سرمقاله  راه توده ۸۶۵

چه کسانی از دستآورد

جنبش علیه‌حجاب‌اجباری ناراحت‌اند

 

هرچه داشتند برای اوکراین فرستادند

اوضاع فاجعه بار ارتش انگلیس

کم کم از پرده بیرون می افتد!

(پیک هفته ۱۰۹) ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱ - ۱۱ ژانویه ۲۰۲۳

 pyknet100@gmail.com


۲۱- ۲۰ دی

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۱- ۲۰ دی

رویدادهای
منطقه و جهان


۲۱- ۲۰ دی

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۱- ۲۰ دی

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۱- ۲۰ دی

منتخب اخبار ورزشی


۲۱- ۲۰ دی

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت ۲۱ دیماه

سناریو سازان در ج. اسلامی

دراندیشه تکرارفاجعه دهه۶۰

در حاکمیت کسانی هستند که خیال تکرار فجایع دهه ۶۰ را در سر دارند. این گروه تلاش می کنند با الگوسازی، اعتراضات اخیر را که عمدتا جوانان در آن حضور داشتند ادامه اقدامات ماجراجویانه و خونین مجاهدین خلق در آغاز دهه ۶۰ تبلیغ کنند و خواه نا خواه بدنبال همان واکنش جنایتکارانه حکومتی نیز هستند. آنها پس از اعلام قیام مسلحانه علیه جمهوری اسلامی دست به انفجار و ترور زدند و حکومت دست به اعدام های گسترده جوانان کم سن و سالی که در خیابانها و یا در خانه های تیمی دستگیر می‌شدند. آنها که خواب دهه ۶۰ در حکومت می بینند میگویند که وقتی مجاهدین دستگیر شده در دهه ۶۰ را از زندان آزاد کردیم آنها رفتند و به عملیات مرصاد مجاهدین برای حمله به کرمانشاه پیوستند با این تصور که به کمک ارتش صدام حسین تهران را فتح می‌کنند، بنابراین آن  اشتباه را اکنون نباید تکرار کرد. معنای این حرف اینست که انبوه جوانان و نوجوانانی را که در اعتراضات اخیر دستگیر شده‌اند باید در زندان نگهداشت و حتی اگر موقعیتی فراهم شد بسیاری از آنها را از دم تیغ گذراند. حتی می‌توان حدس زد که آتش گرفتن زندان اوین که در آن چند زندانی کشته شدند نیز در راستای اجرای همین اندیشه بود که در نیمه راه جلوی آن را گرفتند. مهدی هاشمی فرزند هاشمی رفسنجانی را دو روز پیش از آتش زدن اوین به مرخصی فرستادند تا درجریان این حریق کشته نشود. همین یک نشانه کافی است تا آن آتش‌سوزی را طرح همان کسانی دانست که اکنون هم با اعدام‌ها و نگهداری معترضان و زندانیان سیاسی در زندان ها منتظر فراهم آمدن شرایط تکرار قتل عام دهه ۶۰ اند.

بخشی از حاکمیت برای حفظ و تقویت موقعیت خود دنبال این شبیه‌سازی است و هیچ تمایلی به پایان آن ندارد.

 آیا آن سناریوی دهه ۶۰ را می توان اکنون تکرار کرد؟

پاسخ منطقی و واقعی به این سئوال قطعا منفی است. به چند دلیل ساده:

اولا آن دوران بکلی سپری شده و به یمن فضای مجازی تکرار شدنی و پنهان کردنی هم نیست. زمان از روی آن دوران عبور کرده است. دوم سازمان مجاهدین که تماما در خارج از کشور فعال است پیاده نظامش که با پرچم در اروپا و امریکا اینسو و آنسو تظاهرات می کنند اغلب پناهجویانی هستند که برای گرفتن پناهنگی خود را به سازمان مذکور چسبانده اند و اشتباه محض است اگر تصور کنیم باورهای مذهبی و چسبندگی آنها به این سازمان مانند دهه ۶۰ است. سوم اگر مذهب در میان جوانان داخل کشور پایگاهی داشت که خود حکومت مذهبی است و این جوانان قاعدتا باید به حکومت می پیوستند و از رانت آن هم بهره می بردند چنان که بسیج و لباس شخصی ها می برند. درحالیکه میدانیم نسل جوان و نوجوان کنونی با مذهب بیگانه است. یگانه نقش سازمان مجاهدین در خارج از کشور تحریک این جوانان برای  ماجراجویی است مانند کوکتل مولوتف پرت کردن، به برخی مساجد و به پایگانهای بسیح حمله کردن و از این دست اقدامات که اندکی شباهت به اقدامات مشابه در دهه ۶۰ دارد. نسل دهه ۶۰ مجاهدین هم در چند ده سال گذشته در اروپا و امریکا تحصیل کرده اند و در دانشگاهها، پژوهشکده ها و برخی تلویزیون‌‌ها (علاوه بر تلویزیون مجاهدین) فعال هستند، آنهم نه مستقیما بنام مجاهدین بلکه بنام کارشناس و تحلیلگر و این نوع سمت‌ها و عنوان‌ها. تلویزیون ایران اینترنشنال از همین گروه بسیار استفاده می‌کند. از طریق همین افراد، سازمان مذکور با محافل بین المللی پل ارتباطی برقرار کرده و سر از نهادهای بین‌المللی در می آورد و حمله به ایران را توصیه می کنند. آن نقش تحریک و تشویق به ماجراجوئی در داخل کشور را همین افراد برعهده دارند و جوانان کم سن و سال را گوشت دم توپ کرده اند و جنبش اعتراضی و مطالباتی را از مسیر واقعی خود منحرف می‌کنند.

این سئوال می‌تواند مطرح باشد که آن اطلاعات اتمی و نظامی که اسرائیل به آن دست می‌یابد و یا در  ترورهائی که انجام شده مجاهدین نقش نفوذی دارند؟ به این سئوال هم قاطعانه می‌توان پاسخ منفی داد. حتی در حوادث مهم انفجاری و ترورهای مهم پس از انقلاب هم که مجاهدین آنها را برای قدرت نمائی به ریش گرفت، نقش اصلی را شبکه های مخفی اسرائیلی و انگلیسی برعهده داشتند و حداکثر، مجاهدین عامل آنها شدند. اکنون هم در به همان پاشنه می چرخد. شبکه‌های نفوذی اسرائیل و امریکا و انگلیس در ایران عمل می کنند.

مسئله به همین سادگی است و هیچ نیازی به صغرا و کبراهای پیچیده نیست. بنابراین آن جوانان و نوجوانانی که دستگیر شده‌اند مانند بسیاری از زندانیان سیاسی و مدنی باید آزاد شوند. حکومت اگر عقل داشته باشد خانواده این جوانان و نو جوانان را به یک سالن بزرگ دعوت کرده و این دستگیرشدگان را تحویل خانواده‌هایشان میدهد با این توصیه که مواظب باشید آنها دست به ماجراجوئی نزنند و بروند به درس و تحصیلشان برسند! چنین درایتی در حاکمیت پیدا می‌شود؟


حجت الاسلام رهامی:

بهتر است رهبری اعلام عفو کرده

و معترضان و سیاسیون آزاد شوند


دولت نمیخواهد از دلار و غرب جدا شود

رئیس کل بانک مرکزی

بجای قرقیزستان رفت امارات!


برای حمله به روسیه

امریکا افغانستان را قربانی

تقویت نظامی ارتش اوکراین کرد!


راه توده ۸۶۵ منتشر شد!

 

هفته نامه راه توده - شماره ۸۶۵ (۲۱ دیماه ۱۴۰۱) منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام آن نیز قرار گرفت. گزارش ویژه این شماره بخش دیگری از مرور مطبوعات ایران از انقلاب مشروطه تا انقلاب ۵۷ است. دراین بخش ماجرای به توپ بسته شدن مجلس بدستور محمدعلیشاه همراه با عکس مجلس به توپ بسته شده است. سرمقاله این شماره نیز دستآورد اولیه جنبش اعتراضی اخیر و عقب نشینی حکومت در تحمیل حجاب اجباری را بررسی کرده است.. در همین شماره مطالب دیگری می خوانید با عناوین زیر:

حکومت و مردم هر دو در انتظار و بلا تکلیفی، سناریو سازان در جمهوری اسلامی در اندیشه تکرار فاجعه دهه ۶۰، ذهن گرائی آمیخته به رنگ و لعاب تئوریک، دیکتاتوری نو استعماری دلار باید خاتمه یابد (سخنرانی پوتین در سالگرد پیوستن مناطق شرق و جنوب شرقی اوکراین به روسیه)، جبهه جهانی علیه سلطه امریکا از چه کشورهائی تشکیل شده؟، رشوه میدهند برای  تحریم روسیه، "هندوراس" بهشت امریکا و  قاچاقچیان، تضاد منافع امریکا و اروپا به تقابل ختم می شود؟ دولت "لولا" آماده مقابله با کودتا نبود و بالاخره یادی از پرویز شهریاری معلم بزرگ و پاک سرشت ایران.

 تلگرام راه توده: https://telegram.me/rahetudeh


در محافل حکومتی گفته می شود

یک مقام ارشد نظام

باتهام جاسوسی دستگیر شده


مقاله مشترک دو وزیر خارجه اسبق امریکا

بازگشت ۴ منطقه اوکراین

که به روسیه پیوسته ممکن نیست


عنوان اول پیک نت ۲۰ دیماه

الکساندر دوگین:

جنگ اوکراین به برپایی

نظام چند قطبی می انجامد


در اوکراین

روسیه بمب های 500 پوندی را

وارد میدان جنگ با ناتو کرد


فرمانده ارشد سابق ناتو:

روسها در جنگ آسمانی برنده اند

اوکراین روی جنگ زمینی حساب کرده


مصاحبه وزیر کشور
پدیده‌ای بنام لباس شخصی نداریم
مردم: پس چماق بدستان کیستند؟


عنوان اول پیک نت ۲۰ دیماه
قدرت نظامی و اتمی ایران
بدون حمایت مردم کامل نیست


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

خبر بازداشت یک مقام حکومتی باتهام جاسوسی که در شماره روز گذشته پیک نت منتشر شد با نزدیک به ۶ هزار خواننده روی تلگرام این روزنت بیشترین مخاطب را داشت. روی فیسبوک پیک نت نیز همین خبر بیشترین خواننده را داشت و روی ۸ فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت