سرمقاله  راه توده 446

مهاجرین مذهبی - سیاسی

در جاده پر دست انداز مهاجرت

 

سناریوی یوگوسلاوی

نباید در اوکرائین تکرار شود

ریا نوستی- ترجمه رضا نافعی

 (پیک هفته  109)  اول اسفند 1392  برابر با 20 فوریه  2014

  infos@pyknet.net

 فیسبوک پیک نت
همزمان با روزنت پیک نت
به روز میشود!


 اخبار روز


بابک زنجانی

بخشی از پرونده  دولت احمدی نژاد است


پول های سرگردان

به کجا می رود


حکم خامنه ای بعنوان

تعهد عدم تولید سلاح اتمی

به 5 زبان ترجمه شد


بنزین تولیدی در پتروشیمی‌ها

عامل اصلی سرطان


بی رحم ترین سر بازجوی اوین در دهه 60:

هدایت بلد نبود بنویسد!


موسوی و کروبی

 در حبس اند نه در حصر


دو محور اصلی

مذاکرات جاری اتمی


غرب مسئول

رویدادهای اوکرائین است


ابلاغ سیاست

اقتصاد مقاومتی


احمد جنتی:
 امیدی به نتیجه مذاکرات ایران با ۱+۵ ندارم


شمخانی:

 درباره رزمایش‌های موشکی، نمایندگان مجلس را توجیه کردم


فائزه هاشمی به ریاست انجمن دفاع از آزادی مطبوعات انتخاب شد


 حرف دشمن شاد کن

ترقی:

آشتی ملی بی‌معناست


روحانی در جمع سفرای خارجی: آماده برقراری روابط بهتر با دنیا هستیم


حسین فدایی٬ دبیرکل جمعیت ایثارگران:

حسن روحانی کشور را بر اساس دیدگاه‌های رهبر اداره می‌کند٬ نگران نیستیم


ابراهیم جباری٬ فرمانده سپاه

«ولی امر»:

رهبر برای رفع مشکلات از راه مذاکره حرفی ندارد
اگر به زبان خود عزیز جعفری بخواهیم بنویسم:

فرمانده کل سپاه

حرف های احمدی نژاد را "بلغور" کرد!

سخنرانی فرمانده کل سپاه پاسداران که بخش های مهم آن را در همین شماره پیک نت می خوانید، دارای نکاتی است که به هیچ وجه نباید از آن غفلت کرد. باید این نکات را از پرگوئی ها و پراکنده گوئی های رایج در جمهوری اسلامی جدا کرده و "جان کلام" را منتشر کرد تا مردم بدانند آنها که سکان مملکت را دراختیار گرفته اند چگونه می اندیشند و چه می گویند. از سوی دیگر نباید فرصت داد که بگویند و بروند و فراموش شود چه گفته اند.

فرمانده کل سپاه در سخنرانی خود می گوید: "انقلابی بودن یعنی گوش دادن به فرمایشات ولی فقیه" بدین ترتیب او که نمی تواند بازیگوشی کرده باشد، برای اولین بار "مقام رهبری" را حذف کرده و "ولی فقیه" را جای آن نشانده است. این ولی فقیه فردا می تواند مصباح یزدی و یا یک آیت الله دیگری باشد که فرماندهان سپاه حکومت کنند و او "ولی فقیه" باشد!

عزیز جعفری که زیر فشار رسوائی و فاجعه دوران 8 ساله ریاست جمهوری احمدی نژاد و حمایت شخص وی و بقیه فرماندهان سپاه از وی قرار دارد، در بخش دیگری از سخنرانی خود می گوید: "وضع خوبی داریم اما وضع انقلاب در خارج از کشور بهتر از داخل کشور است!" و در ادامه همین ادعا اضافه می کند: " درمرحله سوم انقلاب قرار داریم. یعنی در مرحله اسلامی کردن نظام جهانی." و این همان جمله معروف و مضحک احمدی نژاد است که بارها تکرار کرده بود و تکرار آن از سوی فرمانده کل سپاه نشان میدهد هر دو از یک مرکز فکری هدایت می شدند و می شوند!

فرمانده سپاه بی آن که نام خاتمی و هاشمی و روحانی را در این سخنرانی بیآورد به همه آنها اشاره می کند. از جمله درباره انتخابات دوم خرداد که هم او و هم بقیه آقایان میدانند و بارها نیز تکرار کرده اند که اگر نبود آن انتخابات حمله نظامی به ایران قطعی بود، می گوید:" در دوم خرداد شعار توقف انقلاب داده شد."

عزیز جعفری که در هر سخنرانی و مصاحبه ای که می کند ابعاد کم اطلاعی و کم دانشی سیاسی آلوده به ادبیات عصبی و تهاجمی او آشکار تر می شود، در همین سخنرانی اعتراف جالبی می کند که نشان میدهد در داخل سپاه نیز اصلاحات به بدنه این تشکیلات نظامی فشار می آورد. او این اعتراف را در این جمله بیان می کند: " استحاله فرهنگ انقلابی حتی به سپاه هم فشار می آورد."

او به بسیجی هائی که مقابلش نشسته اند وعده میدهد که مدیریت میانسالی و پیرمردی حذف خواهد شد و نیروی جوان و بسجی جانشین آن خواهد شد. یعنی تکرار همان دوران احمدی نژاد که از درون آن بابک زنجانی ها و ناصرصراف ها بیرون آمدند.

فرمانده کل سپاه می گوید که مذاکرات جاری اتمی با اراده رهبر و زیر فشار تحریم ها آغاز شد تا بلکه تحریم ها برداشته شود و فشار اقتصادی به مردم کم شود.

او در بخش دیگری از سخنرانی خود، با همان ادبیاتی که به آن اشاره شد، محققان دانشگاه ها را افرادی معرفی کرد که حرف های هم را "بلغور" می کنند!


علی مطهری:

موسوی و کروبی

بتدریج از حصر خارج میشوند!


سخنرانی فرمانده کل سپاه

مذاکرات اتمی

زیر فشار تحریم ها انجام شد!


"زوال کلنل" و آثار هدایت

پشت دیوار ممنوع ماندند!

معاونت فرهنگی وزارت ارشاد با انتشار اطلاعیه ای خبر صدور مجوز انتشار برای آثار صادق هدایت و همچنین رُمان «زوال کلنل» محمود دولت‌آبادی را تکذیب و اعلام داشت که تاکنون مجوزی در این دو مورد از سوی اداره کل کتاب و توسعه کتابخوانی صادر نشده است.


گفتگوی علی مطهری با فرهیختگان

دو گروه نمی خواهند

پرونده انتخابات 88 باز شود!


فرار به جلو

قبول فوری اوکرائین در اتحادیه اروپا

یونگه ولت – ترجمه رضا نافعی


منتخب اخبار روزهای گذشته:


مافیای "دور زدن تحریم ها"

1500 کیلو طلای ایران سپاه خور شده یا ملا خور؟


برای مقابله با دولت

مافیای اقتصادی در حال سنگر بندی است


یک نفر از غیب

روی دست همه بلند شده!


یکساعت گفتگو با ظریف

شکست مذاکرات اتمی

یعنی بازگشت همه چیز به گذشته!


فیلم رستاخیز بهانه است

مداحان نگران ابوالفضل نیست

نگران رسوائی خودشان اند

پشت صحنه فیلمبرداری فیلم رستاخیز


دست از سر صدا و سیما بر میدارند؟

پخش آزمایشی برنامه های

تلویزیون سپاه"عصر" آغاز شد


دیکتاتوری مستکبران داخلی بر مستضعفان داخلی


فرمان افزایش جمعیت قرار است صادر شود

آمار رسمی بیسوادهای کشور

5ر3 میلیون ایرانی اعلام شد!


سرانجام پس از 7 ماه

رئیس دانشگاه تهران "جاکن" شد!


معاون وزارت علوم اعلام کرد

منشور حقوق دانشجوئی در دست تهیه و اجراست!


مصوبه دولت

محدودیت و جریمه نقدی علیه کشیدن سیگار در ایران


یادداشت سردبیری

سخنان "ضرغامی" در اصفهان

مهم ترین حاشیه 22 بهمن بود!


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی پیک نغییر کرده

که بزودی اعلام خواهد شد

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 

 

 

 

 


pay pal 

پیک نت برای دریافت آبونمان

 و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

حساب بانکی
Vernis
PostbankEssen
KontoNr. 0517751430
BLZ: 360 100 43
Germany

برای خارج از آلمان :

IBAN DE42360100430517751430

BIC PBNKDEFF


صفحات اول

روزنامه های

امروز ایران


 نامه ها، پیام ها
و برخی اخبار هفته


حکایتی است
این "فتنه"!


گزارش یک شاهد مستقیم

سرکوب معترضان بختیاری

 به سریال "سرزمین کهن"


مردم

و جراحان

در مورد "دستمزد رسمی جراحان"   که مدتی پیش در پیک نت مطرح شده بود، می خواهم خدمتتان عرض کنم که همسر بنده در فروردین ماه سال جاری در یک بیمارستان در کرمان تحت یک عمل جراحی قرار گرفت. میزان حق العمل جراح یک میلیون و سیصد و نود هزار و ...تومان شد که سهم بیمه اولیه 2437560 ریال و سهم بیمه تکمیلی هم 11470439 ریال شد که تماما به جراح پرداخت شد. ضمنا کل مخارج با هزینه پزشک بیهوشی و خدمات پرستاری و هزینه اتاق عمل و بیمارستان و مواد و داروهای مصرفی به 3 میلیون تومان رسید.

در ضمن نوع عمل هم یک عمل ساده بود. یعنی خارج ساختن یک "کیست" و مدت زمان عمل جراحی کمتر از یک ساعت بود و همسرم تنها دو شب در بیمارستان بستری بود. ناگفته نماند که به علت اهمال جراح قبلی در یک عمل حدود دو ماه قبل از آن، قسمتی از کیست برداشته نشده بود و لذا مجبور به تکرار عمل شد. عمل قیلی هم حدود یک و نیم میلیون تومان برایمان هزینه داشت.

ضمنا بیمه تکمیلی تمام سهم خود را نپرداخت زیرا که در عمل قبلی مقداری پرداخته بود و در عمل دوم بیش از دو میلیون و دویست هزار تومان (از حدود سه میلیون تومان) توسط اینجانب تقدا به بیمارستان پرداخت شد!

چذت یک جراح در کمتر از یک ساعت، یک میلیون و چهارصد هزار تومان درآمد داشته باشد و مثلا یک معلم که فرزند وی را پرورش می دهد در یک ماه هم نتواند این مبلغ را بدست آورد؟

در ضمن بنده لیست هزینه های بیمارستان را دارم و لذا اگر لازم می دانید اسکن کنم و برایتان بفرستم.

پیک نت- ما تصور نمی کنیم آنچه شما نوشته اید برای دیگرانی که آن را می خوانند غریبه باشد. بنابراین نیازی به ارسال مدارک نیست.


از انزوای
 اقتصادی
و سیاسی
باید خارج شد!

با درود فراوان و تشکر- گروه ۲۰ اقتصادی در راس آنها امریکا، انگلستان، کشورهای اروپایی، چین، هندوستان، روسیه و غیره جمعا ۸۵ درصد از تولید سرانه ملی و ۸۰ در صد مبادلات تجاری جهان را در اختیار دارد. منافع ملی ایران ایجاب میکند با کلیه کشورهای این گروه روابط متقابل بر اساس منافع مشترک ایجاد نموده و خود را در چرخه پولی و اقتصادی این کشورها سهیم سازد. در کنار آن ایران باید خود را به عضویت بازار تجارت جهانی در آورده، از موقعیت جغرافیایی و استراتژیک خود استفاده نموده و شرایط لازم را جهت سرمایه گذاری شرکت های خارجی مهیا کند. در مقابل این سیاست و دیپلماسی که راه درست کشور داری است و بسیاری از کشورها از جمله چین و روسیه نیز آن را برگزیده اند میتوان مشکلات اقتصادی مردم از قبیل بیکاری، تورم، گرانی و غیره را حل کرد. به معیشت، بهداشت و سطح زندگی مردم رسید بلکه مردم را بتوان از زیر خط فقر نجات داد. بخش پرقدرت حکومت بدون توجه به رای مردم، بدون توجه به لطمه های بزرگی که سیاست های دولت گذشته با شعارهایش برای مردم بوجود آورد همچنان به مخالفت با دولت روحانی ادامه می دهد به این امید که سیاست بحران ساز و تنش آمیز ۸ سال گذ شته را بتواند ادامه بدهد.
آنها از این که ایران وضعی مثل افغانستان، عراق، لیبی، سوریه و غیره پیدا کند نگران نیستند زیرا برای آنها حفظ قدرت و ثروت مهم ترین هدف است.
موضوع روشن است و درک آن نیازمند ضریب هوشی بالایی نیست. آنها از مردم و زندگی آنها به سود اهداف خود هزینه می کنند.
دولت باید بتواند فضای سیاسی را علیرغم همه کارشکنی های مخالفان آن باز کند تا دانشگاهیان و اساتید و روشن فکران جامعه بتوانند به یاری آن بیآیند.


دستمزد رسمی

جراحان کم است

با سلام- انعکاس خبری از "خانه ملت " با تیتر بزرگ و در صفحه اول تحت عنوان " پزشکان زیر زمینی تهرانی مردم را سر کیسه می کنند " به هیچ وجه شایسته روزنت وزین  پیک نت نبود. در وا نفسای ایران در هر حرفه ای شاهد حضور افراد سود جو هستیم ولی در خصوص پزشکی باید محتاطانه تر بر خورد کرد.

1- من به خاطر نمی آورم که در خبری به احمد جنتی " ا.ج " و به حسین شریعتمداری " ح.ش " و به حسن طایب "ح . ط" و بابک زنجانی "ب. ز " و غیره گفته باشیم .

2- در این گزارش اطلاعی مبنی بر هزینه عمل جراحی که فی المثال " م.ع  و ی.ن. در جراحی قلب و ع.ر ش.ر. در جراحی مغز و اعصاب که همگی بنا به گزارش " خانه ملت " متخصصین حاذق و توانا ذکر شده اند در دست نیست.

3- در این گزارش هیچ اطلاعی مبنی بر مقدار پولی که بیمه اجتماعی به یک جراح در قبال یک عمل جراحی بسیار حیاتی می پردازد در دست نیست.

4- همان گونه که به خاطر تحریم اقتصادی بسیاری از داروهای حیاتی آن هم به دست سودا گران ناصر خسرو که هیچ کدامشان دکتر داروساز نمی باشند فروخته می شود نباید انتظار داشت که یک  جراح  و تیمش و بیمارستانی که عمل در آنجا صورت گرفته به دستمزد نا قابل دولتی اکتفا کند.
5- در ترکیه نیز وضعیت به همین موال می باشد. دولت اردوغان به عنوان مثال برای فلان عمل جراحی قلب قیمتی را تعیین کرده ولی عملا در هیچ بیمارستانی آن عمل جراحی با قیمت دولتی غیر ممکن است و پزشکان مجبور می شوند ما به التفاوت را از بیمار مطالبه کنند.

در این مورد می توان صفحه ها نوشت. ولی شکی نداشته باشید مادام که معضل تحریم و معضلات اقتصادی در ایران حل نشود و سیاست های بهداری واقع گرایانه نشود خود شما نیز بابت عمل جراحی مغز و قلب و غیره خیلی بیشتر از 30-60 میلیون تومان خواهید پرداخت. با کمتر از ده میلیون میشه یه کلیه در ایران خرید.

 

پیک نت: این خواننده عزیز باید نامه خود را برای خانه ملت می نوشت نه پیک نت که خبر را منتشر کرده است. و ای کاش ایشان تحصیلات و همان اول اسم و فامیل خود را می نوشت تا نامه بدون نام منتشر نشود. ما همانگونه که خبر خانه ملت را منتشر کردیم، نامه این خواننده را نیز منتشر کردیم. نه در باره خبر نظر و تحلیل اختصاصی داریم و نه در باره این نامه نظر کارشناسانه داریم.اخوان المسلمین

در خاورمیانه

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)