ناطق نوری:

تمام مذاکرات لوزان

با اجازه و تائید رهبر انجام شد

 

اوباما پس از "توافق" لوزان

من نسبت به فصل تازه

روابط ایران و امریکا امیدوارم

(پیک هفته  109)      18 فروردین 1394 برابر با 7  آوریل 2015  

  pyknet@inmano.com


فیسبوک 

پیک نت


 سخن روز


دو هفته

بر ما چه گذشت!

دیدارهای نوروزی همکاران پیک نت، اغلب همراه بود با بحث در باره اوضاع ایران و برخی همآهنگی های بیشتر برای انتشار اخبار. درکنار این بحث ها – از جمله تاکید بر تمرکز بیشتر روی تفسیر خبرها- مسئله مهم هزینه های انتشار پیک نت نیز مطرح شد. در بحث دوم، تاکید شد که طی یاداشتی از انگشت شمار دوستانی که استوار بر سر عهد خود ایستاده و طی سالهای اخیر از پرداخت آبونمان خود غفلت نکرده اند تشکر کنیم و بنویسیم که اگر همت آنها نبود، تا کنون پیک نت بر زمین مانده بود، زیرا ما هیچ منبع درآمد جز آبونمان خوانندگان نداریم و از هیچ مرکز و منبعی نیز حمایت مالی نمی شویم. امیدواریم این تشکر و یادآوری، موجب تشویق دیگر خوانندگان پیک نت نیز بشود و اگر کمک مالی نمی کنند، لااقل آبونمان سایتی را که می خوانند بصورت منظم پرداخت کنند. حتی اگر این رقم، رقم چشمگیری نباشد، اما وقتی روی هم گذاشته شود چنین نیز می شود و نمی گذارد کمر ما زیر بار مالی انتشار پیک نت خم شود. وقت، انرژی و تجربه ای حرفه ای به همراه درک سیاسی از اوضاع ایران و جهان پشت پیک نت خوابیده است و دریغ است که بخوانند و منظم هم بخوانند اما فراموش کنند آنچه را می خوانند محصول چه زحمت شبانه روزی است. از همه آنها که از داخل کشور بارها اعلام آمادگی برای کمک مالی و پرداخت آبونمان کرده اند نیز بار دیگر تشکر کرده و ضمن سپاس، نظر همیشگی خود را مطرح می کنیم که ما صلاح نمی دانیم از داخل کشور چنین کاری انجام شود، مگر آن دوستان کسانی را در خارج از کشور داشته باشند و از طریق آنها اقدام کنند.

از همه آنها که در دو هفته اخیر پیام پشت پیام نوشته و پرسیده اند چرا پیک نت منتشر نمی شود نیز بابت این علاقمندی و حساسیتشان تشکر می کنیم و بر این تشکر می افزائیم که ای کاش اندکی از این حساسیت و علاقه را هم در پرداخت آبونمان خود داشتید. ضمن آن که مطابق سالهای گذشته، همکاران پیک نت هم کمی استراحت می کنند و به زندگی شخصی خود می رسند و هم با توجه به پراکندگی همکاران در کشورهای مختلف، فرصتی پیدا می کنند تا سفر کرده و با یکدیگر دیدار و گفتگو کنند.

دست همگی را به گرمی می فشاریم. حتی آنهائی را که از آنها بابت فراموش کردن آبونمان خود از آنها گله داریم.

 دلواپسان کم کم

به رهبر هم بند کرده اند!

آن میلیاردها دلاری که در دوران احمدی نژاد به غارت رفت، حالا خرج مقابله با دولت، مقابله با مذاکرات اتمی، مقابله با لغو تحریم ها و جمع شدن سفره غارت کشور به بهانه "دور زدن تحریم ها"، انتخاب رئیس برای مجلس خبرگان، خیز برداشتن برای تشکیل دو مجلس خبرگان و شورای همسو با خود در پایان سالی که آغاز شده و... می شود. پوستر سازی علیه ظریف که حادثه قابل اعتنائی نیست، آنها خواب های بزرگتری در سر دارند. حتی به قیمت گرفتار کردن ایران در یک جنگ ویرانگر. به همین دلیل است که باید افشای غارتگری های دوران احمدی نژاد ادامه یابد و غارتگران و دست های پشت پرده به مردم معرفی شوند. تاریخی ترین تجربه جنگ روانی – مطبوعاتی که حالا تبدیل شده به جنگ پوستری و وبسایتی در آستانه کودتای 28 مرداد سازمان داده شد و سازمانی با همین هدف بنام "بدامن" تشکیل شد که زمینه را برای کودتا آماده کرد. بنابراین، پشت جدالی که علیه تفاهم اتمی و بیرون کشیدن پرونده ایران از شورای امنیت سازمان ملل و لغو تحریم ها جریان دارد، برنامه های دراز مدتی تدارک دیده شده که شاید در دهه های آینده فاش شود، اسرائیل هدایت آن را برعهده داشته است. در این جدالی که جریان دارد، تهدید علی خامنه ای نیز روز به روز آشکار تر می شود. از جمله در  پوستری که از ظریف تهیه شده و شاهش را گفته اند اما  به جای "حسین" فعلا نوشته اند "حسن"!


یادداشت علی مطهری

سفر رهبر به مشهد

شاید آغاز، پایان چاپلوسی شود


نامه 5 نماینده مجلس

بالاخره تکلیف پرونده

سعید مرتضوی روشن می شود؟


سرنوشت برج آزادی

با سرنوشت آزادی گره خورده!


سیستان و بلوچستان

حیات خلوت دولت روحانی!


منتخب اخبار روزهای گذشته


جزئیات بیشتری از توافق لوزان از زبان روحانی

تحریم ها تعلیق نمی شود طبق توافق لغو میشود!


گفتگوی ظریف با سیمای دلواپسان

کام مردم را تلخ نکنید همراه با آنها شادی کنید!


حضور "قدرتمند ظریف"

در سیمای دلواپسان لغو تحریم ها


دیدار 3 ساعته نوروزی با مهدی کروبی

دولت روحانی خط بطلان کشید

بر سیاست های غلط دولت گذشته


دیدار با هاشمی

شعارهای تحریک آمیز ندهید

تا دوره حساس سه ماه طی شود


سقوط شنبه، یکشنبه جبران شد

نوسان اتمی - تحریمی بازار سکه و طلا در ایران


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

تائید نتیجه مذاکرات لوزان

از سوی سرلشکر فیروز آبادی


منتخب اخبار روزهای گذشته


تاج زاده:

حمایت ملی از تفاهم اتمی رفتن به سوی انتخابات 94


آرامش نا پایدار ترکیه زیر سایه دولت اردوغان!

استانبول- بهزاد دولت آبادی


بازی های بزرگ شیطانی

در منطقه جریان دارد!


شطرنج پیچیده رویدادها در منطقه و زیر گوش ایران

هینترگروند ( پس پرده ) ترجمه رضا نافعی


هاشمی:

مردم خاتمی را دوست دارند

گرچه عده ای نمی خواهند او مطرح باشد


گفتگو با معاون اول روحانی

ممنوعیت ها علیه خاتمی بزودی بر طرف خواهد شد!


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران


اردوغان

 در تهران

استانبول - بهزاد دولت آبادی

 

فردا (سه شنبه) اردوغان سفری یک روزه به تهران خواهد داشت و قرار است با رئیس جمهور و رهبر جمهوری اسلامی علی خامنه ای دیدار کند. مطبوعات و دیگر رسانه های خبری ترکیه که به دولت نزدیک هستند، نامه 65 نماینده مجلس به روحانی مبنی بر مخالفتشان با سفر اردوغان به ایران را سر تیتر اخبار خود روز گذشته (دوشنبه) خود قرار داده بودند و همگی یک صدا سخنان نماینده رشت "کوچک زاده" را که از اردوغان خواسته بابت بیاناتش در خصوص یمن از مردم ایران عذرخواهی کند را با تیتر درشت منتشر کردند. بنگاه های خبری نزدیک به اردوغان نوشتند که چمدان سفر اردوغان حاوی چهار پرونده در خصوص یمن و سوریه و عراق و روابط تجاری است. و گویا اردوغان با این قصد به ایران می رود که در خصوص سیاست خارجی و خصوصا خاورمیانه ای ایران با رهبر و رئیس جمهور گفتگو کند!

هر چند که رییس جمهور روحانی بدرستی بر حفظ صلح منطقه ای و روابط مسالمت آمیز تاکید می کند, ولی مدافعین سرسخت اردوغان در ترکیه و مخالفین داخلی سفر وی به ایران دقیقا با همسویی کامل با تندروهای ایران در مقابل سیاست خارجی دولت روحانی صف بسته اند.

مطبوعات نزدیک به اردوغان بعبارتی می گویند: "اردوغان علی رغم مخالفت نمایندگان مجلس, به تهران سفر خواهد کرد و با هشدارهایش گوش روحانی و خامنه ای را در خصوص وقایع منطقه خاورمیانه خواهد کشید."

 

فصلی تازه

برای ایران

افسانه نگاهی

آنچه که بعنوان توافق اتمی بدست آمده، از زوایای مختلف باید دیده شود. نه تنها جمع شدن بساط تحریم ها و بیرون کشیدن پرونده ایران از شورای امنیت سازمان ملل، بلکه دور شدن خطر حمله نظامی و جنگ را هم باید دید. یعنی همان چیزی که اسرائیل دنبال آن بود و هنوز هم هست و بدنبال متحدان اروپائی و امریکائی برای این هدف می گشت. من حتی معتقدم بازی جنایتکارانه ای که بنام "حکومت اسلامی شام و عراق" (داعش) راه انداخته اند و پایه های اولیه آن را بوش پسر در دوران ریاست جمهوری اش با حمایت و سازماندهی القاعده و اسامه بن لادن ریخت و رسما گفت که امریکا به این لولو برای سلطه بر جهان نیازمند است هم حداقل تضعیف می شود. شاید این توافق زمینه ساز باقی ماندن دمکرات ها در کاخ سفید، پس از اوباما نیز بشود و سیاست کنونی کاخ سفید در برابر ایران و در برابر اسرائیل ادامه پیدا کند. نه خیال کنید که نمی دانم اهداف استراتژیک امریکا در منطقه و جهان چیست، اما بهرحال باید بدانیم که دیپلماسی هم نقش آفرین است. همانگونه که دیپلماسی کنونی دولت روحانی نقش آفرین شد. موفق باشید.

 


اخوان المسلمین

در خاورمیانه

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)