گلوی کارگران ایران

در چنگال اتاق بازرگانی

خبرگزاری ایلنا - نسرین هزاره مقدم

 

عزت الله ضرغامی:

باید رفت، پای صحبت

جوانان بازداشت شده نشست

(پیک هفته ۱۰۹) ۲۲ آذر ماه ۱۴۰۱ - ۱۳ دسامبر ۲۰۲۲

 pyknet100@gmail.com


۲۲ - ۲۱ آذر

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۲ - ۲۱ آذر

رویدادهای
منطقه و جهان


۲۲ - ۲۱ آذر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۲ - ۲۱ آذر

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۲ - ۲۱ آذر

منتخب اخبار ورزشی


۲۲ - ۲۱ آذر

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت ۲۲ آذر

مخالفان گردش به شرق

سوژه ضد چینی یافته اند

جنجال یکدست و یکپارچه ای که از سوی تقریبا تمام مطبوعات و رسانه های جمهوری اسلامی و بسیاری از مفسران اقتصادی و سیاسی در این روزنامه ها به بهانه بیانیه پایانی ۶ کشور عرب در جریان سفر رئیس جمهور چین به عربستان به راه افتاده، کاملا آشکار ساخت که چه قدرت عظیمی پشت مخالفت با گردش به شرق و قراردادهای اقتصادی و از جمله قرار داد ۲۵ ساله وجود دارد. همه این جنجال به بهانه دفاع از منافع ملی و تمامیت ارضی ایران صورت گرفت و ادامه نیز دارد. بهانه اینست که چین در بیانیه ۶ کشور مورد بحث قبول کرده و یا پیشنهاد کرده که اختلاف بر سر جزایر سه گانه با امارات متحده از طریق گفتگو و بصورت مسالمت آمیز حل شود. درد همه آنها که اینگونه علیه چین و مناسبات با آن کشور به میدان آمده اند، منافع ملی نیست، بلکه طرفداری از مناسبات با غرب و بویژه با امریکاست. همین طیف طرفدار تسلیم اتمی به امریکا، عقب نشینی نظامی ایران از منطقه و جنگ اوکراین و جدا شدن از روسیه و خالی کردن پشت ایران به سود امریکاست. کوچکترین بهانه ای اگر علیه مناسبات با روسیه پیدا کنند، یورشی سنگین تر از یورش کنونی به مناسبات با چین را سازمان خواهند داد. جنجال کنونی بر سر بیانیه ای که چین نیز آن را تائید و یا امضاء کرده، بزودی از طریق دیپلماتیک خاتمه خواهد یافت اما ستآورد بزرگ آن برای کل نظام و مردم باقی خواهد ماند و آن روشن شدن قدرت مافیاهای اقتصادی در جمهوری اسلامی است که نمی خواهند اجازه بدهند پیوند ایران با امریکا قطع شود. با اندک شعور سیاسی می توان از خود پرسید که چرا اتاق بازرگانی که کانون اصلی حمایت از بازرگانی با غرب است، اینگونه وارد میدان شده؟ در ادامه این دستآورد، گام های عملی و بزرگ به سوی اجرای قرار داد ۲۵ ساله برداشته خواهد شد و با تولید و ایجاد شغل و تامین معیشت و توسعه همه جانبه اقتصادی کشور، داغ بر پیشانی آنهائی خواهد ماند که این روزها فیلشان یاد سه جزیره کرده است. جمهوری اسلامی هیچ راه پس و پیشی ندارد جز رفتن به سوی شرق زیرا امریکا با هر عقب نشینی ایران، یک گام پیش گذاشته و عقب نشینی بعدی را طلب خواهد کرد. همان که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صراحت گفت: "یا ما (امریکا و اروپا) و یا روسیه!"

حضور ایران در جنگ اوکراین و قراردادهای نظامی و اقتصادی با روسیه نشان میدهد که نظام بی اعتناء به این جنجال ها حرکت به شرق را ادامه خواهد داد، مگر حوادثی غیر مترقبه و غافلگیر کننده روی دهد. حوادثی که بی ارتباط است با جنبش اعتراضی مردم. در ادامه این مسیر، هیچ چاره ای جز تحولات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در داخل کشور نیست چرا که سیاست خارجی همیشه نیازمند سیاست داخلی است و برعکس آن نیز صادق است. سیاست گردش به شرق نیز حمایت ملی را نیازمند است و این حمایت نیز جز از طریق ایجاد تحولات اساسی مورد اشاره در داخل کشور ممکن نیست. در ارتباط با ادامه گسترش مناسبات با روسیه به خبر سفر فرمانده نیروی هوائی ارتش به مسکو در همین شماره پیک نت مراجعه کنید.


دیدار فرمانده نیروی هوائی ایران با وزیر دفاع روسیه

کم سابقه ترین رابطه

نظامی میان ایران و روسیه


درادامه انفجار مرکز تجاری چین در کابل

به راه آهن و بندر چابهار

قرار بود حمله شود!


پاسخ رد انگلستان و امریکا به زلنسکی

زلنسکی اجازه مذاکره

و صلح با روسیه را ندارد!


چین گریزان بسیج شدند

معاون نخست وزیر چین

بزودی به ایران سفر می کند!


وزیر خارجه عربستان

دست دراز عربستان

برای دوستی با ایران!


عنوان اول پیک نت ۲۱ آذر

یورش تیم اقتصادی- رسانهای

اتاق بازرگانی به رابطه با چین!

سیامک زند- دُبی


سردار وحیدی وزیر کشور:

با افکار مصباح یزدی

باید گام دوم انقلاب را برداشت!


هاشم آغاجری:

با "فیک نیوز" نمی توان

دمکرات بود و انقلاب کرد!


عنوان اول پیک نت ۲۰ آذر

تحلیل اخبار و رویدادها

بمراتب دشوارتراز انتشارآنهاست


با اعدام امثال "شکاری" نمیتوان ایجاد ارعاب کرد

دوران اعدام بی واکنش

نوید افکاری و روح الله زّم گذشته


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

منتخبی از سخنرانی هاشم آغاجری در شماره روز گذشته پیک نت (دوشنبه) روی تلگرام این روزنت بالای ۶ هزار خواننده داشت و پر مخاطب ترین بود. روی فیسبوک پیک نت روز گذشته عنوان اول که در ارتباط بود با سفر رئیس جمهور چین به عربستان بیشترین خواننده را داشت و روی ۷ فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت