سرمقاله ۹۲۶

اگر امریکا بر ایران مسلط شود

نه شاهزاده می‌ماند ونه تاجزاده

 

حمایت حزب کمونیست روسیه

از وزیر دفاع جدید روسیه

تلویزیون حزب کمونیست روسیه- ترجمه بوستانی

(پیک هفته ۱۰۹) ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵ می  ۲۰۲۴

 pyknet100@gmail.com


۲۵-۲۶ اردیبهشت

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۵-۲۶ اردیبهشت

رویدادهای
منطقه و جهان


۲۵-۲۶ اردیبهشت

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۵-۲۶ اردیبهشت

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۵-۲۶ اردیبهشت

منتخب اخبار ورزشی


۲۵-۲۶ اردیبهشت

منتخب اخبار اقتصادی


رادیو پیک

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

 


دبیرستاد حقوق بشر قوه قضائیه:

۸ هزار زندانی غیر ایرانی

در زندان های ج. اسلامی اند


بلاسوف: تا حد مرگ به وظیفه ام عمل می کنم

ارزیابی مثبت چین

از انتصاب وزیر دفاع روسیه


رادیو پیک

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

 

رادیو پیک"، با هدف نگاهی متفاوت از دیگر رسانه های فارسی زبان داخل و خارج از کشور، نسبت به رویدادهای ایران و جهان راه اندازی شده است.

این رادیو هر چهارشنبه روی "یوتیوب" به روز می شود. برای حمایت از آن، اگر امکان آبونمان را دارید تاخیر نکنید و اگر چنین امکانی را ندارید ، ابتدائی ترین و ساده ترین کمکی که می توانید بکنید لایک کردن آن در یوتیوب و عضویت در آن با انتخاب گزینه "Subscribe"است.

توصیه می کنیم، نه تنها خود شنونده پیگیر این رادیو باشید، بلکه آن را به اشتراک بگذارید و شنیدن آن را به دیگران نیز توصیه کنید. آرشیو رادیو پیک نیز، امکان دسترسی شما به برنامه های هفته های گذشته را میدهد.

در برنامه این هفته چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت مطالب زیر را همراه با عکسها و فیلم های مربوط به آنها می بینید و می شنوید:

- آغوش گشائی ایران برای امریکا و اروپا

- من و آنها در ۶ پرده!

- چهار رویداد در روسیه در ۱۰ روز

- چند خبرکوتاه و تفسیر آنها

- اینجا "مینسک" پایتخت بلاروس است

- ماهیت جنبش دانشجوئی امریکا و توهمات حکومتی در ایران

- خصوصی سازی مافیائی در ج. اسلامی

-"ترامپ"  غیر قابل پیش بینی است

- از شیر مرغ تا جان آدمی زاد در جمعه بازار تهران

- قضاوت درباره مجلس آینده زود است

- سفر رئیس جمهور چین به فرانسه و مجارستان

- گزارشی از مرحله دوم انتخابات بی رونق مجلس

- مرد روز‌های بارانی

- دف نوازی در ایران


راه توده شماره ۹۲۶ منتشر شد

 

هفته نامه راه توده - شماره ۹۲۶ (چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت) منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام راه توده نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره اختصاص به تفسیر مصاحبه نصیری سردبیر سابق کیهان و پیشنهاد اتحاد تاج زاده- شاهزاده دارد. بخش مرور رویدادهای ایران از انقلاب مشروطه تا  انقلاب ۵۷ نیز اختصاص به مهم ترین رویدادهای سال ۵۵ دارد که آخرین سال اقتدار شاه است. در همین شماره مطالب دیگری می  خوانید با عناوین زیر:

دولت رئیسی در مذاکرات پنهان با امریکا چه میدهد و چه میگیرد؟، کج راهه انقلاب ۵۷ از انقلاب فرهنگی آغاز شد، شاه در سال ۵۵ هم نتوانست سقوط را پیش بینی کند، شکست راهبردی روسیه، نقشه انگلوساکسون هاست، رشد ناموزون در تاریخ بشری چگونه بوجود آمد؟، پلیس آلمان از پلیس امریکا تقلید می کند، فروپاشی اتحاد شوروی با رهبری خروشچف آغاز شد، امریکا نمیداند با آسیای مرکزی چه میخواهد بکند، دولت فیلیپین در خدمت امریکا علیه چین و جنبش جهانی صلح بار دیگر باید تشکیل شود!


مذاکرات با امریکا زیر پای آن را خالی کرده

"دلار" تلوتلو خوران

از پله شصتم پائین می آید


لاوروف در مجلس روسیه

اگر غرب میخواهد بجنگند

روسیه آماده است!


عنوان اول پیک نت ۲۵ اردیبهشت

چرا شورای نگهبان

با روحانی‌مناظره‌ تلویزیونی‌نمی‌کند؟

حسن روحانی در نامه‌ای خطاب به ملت ایران، دلایل شورای نگهبان برای ردصلاحیت او در انتخابات مجلس خبرگان رهبری را به چالش کشید. نامه او یک ادعانامه به سود جمهوریت و علیه خودسری شورای نگهبان است. علیرغم انتقاداتی که به کارنامه ۸ ساله حسن روحانی (بویژه در ارتباط با فعالیت های اتمی ایران و همچنین تمایل به غرب و بی اعتنائی به نگرش متوازن به شرق وارد است) نامه او حاوی نکات حقوقی دقیقی است که اگر فقهای شورای نگهبان شخصیتی همطراز او برای مناظره داشتند، این مناظره باید در سیمای جمهوری اسلامی برگزار می شد تا ملت قضاوت کند کدامیک حق دارند. البته این به آن شرط است که شورای نگهبان خود از جای دیگری (از جمله بیت رهبری) دستور نگرفته باشد و دارای استقلال تصمیم باشد. ریشه واقعی رد صلاحیت او به کارنامه وی در ۸ سال ریاست جمهوری اش باز نمی گردد. اصل اختلاف و بیم و هراس از بحث هائی است که در آینده نزدیک در باره جانشین رهبری در مجلس خبرگان وارد مرحله تصمیم می شود و نمی خواهند درباره آن چیزی بگویند. والا آن انتقادهائی که سیاست های ۸ ساله روحانی وارد است، چندین و چند برابرش به آنهائی وارد است که صلاح ندانستند او با انبوه اطلاعاتی که در سینه دارد در مجلس خبرگان باشد .

روحانی در نامه خود از جمله نوشت:

من مفتخرم که به عدم التزام به قانون اساسی و فقدان دانش و بینش سیاسی متهم می‌شوم و افرادی که از قرار گرفتن در معرض رأی ملت با حضور رقیبان محبوبِ مردم پرهیز دارند به مدعیان و مالکان و صاحبان نظام بدل شده‌اند.

من از نقض حقوق سیاسی شهروندانی سخن می‌گویم که در محکمه‌هایی بدون حضور هیأت منصفه، وکیل و حتی متهم با گزارش چند مأمور امنیتی توسط فقهای شورای نگهبان به سلب حقوق شهروندی محکوم می‌شوند. مأمورانی که پرونده‌سازی‌های آنان آمیزه‌ای از تحلیل‌های جناحی و شنودهای تقطیع شده و عمدتاً غیرقانونی است و گزارش‌های آنان به نامه‌هایی مبهم و کلی با اغراض آشکار بدل می‌شود.

این دفاعیه شخصی من نیست، دفاع از جمهوریت است. نامه شورای نگهبان کیفرخواستی علیه نهاد ریاست‌جمهوری بود. رؤسای‌جمهور آینده با این کیفرخواست دیگر آزادی سیاسی ندارند. در برابر این ظلم سکوت نخواهم کرد. شورای نگهبان انتخابات را دو مرحله‌ای کرده است. نهاد ریاست‌جمهوری به عنوان وکیل مستقیم همه ملت ایران نباید بیش از این تضعیف شود.

آنچه در نامهٔ دبیر شورای نگهبان به عنوان ادلهٔ عدم احراز صلاحیت بنده در انتخابات خبرگان آمده است، نه تنها جرم و حتی تخلفی نیست بلکه در برخی از موارد مایهٔ افتخار من است.

در هشت سال ریاست‌جمهوری «خار در چشم» و «استخوان در گلو» در برابر تعرض به حقوق ملت و دولت (قوه مجریه) مقاومت کردم و ناگفته‌های بسیاری را در دل نهان ساختم و به تاریخ سپردم تا نظام و مردم از دوگانه‌سازی میان دولت و حاکمیت آسیب نبیند. اینک شورای نگهبان در بیان دلایل عدم احراز صلاحیت من به کارنامه‌ی رئیس‌جمهور قانونی کشور به‌گونه‌ای استناد می‌کند که گویی دومین مقام رسمی کشور، اپوزیسیون نظام است.

فقهای شورای نگهبان در کدام انتخابات و با رأی کدام ملت این حق را یافته‌اند که برگزیدگان مردم را از حق انتخاب خود محروم کنند؟ با کدام حق قانونی و شرعی که یا باید از سوی ملت تفویض شود یا نهاد مرجعیت آن را تأیید کند، انتخاب ملت را دومرحله‌ای ساخته است؟ آیا قاعده‌ی «تعارض منافع» شامل فقهای شورای نگهبان نمی‌شود که هم نامزد مجلس خبرگان رهبری هستند و هم صلاحیت رقبای خود را بررسی می‌کنند؟

شورای نگهبان مرا به تعجیل در اجرای برجام متهم می‌کند غافل از آنکه نه تنها در این مورد قانون کاملاً رعایت شده بلکه آنچه ملت ایران به حق انتظار داشت، توافق سریع‌تر و حفاظت بیشتر از دستاوردهای برجام و جلوگیری از بهانه دادن به دشمن برای نقض برجام بود. دولت من مفتخر است که نه تنها دولت مذاکرات بود بلکه به هنگام ظهور دولت نامتعارف ترامپ در آمریکا به دولت مقاومت بدل شد و در برابر دلواپسان داخلی و خارجی از موجودیت نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع کرد و با شناخت دقیق از غرب ضمن تعامل سازنده، به هنگام لزوم به تقابل شجاعانه براساس اصول حقوق بین‌الملل همت گماشت.


پیروزی روسیه قطعی است

ورود ناتو به اوکراین

یعنی خوردن قرص سیانور

اسپوتنیک- ترجمه ابوالقاسم گلستانی


"یحیی سنوار" رهبر میدان حماس

اهل سازش و مصالحه نیست!



 جستجو در پیک نت

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


آرشیو

در یوتیوب

-----------------

کدام مطلب پیک نت روزگذشته بیشترین

 خواننده را داشت؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته که مرتبط با پاسخ حسن روحانی به شورای نگهبان و تفسیر پیک نت بر آن بود، روی تلگرام این روزنت بالای 5 هزار خواننده داشت. از روی صفحه فیسبوک پیک نت نتوانستیم آمار استخراج کنیم زیرا فیسبوک تقریبا تمام مطالبی که در ارتباط با تحولات و اخبار روسیه بود مسدود کرده بود.

---------------

 فیسبوک پیک نت


---------------

تلگرام پیک نت