چه نکاتی را باید رعایت کرد تا سالم بازگشت؟

آغاز سفرهای نوروزی

از امروز آغاز شد

 

تاکتیک جدید یمن در جنگ دریای سرخ

یمن با موشک بالستیک

میتواند ناوگان امریکا را غرق‌کند

(پیک هفته ۱۰۹) ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸ مارس  ۲۰۲۴

 pyknet100@gmail.com


۲۸-۲۷ اسفند

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۸-۲۷ اسفند

رویدادهای
منطقه و جهان


۲۸-۲۷ اسفند

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۸-۲۷ اسفند

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۸-۲۷ اسفند

منتخب اخبار ورزشی


۲۸-۲۷ اسفند

منتخب اخبار اقتصادی


رادیو پیک

اول فروردین ۱۴۰۳

 

"رادیو پیک"، متفاوت با دیگر رسانه های فارسی زبان داخل و خارج از کشور نسبت به رویدادهای ایران و جهان منتشر می شود.

این رادیو هر چهارشنبه روی "یوتیوب" به روز می شود. آن را در یوتیوب عضو شوید و مطالب آنرا  لایک کنید تا از این طریق ما را برای ادامه انتشار آن همراهی کرده باشید.

هیچ سایت، رادیو و یا تلویزیونی بدون حمایت مالی تهیه و منتشر نمی شود. پیک نت و رادیو پیک نیز از این نظر متفاوت با دیگر رسانه ها نیست. هر رسانه ای منابع مالی خود را دارد، منبع مالی ما، شما بعنوان خواننده و شنونده هستید. زحمت تیمی که پیک نت  و رادیو پیک را منتشر می کند را با کمک به تامین هزینه این دو رسانه  پاس بدارید. از سوی شورای سردبیری پیک نت و رادیو پیک سال نو را به همه خوانندگان و شنوندگان پیک نت و رادیو پیک تبریک می گوئیم. برای کمک به تامین هزینه ما، از آدرس پی پال ما می توانید استفاده کنید:

آدرس ای میل ویژه pay pal:

4peiknet@gmail.com


آخرین عنوان اول پیک نت در سال ۱۴۰۲

پیوند سلاح‌ورزی‌ها

دراتاق بازرگانی

با زیدآبادی‌هادرمطبوعات

انتخابات ریاست جمهوری در روسیه خاتمه یافت و نتایج آن نیز اعلام شد. در این انتخابات که بالای ۸۰ در صد واجدین حق رای در آن شرکت کردند، پوتین با ۸۷ در صد و ۳۵ دهم در صد بیشترین رای چند دوره ریاست جمهوری خود را بدست آورد. نفر دوم در این انتخابات کاندیدای حزب کمونیست روسیه فدراتیو بود که نزدیک به ۴ و نیم در صد آراء را بدست آورد و دو نامزد دیگر انتخاباتی از احزاب ناسیونالیست و ملی ۳ و ۲۰ در صد و ۳ و ۷۹ در صد آراء را بدست آوردند. در این انتخابات هزار و ۱۱۵ هیات و نفر از کشورهای مختلف جهان نظارت داشتند، از جمله از افریقا و کشورهای امریکای لاتین و نهادهای دیگر بین المللی، هیچ هیاتی از تقلب در انتخابات گزارش نداد و در عوض، همگی شرکت وسیع مردم در انتخابات را تائید کردند.

اگر دو موضع گیری شاخص درباره این انتخابات، در رسانه های داخلی کشور و توسط دو چهره شناخته شده اعلام نشده بود، ما خود را موظف نمی دانستیم تا حداقل برای باز کردن مشت مواجب بگیران اتاق بازرگانی در مطبوعات ایران این گزارش کوتاه از آن انتخابات را منتشر کنیم. نخستین اظهار نظر مربوط به آقای سلاح ورزی است که بعنوان رئیس هیات مدیره اتاق بازرگانی انتخاب شده بود و پس از ماهها درگیری توانستند او را از این جایگاه پائین بکشند. او هنوز هم ادعای مدیریت اتاق بازرگانی را دارد و از تهدید به گشوده شدن پرونده و محاکمه نیز بیم و هراسی ندارد. او در همان چند ماهی که رئیس هیات مدیره اتاق بازرگانی اعلام شده بود، چند سخنرانی در مجامعی که برایش ترتیب دادند ایراد کرد که تمام این سخنرانی ها علیه روسیه و چین و دفاع از ضرورت پیوند با غرب و امریکا بود. یعنی همین مواضعی که بلافاصله پس از انتخابات روسیه اعلام کرد.

دومین اظهار نظر مربوط است به آقای زیدآبادی که مرشد شبکه روس ستیزان مطبوعات و رسانه های ایران (از سحام نیوز تا خبر آنلاین و از روزنامه جمهوری اسلامی تا طیف زنجیره ای روزنامه های دیگر)  است. او مدعی است که ملی - مذهبی است. ما به مذهبی بودنش کاری نداریم چون در جمهوری اسلامی لوله هنگ مذهبی بودن خیلی آب برداشته است، اما با ملی بودنش کار داریم. ما باور نداریم که کسی ادعای ملی بودن داشته باشد و در وانفسای کنونی جهان، چشم بر عملکرد امریکا و نوچه آن اسرائیل در منطقه ببندد و علیه روسیه که زیر فشار جبهه ناتوست شمشیر بکشد و متوسل به هر دروغ و فریبی بشود، از جمله درباره انتخابات اخیر روسیه. ادعای ملی بودن داشته باشد و نداند که امروز اگر دست روسیه و چین از پشت ایران برداشته شود، امریکا و اسرائیل ایران را جبهه دوم اوکراین می کنند. هر کس و هر جریان سیاسی می تواند در چارچوب نظرات خود منتقد جمهوری اسلامی و شخص رهبر آن باشد. چنان که ما هستیم ، اما چرا باید برای این مخالفت، علیه چین و روسیه عمل کرد؟

این یادداشت کوتاه کامل نمی شود، اگر به پیوند اتاق بازرگانی و مطبوعات داخلی که بارها آن را مطرح کرده ایم و نگاه مشترک آقایان سلاح ورزی و زیدآبادی در باره انتخابات روسیه اشاره نکنیم و از خوانندگان خود نخواهیم که با دقت این مواضع مشترک را مطالعه کنند تا به صحت نظر ما در باره سلطه اتاق بازرگانی و مافیاهای اقتصادی بر مطبوعات و اکثر قلم بدستان آن پی ببرند.


عنوان اول پیک نت ۲۸ اسفند

۳ دروغ آخر سال

به امید فریب افکارعمومی

۳ دروغ و توجیه را در آخرین ساعات سالی که بزودی تمام میشود، شاهد شدیم. هر سه دروغ به خیال فریب افکار عمومی از دل حکومت در آمده است.

۱- توجیه آلوده به دروغ را از زبان یکی از نمایندگان مجلس بنام محمد رضا مبلغی رئیس فراکسیون امر به معروف مجلسی که عمرش به سر آمده بخوانید که درباره عکس گرفتن آن طلبه عمامه سفید در درمانگاه است. او گفته است که ایشان (یعنی آن طلبه) درحال بازی با موبایل بوده و بهتر بود که تلفنش را نشان آن خانم می داد. سوء تفاهمی پیش آمده بود و اگر آن طلبه گوشی خود را به آن خانم نشان می‌داد مشکل حل بود.

ما فرض را بر این می گذاریم که این نماینده مجلس حسن نیت دارد. بسیار خب! ایشان از کجا میداند که طلبه درمانگاه مشغول بازی در گوشی اش بوده؟ این طلبه چرا سرش در رساله های مذهبی و درس و مشقش نبوده و موبایل بازی می کرد؟ اگر مسئله به همین سادگی بوده چرا آن خانم و منتشر کننده فیلم ماجرا را بازداشت کرده اند؟ طلبه کجاست که نماینده مجلس به جای او حرف می زند؟

۲- مورد دوم مربوط به گزارشی است که پس از یکسال و چند ماه، از اعتراضات زمستان سال گذشته تهیه شده و خدمت ابراهیم رئیسی برده و آن را برای ایشان خوانده اند.

این گزارش را دبیرخانه دائمی کمیته ویژه منتخب رئیس جمهور درباره اعتراضات سال ۱۴۰۱ تهیه کرده است. بموجب این گزارش در آن اعتراضات که ایشان نام آن را گذاشته اغتشاشات ۲۰۲ نفر از مردم جان خود را از دست دادند که ۹۰ نفر از آنها سلاح سرد و گرم داشته و اقدام تروریستی کرده اند. از جمله حمله به مقرهای نظامی و انتظامی، زیرساخت های حیاتی و کشتن مجریان قانون.

چه کسی آنها را کشته؟ کمیته تحقیق نتوانسته پاسخ این سئوال را پیدا کند!

می ماند ۱۱۲ نفر بقیه که بموجب گزارش کمیته تحقیق همگی راهگذرانی بوده اند که با سلاح های غیر مجاز و با هدف کشته سازی عامدانه و آگاهانه، برای فضاسازی منفی علیه نظام کشته شده اند.

(گزارش از این تر و تمیزتر و منصفانه تر و راست آزمائی شده تر سراغ دارید؟ آنقدر منصفانه و راست آزمائی شده که عکس از هیات ۳ نفره پشت به دوربین گرفته شده تا معلوم نشود آنها کیستند؟ آقای رئیسی با عدد ۳ و هیات های ۳ نفره عمیقا آشناست و تجربه این نوع گزارش ها را به قیمت بالای دار رفتن زندانیان سیاسی دارد!)

۳- اما دروغ و توجیه سوم. حجت الاسلام امام زمانی، یعنی صدیقی که پس از برکناری سریع هاشمی رفسنجانی از نماز جمعه تهران بدلیل سخنرانی اش در مخالفت با دستگیری های انتخابات ۸۸ جانشین او شد. اغلب نماز جمعه هایش را با حالتی می خواند که گوئی در آن دنیا سیر می کند و آماده گریه کردن است. پرت و پلاهائی را به هم می بافد که جز خنده و مضحکه حاصلی در جامعه ندارد.

در این روزهای آخر سال فاش شده که حداقل یک قطعه زمین بزرگ چند بر و مرغوب را مالک شده است. پس از آنکه ماجرا رسانه ای شد، گفت که از این مسئله خبر ندارد و جاعلان سند زمین را بنام او کرده اند.

در واکاوی ملایم این دروغ، عباس عبدی با اشاره به ادعاهای قوه قضائیه درباره فساد ستیزی نوشت:

اگر آقای صدیقی راست گفته باشد، این یک فاجعه از بی‌اطلاعی وی و داشتن اطرافیان جاعل است. و اگر دروغ گفته باشد صد بار بدتر.

چای دبش ضربه نهایی به شعارهای مبارزه با فساد بود و این ادعای آقای صدیقی ضربه به نماز جمعه.

این سه دروغ و توجیه با آن اشاره ای که عبدی به چای دبش کرده کامل می شود. فسادی که دولت و شخص رئیسی آن را برده زیر قالی و رویش نشسته است.


دولت انقلابی نیجر

قرارداد نظامی با آمریکا را لغو کرد


این آمارشامل زندانیان جرم‌عمدی و سیاسی نمی‌شود

۱۲۶۰۰ زن و مرد

بدلیل جرائم غیرعمد زندانی اند


سقوط در اسرائیل، نگرانی در امریکا

نتانیاهو درپی فرصت حمله‌به‌لبنان

امریکا نگران گسترش جنگ!


عنوان اول پیک نت ۲۷ اسفند

دلائل مذاکرات محرمانه

ایران و امریکا در عمان


مصاحبه پوتین ۳ روز پیش از انتخابات

غربی ها اتحاد روس ها

وقدرت نظامی ما را حدس نزدهبودند


مردم بدلیل بی اعتمادی به حکومت باور نمی کنند

طرح اسرائیل و امریکا

تقسیم ایران به ۵تا۶کشوراست


اخبار رسانه های غرب را با شک و احتیاط بسیار بخوانید

فرار بزرگ از زندان هائیتی

آغاز انقلاب در هائیتی است؟ جستجو در پیک نت

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


آرشیو

در یوتیوب

-----------------

کدام مطلب پیک نت روزگذشته بیشترین

 خواننده را داشت؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته «دلائل مذاکرات محرمانه ایران و امریکا در عمان» روی تلگرام این روزنت بالای ۵ هزار خواننده داشت. در صفحه فیسبوک پیک نت نیز همین عنوان اول بیشترین خواننده را داشته است.
 

---------------

 فیسبوک پیک نت


---------------

تلگرام پیک نت