3 وزير خارجه
ديدار مهمی، که بی سروصدا
در پايتخت اسرائيل برگزار شد


 


مرتضوی فاش ساخت
ترور چهار قاضی اسلامی
که جزئيات آن اعلام نشده‌بود

       پیک هفته 95  --------- 7 مرداد 1386 29  ژوئیه 2007

  infos@peiknet.com  

اخبار هفته


درمحافل سياسی ايران
تمايل رهبر ابلاغ شد
مجلس هشتم و رئيس جمهور
چه شرايطی بايد داشته باشند

رقابت ميان روس و انگليس
حراج شرکت مخابرات ايران

50 سرتيپ سپاه

آماده رفتن به مجلس شده اند


سرانجام قتل در ایستگاه متروی کرج

حاج آقا "قاتل" است مهم نیست، تبرئه است!


مصاحبه‌ الهه حميدی

با رئیس سازمان زندان ها

بازداشتگاه های امنیتی


مردی با 4 هزار سخنرانی

فرمانده سپاه اعلام کرد:
آمادگی يگان های رزمی سپاه
برای مقابله با تهديدهای خارجی


سيمين دانشور
يادگاری که نفسش، ديگر همراهی نمی کند!

ازجمله آخرين شخصيت هائی که احمد خمينی قبل از مرگ با وی ملاقات کرد خانم سيمين دانشور بود. خانم دانشور در همان روزهای اوليه مرگ مشکوک احمدخمينی، با تاثر و هيجان يکبار و در يک محفل بسيار خصوصی، فقط اين جمله را بر زبان آورد و ديگر دراين باره هيچ نگفت:
« احمد، 48 ساعت قبل از فوتش آمد نزد من. آشفته بود. گفت: می دانم که بزودی رفتنی ام!» دلداری اش دادم و توی دلم گفتم: جلال هم به دلش آمده بود!
هستند کسانی که اين شرح را از زبان خانم دانشور شنيده اند و شايد بتدريج زمان بازگوئی آن، بی آنکه از اين فاش گوئی و خطر آن برای خانم دانشور بيمی به دل راه دهند، آن را دقيق تر فاش کنند!


سئوال روز:
آنها که می خرند کيستند؟

چوب حراج بر شرکت ها

 

هنوز معلوم نيست اين صنايع و شرکت ها به چه کسانی و چه شرکت های نوتاسيسی فروخته و يا واگذار می شوند و هويت، نام و مشخصات خريداران اين شرکت ها چيست؟ اين پنهانکاری امنيتی عملا آن حدس و گمان هائی را تقويت کرده که بموجب آن، شماری از فرماندهان سپاه و بسيج با سرمايه ای که معلوم نيست از کجا جمع کرده اند و يا از کجا به حساب آنها منتقل شده شرکت های جديد برای خريد اين صنايع را تاسيس کرده اند. بخشی از وحشت اخير موتلفه اسلامی و سرمايه داران بزرگ تجاری و صاحبان بنيادهائی که در سه دهه گذشته حاکم اقتصاد کشور بوده اند و اکنون منتقد ملايم دولت شده اند، از پيدا شدن سر و کله اين سرمايه داران جديد است که بجای تسبيح، تفنگ دراختيار دارند!!


سئوال ملی
 
120 ميليارد ارز خارجی را
 دولت احمدی نژاد

 کجا مصرف کرده؟


مصاحبه مهم رئيس

   جديد اتاق بازرگانی  

بنزين

  باک موتور رابطه با امريکا
ر را بخش خصوصی پر می کند


 


 

 

مصاحبه با عباس عبدی
بجای انقلاب مخملی  
فکری به حال فروپاشی بايد کرد

حکومت اگر احساس قدرت و ثبات می کرد، اينگونه با شعله و جرقه نارضائی در جامعه برخورد تند و خشن نمی کرد. البته آنها چون ميدانند، برخلاف ادعاهايشان قدرت آهنين نيستند، بيم دارند که هر جرقه ای و هر شعله ای بسرعت به حريقی سراسری تبديل شود و به همين دليل اينگونه برخورد می کنند.
 شواهد نشان ميدهد که مسئله اتمی ايران، در طول اين دوماه فرصت نيز نه تنها حل نخواهد شد، بلکه احتمال بازگشت به وضع گذشته و حتی تشديد خطرات زياد است. با همين اعتقاد است که حاکميت سعی می کند در دوماهی که فرصت جهانی دارد و با استفاده از فرصت و آرامشی که برقرار است سرکوب داخلی را تمام کند و آماده حوادث پس از دو ماه فرصت شود.


اعتراف فرمانده نیروی انتظامی

هدف مقابله با اراذل و اوباش

جلوگیری از شورش است!


کنفرانس مطبوعاتی حسن روحانی

برای تصمیمات مهم اتمی

از رهبر نامه کتبی گرفته ایم!

تلاش هائی برای حل مسئله دانشجویان با حداقل هزینه!


حاج آقا "ابريشمچی"
مرد طلائی خاورميانه


فيلم را ببينيد
شکنجه، بالای دار!

نمايش فيلم های کوتاه از ايران روی شبکه "يوتوپ" و ديگر شبكه ‌های پخش فيلم كه روزبروز شمارشان بيشتر می‌شود طی فاصله کوتاه چند ماهه اخير چنان شتابی گرفته که هرگز در آغاز سال 86 در تصور هم نمی گنجيد. درحاليکه سيمای بين المللی جمهوری اسلامی با روضه و نوحه به ميدان آمده، اين شبكه ها با چنان تنوعی فيلم های مرتبط با ايران را بی وقفه اضافه و پخش می کند که اگر فيلترينگ حذف و يا به هر دليل و اقدام و تکنيک بين المللی از توان سانسور ساقط شود، بسيار دشوار بتوان تصور کرد کسی نه تنها کانال های تلويزيونی جمهوری اسلامی، بلکه کانال های تلويزيون های بين المللی را نيز ببينيد و يا فرصت کند ببيند! بويژه آنکه فيلم های خبری نيز بصورت کوتاه و فشرده دم به دم روی شبکه ياهو و يوتوپ و درکنار تازه ترين اخبار قرار می گيرند. شايد متاثر از همين تاثير گذاری و استقبال جهانی باشد که حتی سايت بی بی سی نيز به تقليد از اين شبكه ها شروع به پخش فيلم های بسيار کوتاه چند دقيقه ای می کند. بسياری از سايت های خبری ديگر نيز بتدريج از اين تاثير گذاری متاثر شده و اين فيلم کوتاه ها را باز پخش می کنند. اين که جمهوری اسلامی با سخنرانی ها، ميزگردها و پرحرفی های تک نفره و يا دو نفره اش و يا ديگر برنامه های خسته کننده يک تا دو ساعته اش به کجا می خواهد برود سئوالی بی مورد است، زيرا به جائی نخواهد توانست برود، بلکه در گذشته درجا می زند!
با اطمينان می توان گفت که در آينده نزديک و با يورشی که ايرانی ها برای ارسال فيلم کوتاه روی شبكه‌های بين‌المللی آورده اند، ايران پرحجم ترين بخش اين شبكه‌ها و يا يکی از پرحجم ترين بخش ها خواهد شد و بسياری از فيلم های خبری، مشاهدات مردم، سانسور شده ها و پخش نشده ها همه و همه به آسانی و با صرف چند دقيقه وقت روی اين شبکه‌های بين المللی خواهند رفت. فيلم اعدام يک زن کت بسته در کنار دو مرد کت بسته، از جديدترين فيلم هائی است که ما روی يكی از شبكه های بين‌المللی پخش فيلم پيدا کرده ايم. نه تنها اين اعدام - که ترويج خشونت را در جامعه دامن می زند- تکاندهنده است، بلکه آن قصاوت و عداوت پنهانی که برای شکنجه دادن زن اعدامی در بالای دار به کار برده اند نفرت و انزجار را صد چندان می کند. ظاهرا طناب را به گونه ای گره زده اند که جان زن بالای دار زود گرفته نشود و او زجر کش شود. خود در اين فيلم می بينيد که دو مرد اعدامی خيلی زود جان می سپارند اما زن بارها دست و پا می زند و اين نشان ميدهد که او را زجر کش کرده اند.


با اين غمزه
صد رحمت به بی حجاب ها
!

سردار اسماعيل احمدی مقدم باجناق احمدی نژاد و فرمانده نيروی انتظامی روز سوم مرداد ماه و در اوج انتقادهائی که از هر سو نسبت به برخوردهای خيابانی نيروی انتظامی با زنان و دختران جاری بود، طی مراسمی مسئله برخورد با اوباش و اراذل را جلو انداخته و به اين بهانه از يک خبرنگار در برابر همه خبرنگاران و روزنامه های منتقد رفتارهای اخير نيروی انتظامی تقدير کرد. دراين مراسم "شهرزاد بابا عليپور"، هم بعنوان خبرنگار برتر و هم بعنوان يک مدل برتر پوشش اسلامی با همان لبخند و نگاهی که در عکس می بينيد حضور يافت و تقديرنامه اش را گرفت. البته دراين عکس تقدير نامه را دارند به فرمانده نيروی انتظامی می دهند، اما بعدا فرمانده تقديرنامه را به شهرزاد می دهد. ايشان خبرنگار خبرگزاری ايسناست و عنوان گزارشش – نه چشم و غمزه اش- که آنقدر قند در دل نيروی انتظامی آب کرده اين بوده «چماقی که مردم را نشانه رفته بود با اقتدار بر سر گنده لاتها فرود آمد»


برنامه ويژه بخش انگليسی بی بی سی
فيلم و عکس ماهواره ای
از تاسيسات اتمی ايران

شبكه بی بی سی مستندی تهيه كرده است تحت عنوان "آيا اسرائيل ايران را بمباران خواهد كرد؟" اساس اين مستند بر اين قرار دارد كه اسراءيل ناگزير است دربرابر تهديدهای محمود احمدی نژاد برای نابودی آن كشور از خود دفاع كند. مصاحبه ها و فيلم ها همه به شكلی تدوين و جهت گيری شده كه اسرائيل را يك كشور آرام و صلح جو معرفی می كند كه در محاصره كشورها و نيروهايی قرار گرفته كه همگی خواهان نابودی آن هستند. در اين ميان ايران اتمی با چهره ای كه محمود احمدی نژاد از آن نشان داده بزرگترين تهديد است و در واقع بدنبال يك ملت كشی و ژنوسيد است. به غير از مصاحبه هايی که با شيمون پرز، نتانياهو، يهود باراك و ... در اين برنامه پخش می شود، تصاويری با ماهواره در آسمان ايران از مراكز اتمی ايران به نمايش درآمده است. علاوه بر آن، فيلم و عکس هائی نيز از چگونگی بمباران تاسيسات هسته ای عراق در زمان صدام حسين توسط اسرائيل پخش شده است. اين برنامه در 6 بخش و به زبان انگليسی تهيه و پخش شده است؛ که ما از بخش نخست آن، فيلم و عکس های مربوط به تاسيسات اتمی ايران را منتشر می کنيم. فيلم را ببينيد!


خلیج فارس

آغاز بازرسی ب کشتی های عازم آبهای ایران


گفتگو با محسن ميردامادی دبيرکل جبهه مشارکت
با اين سياست اتمی، به نتيجه نمی رسيم!

آقای احمدی نژاد اولين رئيس جمهوری است که برای دور دوم رای نمی آورد، مگر اينکه ميدان رقابت را برايش خالی کنند. انتخابات مجلس هفتم چنان بد نام بود که بعيد ميدانم بخواهند آن را برای مجلس هشتم نيز تکرار کنند. شايد بهتر بود همه پرسی  نظارت استصوابی را در مجلس ششم تصويب می کرديم. سه جناح در جبهه مقابل شکل گرفته است. طيف احمدی نژاد، طيف قاليباف و طيف سنتی.


تاريخ جنبش ملی ايران در تيررس "حميد شوکت" ها
منوچهر صالحی

ترکيه پس از انتخابات ديروز
يک گام به پيش اسلام سنی در برابر ج. اسلامی شيعه
امين جوادزاده- پيک نت

می توان حدس زد، امريکا و انگليس خود مشوق روی کارآمدن اسلام گرايان سنی و سپرده شدن قدرت دولتی ترکيه به دست آنها هستند تا جهان اهل تسنن در برابر ايران شيعه تقويت شده و مرزهای ايران محاصره مذهبی نيز بشود. زمينه ای که در ميان اهل تسنن ترکيه توام با احساسات ناسيوناليستی و برتری طلبی وجود دارد. با اين حدس و گمان، حوادث دو هفته پيش پاکستان و تحصن اسلامگرايان در مسجد و درگيری مسلحانه با ارتش اين کشور و طرح ناتمام ترور پرويز مشرف نيز معنای ديگری پيدا می کند که شايد از دل آن بخواهند پيمان نظامی- مذهبی ميان ترکيه، پاکستان و عربستان را بيرون بيآورند. بنابراين، جائی برای ذوق زدگی در محافل دولتی و مذهبی جمهوری اسلامی نيست! بويژه با گام های بلندی که اسرائيل به کمک سياست های دولت احمدی نژاد به سوی چنين پيمان ها و همراهی و پيوستن به آنها بر ميدارد!


حساب بانکی

AKHP

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

آدرس پستی

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

 

 

    

 

 
 
 

تماس با ما - اشتراك پيك

دیدگاه ها


از پزشک احمدی

تا

قاضی مرتضوی

شکوری راد

فکر می کنم همهء کسانی که دو جلسه گفتگوی اخیر برنامهء کوله پشتی را با آقای سعید مرتضوی، دادستان عمومی و انقلاب تهران را دیده باشند پی برده اند که وی یک پدیده است، به این معنا که برای رسیدن به مقصود خویش از هیچ اقدامی فروگذار نمی کند حتی اگر عالم و آدم ببینند و بفهمند که او از چه شگردهایی که متعارف، پسندیده، اخلاقی و قانونی نیستند نیز استفاده می کند.

او مستقیم در چشمان حیرت زده مجری جسوری(1) که دیگر نمی داند چه بگوید و یا جرات نمی کند چیزی بگوید نگاه می کند و می گوید در فیلم هایی که همکارانتان تهیه کرده اند این مطالب هست در حالیکه او و همکارانش هنوز نمی دانند فیلم هایی که به آنها داده شده است تا اجبارا در بین برنامه پخش کنند چه هستند و آیا اساسا قابل پخش هستند یا نه؟ علاوه بر این در طول برنامه مشخص می شود این فیلم ها بگونه ای تدوین شده اند که نقش مجری حذف وسوالها دلخواسته شوند.

هر کسی می توانست بفهمد مجری برنامه و تهیه کننده در پشت صحنه چه مقدار حیرت زده اند.

در این برنامه چندین خط قرمز صدا وسیما(2) در بعد اخلاقی و اجتماعی توسط میهمان برنامه و فیلمهای تحمیلی شکسته شد تا بلکه با تحریک عواطف دینی و اخلاقی مردم کار های غیر قانونی و ناشایستی که ذیل مسئولیت دادستان محترم انجام شده بود، توجیه شود(3). نیازی به بیان تفصیلی جزئیات نیست چرا که هرکس بهره ای از دانش حقوقی، سیاسی، اخلاقی و رسانه ای داشته باشد فادر خواهد بود فجایع قابل رخ داد در پس آنچه گفته و شنیده شد را دریابد.

اینجانب چند نوبت به عنوان متهم (4) و دو نوبت هم بعنوان بررسی کننده از سوی مجلس ششم و کمیسیون اصل نود با این پدیده عرصهء قضا در کشورمان مواجه شده ام. در این دیدارها دریافتم او دروغگویی بزرگ و بی پروا است. قانون در دستان او همچون مومی نرم به بازی گرفته می شود و هر حکمی را بخواهد از متن قانون استنتاج می کند و در این کار از هیچ چیز و هیچ کس واهمه ای نمی کند. در این داوری بسیاری با من همراه هستند و همین امر مرا متقاعد کرده است که دچار اشتباه نیستم.

به راستی اگر حجت کافی در پیشگاه الهی برای اثبات این مدعا نمی داشتم و اگر وجدان انقلابی به من حکم "لا تخف" نمی کرد چنین بی پروا در بیان این حقیقت نمی بودم و خودم را به دردسر های محتمل بعدی گرفتار نمی کردم.

روزی آقای علیزاده ، به دعوت ، در کمیسیون اصل نود مجلس ششم حاضر بود. در ضمن بحث نامی از قاضی مرتضوی برده شد. ایشان برآشفته شد و با پرخاش و عصبانیت بسیار اعتراض کرد که چرا از لفظ " قاضی مرتضوی" استفاده شد. وی آن را توهین تلقی می کرد چرا که مصطلح نبود سایر قضات چنین نامیده شوند.چنین عنوانی قرینه ای از عنوان " پزشک احمدی" را احتمالا به ذهن ایشان متبادر کرده بود که پزشک نبود بلکه هنرش کشتن زندانیان مبارز به وسیله آمپول هوا در زندان های دورهء رضا شاه بود و طبیعتا بسیار منفور بود.

نمی دانم استفاده از این عنوان کی و چگونه بر سر زبانها افتاد اما مشخص است که آقای مرتضوی بدلیل ابعاد سیاسی اقدامات قضایی اش مشهور ترین قاضی در دوران اصلاحات بوده است. ما و بسیاری دیگر قصد اهانت نداشته ایم ونسبت به چنین مقارنه ای هم بی توجه بوده ایم. اما اعتراض آقای علیزاده نیز بی مورد نبود.

برایم جالب توجه بود که در این برنامه صدا و سیما صراحتا از این عنوان به صورت کتبی و شفاهی استفاده شد و اعتراض مستقیمی را از سوی آقای مرتضوی بر نیانگیخت.

این هنوز پایان کار نیست و او همچنان نقش آفرینی می کند.آیا کسانی که او را در این منصب و مقام حفظ و ابقا کرده اند پا سخگوی حرف و عمل او در دنیا و آخرت خواهند بود؟

پا نوشت ها:

1- هدف دفاع مطلق از مجری برنامه نیست.مجری ضمن ان که باید شجاع و صریح باشد باید شان و جایگاه میهمان برنامه را در همه حال حفظ کند. به گمان من این موضوع در هنگام مصاحبه با سردار رادان مورد توجه کافی قرار نگرفته بود. افراط در آن برنامه موجب تفریط در مصاحبه با آقای مرتضوی شده بود. حال چه اختیاری و چه اجباری.

2- چند مورد مشخص آن عبارت است از 1- تفوه و تصریح بر شعار "من یک مفعول هستم" که بر پشت پیراهن یک پسر جوان کوهنورد نوشته شده بوده است. 2-در مصاحبه با پسری که با کمک دوستش دختر جوانی را ربوده و به وی تجاوز کرده بودند و همچنین در مصاحبه با دختری که مورد تجاوز قرار گرفته بود سوالات جزئی پرسیده می شد و بد تر از همه از آن پسر سوال شد اگر کسی با خواهر یا مادر تو چنین کاری بکنند چه نظری خواهی داشت. 3- نمایش صحنهء اعدام دسته جمعی اراذل و اوباش در حالی که چشمانشان نیز بسته نشده بود به نحوی غیر منتظره بود که بیش از چند ثانیه ادامه نیافت و مجری هم نتوانست تعجب خود را از نمایش آن صحنه پنهان کند.

3-نفس توجه به ایجاد امنیت اجتماعی ارزشمند است و مورد قدر شناسی است. اما باید توجه داشت خطا را با خطا وخلاف را با خلاف نمی شود برطرف کرد.نیروی انتظامی و دستگاه قضا وظیفه ذاتی و استمراری برقراری امنیت اجتماعی را عهده دار هستند. هر گاه این وظیفه استمراری بصورت طرح عملیاتی ضربتی اجرا شود که همراه با برنامه تبلیغاتی نیز باشد استعداد انحراف از اجرای محض قانون را پیدا می کند. صدا وسیما برای ایجاد رعب در دل اراذل و اوباش صحنه هایی را بارها نشان داد که سردار رادان نیز آن را محکوم و ماموران عامل را متخلف معرفی کرد.

4- اتهام من شکایت فرمانده وقت نیروی انتظامی از یک مصاحبهء من در ماجرای 18 تیر 78 کوی دانشگاه بود که توسط فرمانده بعدی نیروی انتظامی پس گرفته شد.