در اقیانوس آرام

شهرهای ساحلی امریکا

در تیررس اژدر اتمی روسیه

 

عربستان پیشتاز است

رقابت کشورهای عرب

در روابط اقتصادی با چین

(پیک هفته ۱۰۹) ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۲ - ۱۵ آوریل ۲۰۲۳

 pyknet100@gmail.com


۲۶ - ۲۲ فروردین

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۶ - ۲۲ فروردین

رویدادهای
منطقه و جهان


۲۶ - ۲۲ فروردین

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۶ - ۲۲ فروردین

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۶ - ۲۲ فروردین

منتخب اخبار ورزشی


۲۶ - ۲۲ فروردین

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت ۲۶ فروردین

مخالفان دلار زدائی و نگاه‌ به‌شرق

درسنگر حجاب و مسموم سازی‌ها

بالا بروند و پائین بیایند، حتی روی قرآن هم اگر بروند نمی توانند رابطه مسمومیت در مدارس دخترانه با حجاب اجباری، جنبش اعتراضی نیمسال دوم سال گذشته و از همه مهم تر، تلاش برای به آشوب کشاندن دوباره کشور و به خیابان کشیدن جوان ها را تکذیب کنند. هر تلاش و توجیهی در ارتباط با مسمومیت درمدارس دخترانه بیهوده است و جز تشدید عصبانیت مردم حاصلی ندارد. از جمله مصاحبه مضحک وزیر آموزش و پرورش که گفته است:

«مسمومیت‌های  مدارس « حوادث اخیر یک منشأ اولیه داشت، اما بد معرفی شد و بعد بسیار بدتر برجسته شد. بخشی هم شاید توسط شبکه‌های غیررسمی داخلی، حتی بخشی از شبکه‌های رسمی و اطلاع‌رسانی جمعی داخلی گفته شد. دشمن هم دشمن است دیگر. سوار این موج شد و آمد یک کاری کرد که اولیا بسیار نگران شوند.»

مردم در دل خود این وزیر را با این اظهار نظر چگونه خطاب خواهند کرد؟

رهبر جمهوری اسلامی پیش از آغاز سال جدید رسما اعلام کرد که عده ای در مسموم سازی دانش آموزان مدارس دست داشته اند که باید فورا محاکمه و به اشد مجازات هم محکوم شود و هیچ بخششی هم در محکومیت آنها نیست.

یک نوبت این گفته های ایشان در رسانه های داخلی منتشر شد و همه منتظر نتیجه بودند. پس از اندک زمانی رئیس قوه قضائیه از دستگیر عوامل ماجرا گفت و سپس پلیس اعلام کرد که ۱۱۸ نفر در این رابطه دستگیر شده اند. تعطیلات نوروز که تمام شد ۱۸ متهم این ماجرا غیب شدند و اعلام شد که ۱۰۰ نفر باتهام دست داشتن در مسمومیت مدارس دستگیر شده اند. چند روز بعد اعلام شد که عده ای از این یکصد نفر فریب خورده بودند و پیگرد آنها لازم نبود. متعاقب این اظهار نظر ها، در سال جدید، حمله به مدارس دختران بار دیگر آغاز شد و مسئولین ومقامات بجای اعلام نتایج تحقیق از همان عده ای که مدعی بودند بعنوان متهم دستگیر شده اند، به مطبوعات دستور دادند که به اخبار مسمومیت ها پوشش خبری ندهند. با این خیال خام که در غیاب اینترنت و سانسور مطبوعات خبر دهان به دهان نمی چرخد که چرخید و حالا اطلاعیه و اعلامیه ها در داخل کشور در حال صدور است. ادامه لاپوشانی و تعلل، این اطلاعیه ها و اعلامیه ها را تبدیل به فراخوان خواهد کرد و بار دیگر همان می شود که از خارج منتظر آن هستند. شورش خیابانی جوانان که نه بیم جان دارند و نه بیم بیکاری چرا که بخشی از انگیزه آنها اعتراض به بیکاری است!

همین بازی موش و گربه را با حجاب هم آغاز کرده اند و برای تشدید آن منتظر زمان و شرایط هستند. همچنان که از خارج منتظر زمان و شرایط هستند. چه کسانی در داخل کشور شرایط را فراهم می کنند؟ سئوال اصلی همین است! اگر آنها که شرایط را فراهم می کنند شناخته شده اند، چرا دستگیر نمی شوند و اخبار آن منتشر نمی شود؟ اگر ناشناخته اند، وای بر دستگاه امنیتی و انتظامی و پلیسی کشور که پشه اسرائیل را می گوید در آسمان نعل می کند اما روی زمین ایران نمی تواند مچ دست کسانی را بگیرد که جامعه را به تشنج می کشانند و انگیزه اصلی شان نه حجاب است و نه شورش اعتراضی جوانان، بلکه با این تشنج و تحریک مخالفت های خود را با سیاست خارجی و بی آنکه به روی خود بیآورند مخالفت با سکاندار اصلی این سیاست، یعنی رهبر جمهوری اسلامی است. ریشه سنگ روی یخ شدن آن سخنان رهبر جمهوری اسلامی که در راستای سیاست ها و خواسته های این گروه نیست و لابلای پرگوئی های مصاحبه کنندگان و پر نویسی های مقاله نویسان مطبوعات گم می شود همین است. چنان که سخنان وی در مشهد و در آغاز سال نو، درباره دلار زدائی از اقتصاد جامعه و مقابله با کانال های تعیین نرخ ارز که همگی آنها باز می گردد به "هولدینگ" های عظیم مالی و اقتصادی که مملکت دست آنهاست. چنان که مطبوعات دراختیار آنهاست و امام  جمعه ها و صدا و سیما را راه می برند! جای شک و تردید نیست که آن مرتجعین مذهبی که دستهایشان در مسموم سازی دانش آموزان آلوده است و بر تنور حجاب اجباری می دمند نیز کارگزار صاحبان همان هولدینگ هائی اند که نه با دلار زادئی موافق اند و نه با سیاست گردش به شرق! پامنبری خوان های سیاسی مانند صادق زیبا کلام که در داخل کشور حلیم سلطنت طلب های خارج کشور را هم می زند  نیز در رکاب همین هولدینگ ها شمشیر می زنند.


روسیه، چین، پاکستان و ایران

اجلاس وزیران خارجه

چهار کشور درباره افغانستان


خصوصی سازی صنعت هوانوردی

از لحظه ورود تا لحظه خروج

فرودگاه های ایران

در دست شرکت های خصوصی است


دعوت بشار اسد به اجلاس اتحادیه عرب

گام دوم عربستان

در جهت رهبری اعراب منطقه


اردوغان ترکیه را به چاله

جنگ آذربایجان با ایران می اندازد؟


برای استخراج "لیتیوم""

چین 10 میلیارد دلار

در افغانستان سرمایه گذاری می کند


سقراط حکیم

و سم مهلکی بنام "شایعه"


عنوان اول پیک نت ۲۲ فروردین

۹ سال پیش، پیک نت

گردش به شرق را مطرح کرد!


با ابتکار چین

تشکیل "صندوق پول آسیا"

با هدف مناسبات عادلانه!


یک ژنرال فرانسوی:

جهان پس از جنگ دوم

 باید بار دیگر تغییرکند!

اومانیته- ترجمه آذرنگ


در افریقای جنوبی

تشکیل اجلاس "بریکس" با شرکت

 ‌رهبران همه کشورهای‌عضو


اروپا نباید دنباله رو امریکا شود

"ماکرون" با نظرات نو

از سفر چین بازگشت!


تحقیر "اورزولا فون در لاین"

هنگام بازگشت از سفر پکن!

 

سفر خود خوانده "ارزولا فون در لاین" رئیس آلمانی کمیسیون اروپا به چین تبدیل به یک رسوائی شد. او بی آنکه دعوت داشته باشد، همراه مکرون رئیس جمهور فرانسه خود را به پکن رساند تا در آنجا خواهان تغییر سیاست چین و جدائی از روسیه شود. هیچ مذاکره رسمی با او انجام نشد و تنها دیداری که بصورت غیر رسمی با او انجام شد، ملاقاتی کوتاه با نخست وزیر چین بود. پس از پایان سفر، مقامات چین ویزای دیپلماتیک برای او صادر نکردند و او را مجبور ساختند تا مانند مسافران عادی از قسمت کنترل پاسپورت برای رسیدن به هواپیما عبور کند. تمام مقررات مربوط به مسافران عادی برای عبور از سالن ترانزیت نیز انجام شد. این عکس مربوط به همین صحنه است!


رئیس شورای فدارسیون روسیه

اگر وارد اوکراین نمی شدیم

با پیامدهای وخیمی روبرو میشدیم


حساب جدید بانکی

Natalia Vernis
IBAN: DE92 1203 0000 1085 4703 81
BIC: BYLADEM1001
BANK: DKB
--

--------------------------

----------------------------


 جستجو در پیک نت

Site Meter Site Meter

 

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


 آرشیو رادیو هفته در یوتیوب 
----------------------

"رادیو هفته"

۲۲ فروردین

منتشر شد!

رادیو هفته بدلیل تعطیلات ۴ روزه در ایران، بجای چهارشنبه، یک روز زودتر، یعنی سه شنبه منتشر شد. این رادیو وِیژه تحلیل رویدادهای مهم  یک هفته است. در برنامه این هفته مطالبی را می شنوید با این عناوین:

- "دلار" گریبان حکومت و مردم ایران را گرفته است!

- غربگرایان در ایران، هنوز حلیم "برجام" را هم می زنند

- به یاد پرویز شهریاری، آن معلم یگانه و فراموش نشدنی

- نمایشگاه "ته لنجی" در بوشهر

- غربگرایان ایران از خواب برخواهند خواست؟

- ارتش اوکراین تا پیش از ورود ارتش روسیه به این کشور ۱۶ تا ۱۸ هزار نفر را در شرق اوکراین کشت و غرب سکوت کرد!

- هوش مصنوعی به چند قطبی شدن جهان سرعت می بخشد

- هوشیاری های ایران در برابر ماجراجوئی ها و توطئه های امریکا و اسرائیل

رادیو هفته را بشنوید و شنیدن آن را به دیگران نیز توصیه کنید!

----------------

کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت سه شنبه نزدیک به 6 هزار خواننده روی تلگرام این روزنت داشت. رادیو هفته نیز نزدیک به 5 هزار بازدید کننده داشت که نمیدانیم چه تعدا د از این بازدید کنندگان برنامه را گوش کرده اند. رو فیسبوک پیک نت بیشترین خواننده را خروج شبه اخراج "ارزولا فون در لاین" رئیس کمیسیون اروپا از چین داشت که روی 21 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد. ضمنا آرشیو رادیو هفته نیز روی صفحه اول سایت پیک نت قرار گرفت.

----------------

تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت