مخاطب ترین مطلب پیک نت چهارشنبه روی تلگرام این روزنت بود. روی فیسبوک پیک نت مقاله یوسف عزیزی که درباره آینده چین، ایران و روسیه بود بیشترین خواننده را داشت و روی ۶ فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت