خاتمی: برای جبران 4 سال ویرانی

به این شرط باز می گردم

که نه کارشکنی، بلکه یاری کنند


 


به جای ایجاد اشتغال و سرگرمی برای جوانان

اجرای طرح دستگیری

سرگردان های خیابانی در تهران

       پیک هفته 104  -------- 21 مهر 1387  برابر 12 اکتبر 2008

  infos@peiknet.com  

اخبار هفته

سخنرانی اقتصادی احمدی نژاد
بلبشوی بانکی

 در ایران


مهم ترین بخش مناظره

 مک کین و اوباما
جبهه جدید جهانی

 بااهداف نظامی

جبهه نظامی- اقتصادی جدیدی که "مک کین" علیه ایران پیشنهاد کرد، در گام اول شامل امریکا، فرانسه، آلمان، انگلستان می شود. او نام این محور و جبهه را "جبهه کشورهای دارای سیستم دمکراسی" اعلام کرد و تاکید کرد که این کشورهای ارتش های مشترک، اقتصاد مشترک و آرمان های مشترک دارند. فیلم کوتاه این مناظره، بویژه همین بخش مورد نظر را به زبان فارسی می توانید از اینجا ببنید!


گفتگوی  نوشین احمدی خراسانی
با
مهناز افخمی،
پیش و پس از انقلاب 57

مشاوران احمدی نژاد
سفید پوستی

 با موی سرخ !


"تقصیر اطرافیان است"
تئوری  دوران شاه
برای کاهش

نفرت مردم از رهبر


 گزارش جدید آژانس
سوارکردن قطعات یک

بمب اتمی تحقیقاتی درایران


در انتخابات آينده
حزب پادگانی
حرف آخر را خواهد زد؟

در هر انتخاباتی
آرای 1.600 میلیون خانواده
پشت قباله موتلفه اسلامی است

خاتمی در خوزستان:
اگرنتوانم بیایم، دلائلش را به مردم می گویم!

 مصطفی تاج زاده
"دانشجویان" زنجان چوب "مچ گیری" را میخورند!

حسن روحانی :
3 سال فرصت سوزی ملی
نباید 5 سال دیگر ادامه یابد!

انقلاب احمدی نژادی
مفاتیح الجنان بانک جهانی
دستور العمل دولت امام زمان

مصاحبه  زیبا کلام
از خواب بیدار شویم
پیش از آنکه ایرانی نماند
!

ریشه های جنگ در گرجستان
بازنگری سیاسی- نفتی
آنچه در قفقاز می گذرد

صف و صف بندی
خط و خط کشی در مجلس

گفتگوی  "تهیه" با

کاک "غنی بلوريان"

پدر کردستان ایران


گفتگو با محسن رفیقدوست
30 سال تصفیه

و جابه‌جائی
در سپاه پاسداران


مصاحبه موسوی تبریزی
نقش آفرینان

 دهه اول

جمهوری اسلامی


جانشین نماینده رهبر در سپاه
وقت تغییر نیست، باید
احمدی نژاد 4 سال دیگر بماند

بیستمین سال قتل عام

کنگره  " لاجوردی"

درمحاصره  خاوران


نه تنها  رفسنجانی،

که ملت رسیده به اینجا
خداوندگارا!
یا مرا بکش، یا کاترین را


"محسن دعاگو"
دولت احمدی نژاد
 بی ثبات ترین دولت


جنس دکان نباید جور باشد؟
وقتی "کردان" وزیر است
منصور واعظی هم مدیرکل

با سخنرانی رهبر
جمهوری اسلامی
ناگهان،ابرقدرت منطقه شد
!

 

11 سئوال که میتواند کارپایه استیضاح دولت باشد

خطاب به مجلس

بنام ملت ایران

گریبان دولت را بگیرید!

عبدالله رمضان‌‏زاده سخنگوی دولت خاتمی با خبرگزاری ایلنا مصاحبه کرده و در 11 مورد آمار سازی، دروغگوئی اقتصادی و وضع وخیم اقتصادی کشور در دولت احمدی نژاد را بر شمرده است. اگر مجلس، واقعا مجلس بود، با همین یازده موردی که رمضان زاده بر شمرده رئیس جمهور را باید می کشیدند مجلس و گریبان او و آمار سازان کابینه اش را می گرفتند. حتی اقلیت باصطلاح منتقد و اصلاح طلب مجلس هشتم نیز حداقل در مقام درخواست استیضاح دولت وارد این میدان نمی شود.در حالیکه جان مردم از گرانی به لبشان رسیده و منتظر چنین تحول و تحرکی اند. این که آیت الله جنتی چه می گوید و یا رهبر چه می فرمایند، نان در سفره مردم نمی شود. این یازده سئوال را بخوانید:


اشکال از کجاست، که کار به این مقاومت کشید؟

بازار تبریز در روزهای اعتصاب علیه مالیات ارزش افزوده ای که دولت عقب نشست و اجرای آن را حداقل برای دو ماه به تعویق انداخت. این اعتصاب حداقل در بازار شهرهای مشهد، شیراز و تهران نیز روی داد. مالیات بر ارزش افزوده خود به خود تصمیم غلطی نیست و در تمام کشورهای اروپائی و شماری از کشورهای شناسنامه دار آسیائی نیز اعمال می شود. اما اشکال در تفاوت بر نظارت و رابطه دولت و مردم است. یعنی در آن کشورهای مردم می دانند با مالیاتشان چه می شود، با پول نفت دولت چه می کند، در آمدها حساب و کتابش چیست و... در مملکتی که مجلس آن در حسابرسی از تلویزیون بالای 500 میلیون سوء استفاده کشف می کند و کسی حاضر به پیگیری آن نیست و یا معلوم نیست بودجه نظامی آن چقدر است و نهادهای وابسته به بیت رهبری و خود بیت رهبری و یا بنیادها و درآمد امام زاده ها و امام رضا کجا می رود و با آن چه می شود، اجرای مالیات ارزش افزوده چگونه می تواند پیاده شود؟ با کدام نظارت مطبوعاتی و مجلسی و مردمی؟ اشکال اینجاست نه اصل مصوبه! فکری برای آن باید کرد.


مهدی کروبی

شیخی که حریف میدان است!

رضا ولد بیکی – اعتماد ملی


خبرگزاری فارس

خبرگزاری اطلاعات موازی

و بازجویان زندانیان سیاسی


گفتگوی "تهیه" با امیرعلی لاهرودی- صدر فرقه دمکرات آذربایجان ایران

آینده ایران

حکومتی  فدرال مانند هندوستان

سایت صوتی – نوشتاری "تهیه" در ادامه گفتگوهائی که در باره حقوق قومیت ها انجام می دهد، با امیرعلی لاهرودی صدر فرقه دمکرات آذربایجان ایران گفتگوئی تلفنی کرده و آن را منتشر ساخته است.

این سایت می نویسد: امیرعلی لاهرودی همچنان در باکو مستقر است. او زمانی مسئول بزرگترین سازمان مهاجرین ایرانی در آذربایجان بود. چند ده سال حوادث آذربایجان ایران را زیر نظر داشت و سازمان بزرگی از آذربایجانی های ایران را در جمهوری آذربایجان رهبری  کرد که اکنون دیگر از شمار اعضای اولیه آن بسیار کاسته شده و فرزندان و نوه هایشان آذربایجانی هائی  هستند که تنها تبارشان به آذربایجان ایران بر می گردد.

امیر علی لاهرودی ظاهرا بالای 80 سال دارد، اما همچنان می نویسد، ترجمه می کند ( از روسی و آذربایجانی به فارسی) و اخبار ایران را، بویژه آذربایجان ایران را پیگیری می کند.

سئوالات من از او صرفا درباره آذربایجان ایران بود. این که سازمان سیاسی او چیست و دارای چه تفکر و گذشته ایست نه به کار من  می آید و نه گره گشای تلاش من برای بازتاب  مسئله قومیت ها در سایت "تهیه"  است.

لاهرودی در این گفتگو، ضمن شرحی تاریخی از مسئله قومیت های ایران و تجلیل از بابک خرمدین، 2 آینده را برای آذربایجان و دیگر مناطق قومی ایران پیش بینی می کند. یا دولتی خودمختاری مانند دوران پیشه وری و یا حکومتی فدرال مانند هندوستان. گفتگو را از اینجا بخوانید!


مراسم پرتنش سخنرانی علی لاریجانی در دانشگاه شیراز

بخش احمدی نژادش

به دل رئیس مجلس هم نشست!

لاریجانی هم اعتراف کرد که تکلیف انتخابات ریاست جمهوری (انتخاب خاتمی)

از همین حالا روشن است، اگر حکومت مانع رای مردم نشوند!


گفتگو با تاج زاده

نوبت بررسی مدرک دکترای

وزیر کار کابینه رسیده است!


طالبان افغانستان، بار دیگر

به دروازه های کابل رسیده اند

محمد اسحاق فیاض- سایت مشعل


بحران بزرگ مالی امریکا و اروپا

با سقوط قیمت نفت به ایران می رسد


کارنامه درخشان شش ماهه دولت:

30 میلیارد دلار واردات


در این مسابقه "راک" شرکت کنید!

ساماوایو یک گروه بین المللی "راک" است و سرپرست و گیتاریست آن یک جوان ایرانی مقیم آلمان بنام بهرنگ علوی. این گروه در یک مسابقه فشرده و سخت که بین بیش از پنجاه هزار گروه راک در سراسر جهان برگزار شده، توانسته جزو سه گروه برگزیده انتخاب شود . این مسابقه با هزینه شرکت کوکاکولا برگزار شده و اکنون رقابت سختی بین سه گروه باقی مانده در جریان است. شما هم می توانید با رای و نظر خود در باره آخرین کار این گروه "ساماوایو" شرکت کنید. و شاید هم به گروهی رای دادید که سرپرست آن "بهرنگ علوی" است. می توانید اینجا قطعات راک را گوش کنید و رای بدهید.


برای انتخابات از زندان بیرون آمد
دوران، دوران حکومت

 "اسمال تیغ زن" هاست!


فیلم را ببینید
نیمی از پیکر جوان ایران
که سیمای جمهوری اسلامی آن را نمی بیند

این فیلم کهنه نیست. شاید یکسال از تاریخ تهیه آن می گذرد، اما آنچه در آن می بینید و می شنوید حتی به اندازه یکسال هم کهنه نیست. نسل جوان ایران در جامعه پرتضاد و تشنه و سرگردان ایران. بسیاری از حرف هائی که دراین فیلم می شنوید، نه بوی تندروی می دهد و نه آلوده است به کم اطلاعی آنها که چند کلامی از خودشان و از جامعه جوان ایران می گویند. نخی از منطق دانه های کلام را به هم وصل کرده است. در باره هیچ صحنه و هیچ گفته ای نمی خواهیم قضاوت کنیم، حتی نمی خواهیم بگوئیم آن دو زنی که جامعه و عملکرد حکومت را جمعبندی می کنند کیستند. مهم منطق آنهاست نه نام آنها. منطقی که اگر حکومت درایتی داشته باشد و آینده ای را برای خود متصور به آنها گوش می کند. نه فقط به کلام آن دو زن، که بسیاری از آنها که دراین فیلم با آنها گفتگو شده است. سیمای جمهوری اسلامی نه جامعه را، بلکه خود را از آنچه می بینید و می شنوید محروم می کند. بسیاری از استدلال های بیان شده دراین فیلم از منطق امام جمعه ها و مداحان و آنها که بعنوان کارشناس ساعت ها در کانال های مختلف سیمای جمهوری اسلامی سخن می گویند قوی تر است. حتی تفاوت هائی که میان ایران وغرب ذکر می کنند، رعایت برخی موازین را توصیه می کنند و برای غرب و فرهنگ آن سینه نمی زنند. جامعه و یا حداقل بخش مهمی از جامعه همین است که می بینید. سیمای جمهوری اسلامی خود را سانسور می کند، چرا که این واقعیات با سانسور حذف نمی شود.


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

آدرس پستی

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------


تماس با پیک - تبلیغات در پيك

دیدگاه ها

خبرنگارسیما

احمدی نژاد را

زنده گرفت!

سیامک زند

در یک "رامی" (بازی ساده با ورق) تلویزیونی که در سیمای جمهوری اسلامی انجام شد، خبرنگار سیما احمدی نژاد را زنده گرفت. مصاحبه سیما با احمدی نژاد ساعت 9 شب روز 16 مهرماه برگزار شد. بخوانید:
احمدی نژاد: قیمت مسكن پائین آمده
خبرنگار: آقای رئیس جمهور وقتی یك چیزی گران می شود، مثلا از 1000 تومان به 4000 تومان می رسد و سپس می شود 3500 تومان، این كه نمی شود ارزانی!
احمدی نژاد: نه. ارزانی است
خبر نگار: اگر 4000 تومان شد 1000 تومان ارزان شده، 3500 تومان كه ارزانی نیست.
احمدی نژاد: نمی شود یك دفعه ارزان بشود و بشود 1000 تومان
خبرنگار: اگر بشود چه می شود؟
احمدی نژاد: نمی شود همه چیز بهم می ریزد.
من بیننده این مصاحبه: چطور وقتی كه یك دفعه 1000 تومان می شود 4000 تومان چیزی بهم نمی خورد ولی اگر 4000 تومان بشود 1000 تومان همه چیز بهم می خورد؟
خبرنگار: چرا میزان ذخیره ارزی را اعلام نمی كنید؟
احمدی نژاد: حساب ذخیره ارزی ( حساب صندوق ذخیره ارزی) جزء موارد محرمانه یك دولت است، دولت ها هیچ وقت ذخیره ارزی خود را اعلام نمی كنند.
من بیننده: لابد دولت خاتمی، 8 سال در افغانستان قدرت را بدست داشته که ذخیر صندوق ارزی اش را مرتب اعلام می کرد.

شنیدید؟
مثل توپ
در دنیا صدا کرد

محمد علی ابطحی

ماها هر وقت مصاحبه¬ای می¬کردیم، چیزی می¬نوشتیم و در یک دو تا خبرگزاری دنیا انعکاس پیدا می¬کرد، فوراً از سوی رسانه¬های کیهانی و قدرت¬مندان هم¬مرام کیهان متهم می¬شدیم که برای بیگانه خوراک تهیه کرده¬ایم. قبل از این دولت که دادستان تهران خیلی احساس مدعی¬العمومی داشت و مرتب افراد سیاسی طرفدار آن دولت را احضار می¬کرد هم معمولاً نشر اکاذیب و تهیه خوراک برای بیگانگان ترجیع بند ادعانامه¬هایش بود. ماجرای مدرک جعلی آقای کردان و نامه¬ی اعتراف وی، یکی از پربازتاب¬ترین عناوین خبری دنیا بود و تیتر اول بسیاری از روزنامه¬های مهم دنیا هم قرار گرفت. خوراکی برای همه بیگانگان تهیه شد که مگو. آبرویی هم از ملت و دولت ایران رفت که مپرس. شانس آقای کردان بود که آبروی ملت دیگر ارزشی نداشت و مقامات قضائی و سیاسی از تهیه خوراک برای دشمن دلخور نبودند.


پیامک روز در تهران:

مادر دکتر کردان در پی وزیر شدن فرزندش: اگه میدونستم یک روز وزیر میشی، حتما میفرستادمت مدرسه!


بازی امنیتی
با افکار عمومی
یادداشت سردبیر