با حمایت دوباره و دو پهلو از احمدی نژاد
دو سرنوشت دولت و نظام را
رهبرج.اسلامی به
هم پیوند زد!


 


دعوا بر سر موضوع دیگری است
"شهروند امروز" به 3 دلیل
پیش‌پای "قدرت"قربانی شد!

       پیک هفته 105  -------- 18 آبان 1387  برابر 8 نوامبر 2008

  infos@peiknet.com  

اخبار هفته

پاسخ غیر مستقیم خاتمی
به آخرین سخنان رهبر!

مصاحبه ای در شهروند امروز
قتل آیت الله لاهوتی 

در اوین و بدست لاجوردی


با ایجاد 5 بسیج جدید
ایران را، سراسر پادگان نظامی میکنند

احمدجنتی :
حکومت یکدست
 هم باید حفظ شود
!

"هادیان سیاسی"
نام رسمی حزب پادگانی
که 5 سال پیش تاسیس شد

 جانشین فرمانده کل ارتش
خلیج فارس کوچک است
پیش به سوی اقیانوس هند!

 "مصطفی پورمحمدی"
جانشین احمدی نژاد کم کم جلوکشیده می
شود!

 قتل دکتر سامی

و نقش احمدی نژاد

دکتر مهدی خزعلی


پورمحمدی، آماده نشستن

برصندلی احمدی نژاد می شود


هوشنگ امیراحمدی:

پیام امریکائی هائی را

 دادم به دولتی ها


مصاحبه علی مطهری

پسرآیت الله مطهری:

احمدی نژاد

اعتماد به نفس زیادی

و ساده لوحی بی حد


غارت در

فرصت قطع برق

این خبر کوتاه نیز به پیک نت رسیده است:

شب گذشته با رفتن برق در محله نظام آباد تهران، مردم از تاریکی استفاده کرده و به مغاره ها و اماکن محل حمله کردند و خسارت مهمی به بار آوردند. این واقعه تا برگشت برق ادامه داشت. این حمله با حوادث بازار تهران ارتباطی نداشته است.


خاتمی: برای جبران

 4 سال ویرانی


سخنرانی اقتصادی احمدی نژاد
بلبشوی بانکی

 در ایران


مهم ترین بخش مناظره

 مک کین و اوباما
جبهه جدید جهانی

 بااهداف نظامی

جبهه نظامی- اقتصادی جدیدی که "مک کین" علیه ایران پیشنهاد کرد، در گام اول شامل امریکا، فرانسه، آلمان، انگلستان می شود. او نام این محور و جبهه را "جبهه کشورهای دارای سیستم دمکراسی" اعلام کرد و تاکید کرد که این کشورهای ارتش های مشترک، اقتصاد مشترک و آرمان های مشترک دارند. فیلم کوتاه این مناظره، بویژه همین بخش مورد نظر را به زبان فارسی می توانید از اینجا ببنید! 

صریح ترین اشاره هاشمی رفسنجانی
 به تقابل رو به رشد در
ج. اسلامی

تقابل بزرگ حکومتی
میان روحانیت و فرماندهان

برخی افراد معتقد هستند که باید منهای روحانیت عمل کرد و در عمل به این اقدام دست می‌زنند. آن‌ها باید بدانند که دارند خیانت می‌کنند. نباید به دنبال زدن پایه‌های خود باشند؛ چرا که اگر تنه را بزنند چیزی از شاخ و برگ‌ها نمی‌ماند.


با تصویب مجلس و اصلاح قانون انتخابات
سرداران و فرماندهان سپاه
می توانند رئیس جمهور شوند

اعلام اصول پایه ای "اصلاحات" از سوی محمد خاتمی
اصلاحاتی که من اعلام می کنم
متناسب شرایط امروز ایران است

سیاهی
 از سفیدها سفید تر
عطاءالله مهاجرانی


مصاحبه خبرنگار نیویورک تایمز
با سفیر روسیه در افغانستان
امریکا همان اشتباه ما را
در افغانستان تکرار کرد!

تف به ریش

خبرگزاری 

دروغگو!

خبرگزاری کیهان با نام مستعار "ایرنا"، در یک گزارش جهانی اطلاع داد که پدر عشاء مومنی به سبک آیت الله گیلانی که حکم اعدام فرزندانش را در ماجرای اعدام مجاهدین خلق داد و همچنین به تقلید از سپهبد "حجت" که نامه به شاه نوشت و کشته شدن پسرش توسط ساواک را تبریک گفت، او هم دخترش را تکفیر کرده است! این باصطلاح خبرگزاری برای آنکه ممنوع الملاقات بودن عشاء مومنی را که در اوین زیر بازجوئی است توجیه امنیتی کند از قول پدر عشاء مومنی که شاید روحش هم از این خبر اطلاع نداشته باشد نوشت:

"من و مادرش متوجه غیر قانونی بودن فعالیت های عشاء نبودیم و وقتی متوجه شدیم  آنقدر عصبانی شدیم که حاضر نشدیم با او ملاقات کنیم!" خبر از این مستندتر و جهانی تر؟


از یک گزارش دریافتی
شبح "امام زمان" سوار بر اسب مراد "حجتیه"


گزارش دریافتی

فرودگاه دوبی

تفتیش بدنی شرم آوراز 152 مسافر ایرانی

یکی از 3 دختری که هنگام بازرسی بدنی از ناحیه... مجروح شده بود

 برای اثبات موضوع به پزشکی قانونی اعزام شد


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

آدرس پستی

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------


تماس با پیک - تبلیغات در پيك

دیدگاه ها

سردبیر جدید
رادیو زمانه
 تعیین شد


نخستین نگاه به نتیجه انتخابات امریکا

یادداشت سردبیر

دمکرات ها، انتخابات ریاست جمهوری امریکا را بردند و "اوباما" نخستین رئیس جمهور سیاه پوست این کشور شد. او روی موج عظیم نارضائی مردم از وضع بد اقتصادی امریکا، فقر، نگرانی عمومی مردم از آینده نا معلوم و دهها مسئله عمومی و  نگرانی آوری که به زندگی روزانه و معیشت امریکائی ها باز میگردد رئیس جمهور شد. وعده های بسیاری داد و دشواری های بسیاری بر سر راه دارد که باید دید با آنها چه خواهد کرد. آنچه این انتخابات و نتیجه آن بر روی ایران تاثیر دارد و دولت احمدی نژاد بیش از جمهوریخواهان امریکا نگران آن بود، گشوده شدن پرونده حقوق بشر، در کنار پرونده درحال جریان اتمی ایران است. همکاری نزدیک تر اروپا و امریکا در دوران اوباما، الزامات جدی را برای امضاء و عمل به کنوانسیون‌های بین‌المللی برای جمهوری اسلامی به ارمغان خواهد آورد. کنوانسیون هائی که با نقض آنها و تعبیر و تفسیری که از حقوق بشر و زندانی سیاسی و برابری زن و مرد در اسلام و جمهوری اسلامی می شود، پیوسته در حال نقض آن هستند. اگر گزارش 117 صفحه ای پژوهشگران امریکائی دستورالعمل ساکنین جدید کاخ سفید قرار گیرد که باحتمال قریب به یقین چنین نیز خواهد شد و برجسته‌ترین امضاء کننده این طرح، یعنی "دنیس راس" وزیر خارجه دولت اوباما شود، آنوقت مرور دقیق تر این طرح ضروری است. فصل مذاکرات سخت‌تر و دشوار فرا رسیده است. فصلی که از موشک هوا کردن و هولوکاست بازی و حرف های جنجالی  دشوار تر است. بسیار دشوار تر. آیا احمدی نژاد ظرفیت این فصل را دارد و دولت او، دولت این مرحله تازه است؟

آیا چنین دولتی، کشتی گیر کرده ایران در دل بحران اقتصادی جهان و محاصره اقتصادی ایران و تنگ تر شدن حلقه این محاصره را خواهد توانست به ساحل برساند؟

نخستین سخنرانی کاندیدای شکست خورده جمهوریخواهان در انتخابات امریکا، وعده تفاهم با کابینه اوباما برای عبور دادن کشتی امریکا از دل بحران بود. همزمان با اعلام نتایج انتخابات امریکا، در روسیه رئیس جمهور این کشور، سرانجام پس از سه هفته تاخیر، در مهم ترین و وسیع ترین همایش رهبران سابق و کنونی روسیه و شوروی طرح برنامه استراتژیک دولت این کشور را اعلام کرد. اجلاسی که در آن از دبیرکل کنونی حزب کمونیست روسیه تا بزرگترین و ورزیده ترین دیپلمات روس در امور خاورمیانه "پریمایکف" شانه به شانه پوتین، نخست وزیر و طراح روسیه نوین در کنار هم نشسته بودند و به آن گوش می کردند. شاه بیت سخنان او وحدت ملی، راه یافتن احزاب کوچک به پارلمان، با هدف تقویت وحدت ملی، تقویت بیمه ها و کمک های دولتی به مردم بود. یعنی نوعی سوسیالیسم کمرنگ اجتماعی. مشابه این وعده های اجتماعی را اوباما در امریکا و خطاب به میلیون ها مردم در انتظار تحولات این کشور داد.

آیا جمهوری اسلامی می تواند، همچنان بر خلاف جهت عقریه زمان حرکت کند و به جای وحدت ملی و عدالت واقعی اجتماعی و نه گدا نوازی زیر چتر هاله نور به سمت حکومت امام زمان برود؟ و یا طرحی نو باید در انداخت و به دوره فاجعه بار امید به چاه های دو قلوی جمکران خاتمه داد. باید به دوره چفیه عربی به گردن آویختن و وعده رهبری جهان اسلام دادن خاتمه داد. چاره ای برای خاتمه تقسیم مردم ایران به  خودی و غیر خودی، شیعه و سنی، عرب و فارس و ترک و کرد باید داشت و فکری به حال گرانی و سرکوب "هر کس که با ما نیست، لایق زندگی نیست" کرد!؟

عقربه زمان، در جهت دومی می گردد و به همین دلیل انتخابات آینده ریاست جمهوری در ایران، فرصتی است برای نگاهی انتقادی به گذشته و یافتن راهی برای بیرون آمدن از تونل گذشته!


باخت و حذفی

که مثل جام جهانی

 98 هیجان داشت

 سیامک زند