ابراهیم رئیسی به نمایندگی از ایران شرکت کرد

اجلاس بریکس پلوس

به چه توافق هایی دست یافت!

 

ترکیه با جاده خاکی هایش

به جاده ابریشم وصل می شود

جرمان فارن پالیسی- برگردان رضا نافعی

(پیک هفته ۱۰۹)  ۴ تیر ماه ۱۴۰۱ - ۲۵ ژوئن ۲۰۲۲

 pyknet100@gmail.com


۱-۴ تیر ماه

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۱-۴ تیر ماه

رویدادهای منطقه

 و جهان


۱-۴ تیر ماه

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۱-۴ تیر ماه

منتخب اخبار
شهرستان ها


۱-۴ تیر ماه

منتخب اخبار ورزشی


۱-۴ تیر ماه

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت ۴ تیر
سرانجام ج. اسلامی رسید
به‌کانون‌جاسوسی و ترور!

رکناری حسین طائب از ریاست اطلاعات سپاه پاسداران در مطبوعات داخل کشور در چند خط اعلام شد اما در رسانه های غیرحکومتی در داخل کشور و بویژه در خارج از کشور این خبر وسیعا پوشش داده شد. ابتدا شایع شد که طائب ترور شده و در بیمارستان بستری است، اما پس از چند ساعت خبر برکناری او اعلام شد. تردید نیست ک پشت برکناری او از این سمت، خبرهائی پنهان است که بتدریج آشکار خواهد شد، اما تا اینجای کار می توان محتمل ترین احتمال را طرح کرد:
«سرانجام، پس از تحقیقات و یا اطلاع موثقی که از کانالی ویژه به رهبر جمهوری اسلامی رسانده شد، وابسته بودن طائب به محافل جاسوسی خارجی قطعی شد و فورا دستور برکناری او از جانب شخص خامنه ای ابلاغ شد.»
درباره نشانه ها و دلائل وابستگی طائب به محافل جاسوسی بین المللی می توان نمونه هائی را مطرح کرد، اما آنچه که پیک نت بلافاصله پس از ترور قاسم سلیمانی در بغداد بعنوان حدس قریب به یقین مطرح کرد، نقش عوامل مهم امنیتی داخل سپاه در به کمند امریکا و اسرائیل انداختن سلیمانی در بغداد بود. در حوادث تروریستی بعدی، یعنی از ترور فخری زاده تا چند ترور اخیر فرماندهان سپاه قدس و چند فعال در تاسیسات اتمی نیز انگشت اشاره ما به سوی همین لانه واقعی جاسوسی در سپاه بود. درعین حال که خود بگیر و ببند و شکنجه کن و اعتراف بگیری های پس از انتخابات ۸۸ و ... نیز روی دیگر عملیات همین لانه جاسوسی برای روی گرداندن همگانی از سپاه بود که اکنون کل نظام را در شعارهای مردم نشانه گرفته است. طائب خود را به مجتبی خامنه ای منگنه کرده و پشت این سپر آهنین سنگر گرفته و گام به گام طرح های خود را پیش می برد. اگر برکناری او موجب تجدید نظر اساسی نه تنها در امور امنیتی مربوط به داخل سپاه، بلکه کوتاه کردن دست این نهاد امنیتی از اموری غیر از امور داخلی سپاه بشود و مجموعه اقدامات طائب را هدایت شده از خارج بدانند که باید از آن عقب نشینی کرد، آنوقت این برکناری معنای دیگری نیز خواهد یافت.
طائب معاون اخراج شده از وزارت اطلاعات بود که پس از اندک زمانی توانست خود را به بیت رهبری وصل کرده و از آن طریق به بسیج سپاه و سپس اطلاعات سپاه برود و ریاست آن را برعهده بگیرد. در آغاز حوادث انتخابات 88 شیخ مهدی کروبی که اخبار دستگیری ها، شکنجه ها، تجاوز ها و ... را بیان می کرد، گفت که طائب بدلیل انحراف اخلاقی از وزارت اطلاعات اخراج شد. پس از انتخابات ۸۸ نیز کروبی با صراحت بیشتری این مسئله را مطرح کرد و حتی یکبار نام "ترانه موسوی" را نیز مطرح کرد.
ترانه موسوی، در حوادث انتخابات ۸۸ دستگیر شد و بدستور طائب به قتل رسید. اشاره کروبی به همین مسئله و دلیل اخراج طائب از وزارت اطلاعات هم همین بود. علیرغم همه خبرهای تلخی که در هفته های پس از انتخابات ۸۸ وجود داشت و پیک نت نیز در حد و توان خود آنها را پوشش داد، ما انتشار خبر قتل ترانه موسوی را هم بارها منتشر کردیم و نوشتیم که از قربانیان حسین طائب است. انتشار این اخبار باز می گردد به 13 سال پیش که لینک های آن را در پایان این مطلب منتشر کرده ایم. یکی از خبرهای مربوط به ترانه موسوی که 13 سال پیش منتشر کردیم را در همین شماره پیک نت می خوانید. باز هم تاکید می کنیم که این ماجرا مربوط به فساد اخلاقی طائب است و جدا از نقشی مهم و کلیدی است که اعتقاد داریم او در ترورها و انفجار ایفاء کرد و در پیوند با سازمان های جاسوسی جهان و از جمله اسرائیل بود.
بهر روی، اخبار پشت پرده دلیل برکناری طائب پنهان نخواهد ماند و همراه با حسین طائب، وابستگی های بردار او مهدی طائب نیز بر ملا خواهد شد. مهدی طائب فرمانده "عماریون" است، دار و دسته ای که طراح حمله به سفارت عربستان در تهران و به آتش کشیدن آن بود و می خواست برای جنگ در سوریه دو هزار نفر انتحاری استخدام کند. اقداماتی که همگی در جهت تقویت موقعیت اسرائیل در منطقه شد.

https://www.paiknet.com/1389/10khordad/25/page/35Taraneh.htm

https://www.paiknet.com/1388/08mor/29/PAGE/31SHAHMORADI.htm


طائب روز سه شنبه

در دفتر کارش بازداشت شد!

"حسین طائب" صبح سه شنبه در دفتر کارش به جرم جاسوسی بازداشت و مستقیم به بازداشتگاه "یک الف" جهت بازپرسی منتقل میشود. از بیت رهبری دستور می دهند که هر گونه دسترسی طائب به اطلاعات کشور ممنوع است. بصورت همزمان، پنج تن از فرماندهان حفاظت اطلاعات سپاه نیز همراه با طائب بازداشت می شوند و بدنبال آن رئیس حفاظت اطلاعات سپاه (ضد اطلاعات و ضد جاسوسی سپاه- که درعکس بالا در کنار طائب است) بعنوان جانشین طائب معرفی می شود.


13 سال پیش پیک نت نوشت:

قتل "ترانه موسوی" بدست حسین طائب!


کنفرانس خبری مشترک

وزرای خارجه روسیه و ایران


تازه ترین نظرات بهزاد نبوی

موسوی در مرحله دوم

انتخابات 88 قطعا برنده می شد


اجلاس بریکس بدعوت چین

بریکس، رقیب دلار را

بزودی بدنیا معرفی می کند


اعتراف امریکا به مدیریت

46 آزمایشگاه بیولوژیکی در اوکراین


انگلستان آتش بیار جنگ اوکراین

اختلاف در اروپا

بر سر تسلیم شدن اوکراین


"آلمان" فرزند حرف گوش کن امریکا!

راشا تودی- ترجمه بابک دریائی


زلزله در افغانستان

زلزله در ایالت "خوست" افغانستان آواری شد بر سر مردمی که قربانی طولانی ترین جنگ داخلی اند. آنقدر در افغانستان طی 4 دهه گذشته، از کشته پشته ساخته شده که زلزله خوست با حداقل هزار قربانی چندان بازتابی در رسانه های ایران و جهان نیافت. مملکتی ویران که نه تنها از آسمان که از زمین هم برای آن بلا می بارد و خانه های خشت و گلی را بر سرشان خراب می کند.


سخنگوی کاخ کرملین:

کیف شرایط روسیه را

اگر بپذیرد جنگ تمام می شود!


سرمقاله راه توده 837

آغاز گشودن دریچه های

رهائی از تحریم در ج. اسلامی


رهبر ج.  اسلامی به رئیس جمهور قزاقستان

دلیل حوادث اوکراین

تلاش ناتو برای گسترش است!


عنوان اول پیک نت اول تیر

برای تغییر و تحول
در سیاست های داخلی
اگردیروز زودبود، فردا دیراست

 


به میزبانی رئیس جمهور چین

چهاردهمین نشست "بریکس"

پنجشنبه تشکیل می شود!


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت چهارشنبه «برای تغییر و تحول در سیاست داخلی، اگر دیروز زود بود، فردا دیر است» روی کانال تلگرام این روزنت بیش از 6 هزار خواننده داشت . در فیسبوک پیک نت نیز همین مطلب بیشترین خواننده را داشت اما در اشتراک گذاری، خبر مربوط به حرکت قطار چین به طرف ایران 11 بار روی فیسبوک خوانندگان آن به اشتراک گذاشته شد.
. https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران