تلفن همراه
قربانی بزرگ قطع ارتباط
مردم با هم، تا پس از انتخابات


 


مانورنظامی در امریکا
برای پاسخ
 به  استمداد طلبی آذربایجان

       پیک هفته 106  --------   30  بهمن 1387  برابر 17  فوريه 2009

  infos@peiknet.com  

اخبار هفته


اعلامیه

سازمان مجاهدین انقلاب


میرحسین موسوی:
 کاری نکنید که کارد
 به استخوان مردم برسد

وزیرکشور
سردار میلیارد :
جنس دولت  از طلا ست!

نامه دریافتی از ایران
نقش سید احمد خمینی
در قتل عام سیاسی 67

مهدی خزعلی حاشیه رفته
مشکل علی خامنه ای
مشکلی است که شاه داشت

در کمیسیون امنیت مجلس
بودجه 87  نظامی چه شد؟
بودجه 88 نظامی چقدر است؟

خاطرات زندان عفت ماهباز
مجریان قتل عام 67
در پست های حکومتی!

دیدار با شیرین عبادی
3 انگیزه حمله به

کانون مدافعان حقوق بشر


میرحسین موسوی

 سرانجام دهان گشود!


بورژوازی مستغلات


آقای خمینی لیسانس داشت؟
 بازی بی مزه "ایرنا"

اقدام بی سابقه بیت رهبری
ایجاد 40 کارگاه سیاسی
برای ابلاغ نظرات رهبر

دادسرای کارکنان
سرنوشت
3 پرونده
مشت نمونه خروار

یورش جدید

 به ته مانده حقوق بشر


حزب پادگانی چه ساختاری دارد !

علاوه بر کمبود بودجه
ایران با کمبود "هفته"
و بحران "دهه" روبرو شده!

تن فروشی درایران
نیمه دوم زنان را
کدام مردان ایرانی می‌خرند؟

امام زمان
هنوز ظهور نکرده
 روی دست حکومت مانده
!

وحدت ملی لازم نیست
دفاع حسین شریعتمداری از دولت "وحشت ملی"

امیرالحجاج آیت الله خمینی:
استبداد از اینجاست :
مصلحت مردم را
من تشخیص میدهم!

قتل خانم برقعی

از قتل های زنجیره ای

بخش اول - شنیداری
بخش دوم - شنیداری

 

آینده پاکستان و افغانستان
در گروه انتخابات ایران

ادامه حکومت طالبان شیعه در ایران که اکنون در دولت نظامی احمدی نژاد تبلور یافته، به آن سناریوئی شتاب خواهد بخشید که سایه روشن های آن نمایان است. یعنی دو حکومت القاعده و طالبان در پاکستان و افغانستان و حمایت مالی گسترده عربستان سعودی از آن ها. آنها که امنیت در ایران را با فرستادن متهمین و مجرمین به بالای جرثقیل اعدام و موشک فرستادن برای حماس و حزب الله و گسترش سرکوب مذهبی در کشور معنا کردند و "باد" را در منطقه کاشتند، حالا باید در انتظار "توفان" خون ریز ترین و مخوف ترین ارتجاع مذهبی در پاکستان اتمی و افغانستانی که بزرگترین شمار پناهنده را درایران دارد باشند. نه تنها این، بلکه در انتظار حمله زمینی اسلام سنی و شاید حمله هوائی امریکا و اسرائیل. انتخابات آینده ریاست جمهوری در ایران، اگر به حاکمیت آنچه که اکنون حاکم است ختم شود، از این فاجعه گریزی نیست، همچنان که به نمایش در آمدن چهره دیگری از اسلام و حاکمیت در ایران می تواند این سناریوها را خنثی کند.


شوهر کُشی درایران
آخرین راه حل زنان بی پناه


بسوی جنگ!

سایت "ضد جنگ" این تصویر یا طرح گویا را، نه در دولت بوش، بلکه در دولت اوباما منتشر کرد. این طرح چند روز پیش منتشر شد و بهانه آن تصمیمی است که در امریکا برای اهدای شهروندی به خارجی ها گرفته شده است. هر خارجی دارای اقامت در امریکا که آماده حضور در ارتش امریکا و خدمت در مناطق مورد درگیری امریکا باشد، شهروند امریکائی می شود. عرب زبان ها و فارسی زبان ها اولویت دارند! نوعی ایجاد شغل به سبک نازی ها. روی دیگر این ماجرا، بسیج نظامی در جمهوری اسلامی است.


صدراعظم سابق آلمان تا چند روز دیگر در تهران است
6 شایعه پیرامون
سفر "شرودر" به ایران

"گرهارد شرودر" صدراعظم پیشین آلمان قرار است هفته آینده وارد تهران شود. این گمانه زنی ها پیرامون این سفر در نشریه خراسان وابسته به تولیت خراسان منتشر شده است:

1-  شرودر برای گفتگو درباره مسائل اتمی با مسئولان بلند پایه ایرانی به تهران سفر می‌کند.

2- برخی رسانه‌های آلمانی مذاکره درباره فروش قطار پر سرعت ساخت آلمان به ایران را از جمله اهداف این سفر ذکر کرده اند.

3- قرار است "شرودر" در مراسم  کلنگ زنی آغاز ساخت بیمارستان تخصصی مغز و اعصاب شرکت کند.

4- شرودر در مراسم افتتاح سالن پرفسور سمیعی در کاخ سعدآباد  شرکت ‌مي‌کند. در این سالن مجموعه‌ای از جوایز، دیپلم‌های افتخار، گواهینامه‌های بین‌المللی و هدایایی که به عناوین مختلف به پروفسور سمیعی جراح برجسته اعصاب که بزرگترین مرکز این رشته را در شهر "هانفر" آلمان هدایت می کند اهدا شده به نمایش در می آید.

5-  شرودر برای سرمایه‌گذاری علمی و پزشکی به ایران سفر می‌کند.

6- و بالاخره، یک منبع مطلع به خراسان گفت: شرودر حامل پیام بسیار مهمی برای مقامات بلند پایه ایرانی است.( جز پیام اتمی و احتمالات نظامی  چه پیام مهمی می تواند شردور با خود به ایران بیآورد؟)


سرمقاله راه توده- کدام شعار؟ کدام جبهه؟
مخالفت با سیاست جنگی
به معنای مقابله با نظامیها نیست

واکنش رئیس و رئیس کمیسیون مجلس
آن که خود را آتش زد
جان را باخت، اما جانباز نبود!

سردار علائی: امریکا با احمدی نژاد مذاکره کند!
پیام سپاه به امریکا
از زبان استراتژیست سپاه

سردار حسین علائی رئیس اسبق ستاد مشترک سپاه پاسداران با خبرگزاری ایلنا مصاحبه ای سیاسی کرده است. او دراین مصاحبه، نظراتی را پیرامون مذاکره با امریکا مطرح کرده است که نمی تواند بدون همآهنگی قبلی با فرماندهان سپاه و شخص رهبر اینگونه وارد میدان شده باشد. این طبیعی است که رهبر و فرماندهان سپاه در این مرحله حرف و نظر خود را از زبان فردی مطرح کنند که مقام فرماندهی ندارد و بعنوان استراتژیست سیاسی سپاه معروف است، اما آنها که باید پیام ها را بگیرند، متوجه شوند که این سخنان از کجا بر می خاسته است! سردار علائی که جنبه های تحلیلی در مصاحبه ها و سخنرانی هایش بیش از جنبه های خبری است، دراین مصاحبه گفت:


شاه سلطان حسین
کار ایران را به آنجا رساند
 که اکنون همه مردم شاهدند


باز نوبت انتخابات ریاست جمهوری رسید

محسن رضائی فرمانده سپاه پاسداران در دوران جنگ و دبیر مجمع مصلحت نظام، از روزی که لباس شخصی پوشیده، هر بار که انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شود، از رانت تلویزیونی استفاده کرده و مصاحبه های انتخاباتی می کند. خیلی سعی می کند حرف های بزرگ بزرگ بزند و البته چهره متفکری هم به خود می گیرد، اما هر چه بیشتر تلاش می کند، کمتر موفق می شود. حرف و نظر درست همان است که آیت الله منتظری در نامه ای که در پایان جنگ با عراق خطاب به میرحسین موسوی نوشت. او نوشت که ما آنقدر ساده بودیم که سرنوشت خودمان را دادیم به دست آدم های کم عقلی مثل محسن رضائی!
این طرح مربوط به انتخابات دوره گذشته ریاست جمهوری است، اما بعید است که در انتخاباتی که در پیش است، غیر از آن شود که بود!


مردم ایران
طرف سوم حمله به کشور اند

ناصر زرافشان
منبع: مانتلی ریویو (13 می 2008) برگردان: منوچهر بصیر

دولت نهم، انقلاب را زنده کرد!؟

نماینده داراب و زرین دشت در مجلس: تولیدات سال زراعی جاری که حاصل دسترنج کشاورزان در سال خشکسالی است روی دست آنها مانده است و به دلیل واردات خریداری ندارد، یکصد هزار تن ذرت تولیدی ، 300 هزار تن مرکبات و 20 هزار تن پنبه مردم بدون خریدار مانده و این در حالی است که فشار مضاعف بانک‌ها برای وصول اقساط سر رسیده امان مردم را بریده و عرصه بر کشاورزان تنگ کرده است.


سرکوب دانشجویان و فعالان مدنی در آذربایجان

ادامه پیگردهای امنیتی در شیراز


بازنشستگان تامین اجتماعی در مقابل مجلس جمع شدند

واقعیات بودجه 88 از زبان حسن روحانی
ادامه دولت نهم، یعنی
لحظه‌شماری انفجار اجتماعی

قطع ارتباط مردم با هم
"پیامک" از دیروز
در تهران و کرج از کار افتاد


اطلاعیه جبهه مشارکت
به جای تهدید به ترور خاتمی
دستآوردهای دولت را برشمارید!


محمد خاتمی
دو تفکر در کنار هم بله
اما در برابر هم برای تقابل خیر!

اعلام رسمی آمادگی
برای دفع حمله هوائی به ایران

روز گذشته اعلام شد که برای دفاع هوائی از ایران، یک واحد دفاع ضد هوائی مستقل از ارتش و سپاه تشکیل شده است. با آنکه یک فرمانده ارتش بنام میقاتی بعنوان فرمانده این مرکز جدید و مستقل اعلام شده، اما باحتمال بسیار زیاد این واحد در چارچوب برپائی یک ستاد مقابله با حمله هوائی به ایران تشکیل شده که گفته می شود تحت فرمان یک اتاق جنگ است. پیشتر سرلشگر رحیم صفوی فرمانده سابق سپاه پاسداران پس از کنار رفتن از این فرماندهی اعلام کرده بود که از سوی رهبر ماموریت مهم دیگری به وی محول شده است. همچنین از یک فرماندهی مستقل از همه نیروهای نظامی برای هدایت و شلیک موشکی یاد می شود که تحت فرمان رهبر عمل می کند. معلوم نیست سرلشگر صفوی بعنوان جانشین رهبر این اتاق فرمان را در اختیار دارد و یا وی مامور آماده شدن برای در اختیار گرفتن سکان رئیس جمهوری شده و اشاره اش به ماموریت جدید از سوی رهبر این ماموریت است!


نامه کارگران ایران خودرو
لنگه کفش
هدیه کارگران به وزیر کار

خودسوزی جانباز جنگ
در مقابل مجلس

آنکه در آتش می سوزد یک جانباز جنگ با عراق است. او دیروز در مقابل مجلس و در اعتراض به مشکلات زندگی، فقر و بی اعتنائی دولت به امور جانبازان خود را به آتش کشید. او را به بیمارستان منتقل کردند اما همه خبرگزاری های داخلی گزارش داده که احتمال زنده ماندن او بسیار کم است. او مقابل مجلس رفته بود تا با نماینده شهر خود دیدار کند که دیدار ممکن نشد و او خود را به آتش کشید. این دومین خودکشی در مقابل مجلس و با به آتش کشیدن خویش است. مورد قبلی یکی از بازماندگان زلزله بم بود که دراعتراض به بی اعتنائی به وضع بازماندگان آن زلزله خود را در مقابل مجلس آتش زد. سرانجام صدها هزار نامه ای که در 3 سال گذشته مردم در سفرهای احمدی نژاد به او داده اند، اینگونه رقم خورده است.


آغاز اصلاحات از بالا در عربستان سعودی

پادشاه عربستان دست به یک سلسله تغییرات در حکومت این کشور زد که آن را اقدامی اصلاحی ارزیابی کرده اند.  این اصلاحات در هر دو عرصه نظامی و غیر نظامی انجام شده است. درجریان این اقدام اصلاحی که آن را خبرگزاری های جهان یک واقعه بزرگ در عربستان ارزیابی کرده اند، یک زن بنام"نوره فائزه" برای نخستین بار معاون وزیر آموزش این کشور شد. رئیس دیوان مظالم این کشور برکنار شد رئیس جمعیت حقوق بشر تغیر کرد و شیخ «عبد الله ال الشیخ» رئیس جدید شورای مشورتی عربستان شد. 

رئیس هیات علمای ارشد این کشور نیز تغییر کرد. این هیئت 21 عضو از مذاهب مختلف دارد

رئیس شورای عالی قضایی عربستان نیز برکنار شد و فرد دیگری جانشین وی اعلام گردید. از جمله وزرائی که برکنار شدند وزیر آموزش و پرورش عربستان بود که فرد دیگری به این سمت منصوب شد.

گفته میشود گزارش اخیر سازمان ملل در باره نقض حقوق بشر در عربستان نقش مهمی در آغاز اصلاحات از بالا در عربستان داشته است و آنچه روز گذشته انجام شد بخش از این همین اصلاحات و پاسخ به گزارش سازمان ملل بوده است.


مصاحبه سرلشگر رحیم صفوی با ارگان سپاه "سپاه ‌نیور"
سپاه مقابل اصلاحات ایستاد
مجری طرح های میلیاردی شد

بعد از جنگ، با مجوز آقا، سپاه‌ وارد عرصه‌ اقتصادی شد و قرارگاههای‌ تابعه‌اش‌ از سال‌ ‌٦٩ تا ‌٨٤ موفق‌ شدند ‌١٥٢١ قرارداد پروژه‌ را با وزارتخانه‌های مختلف‌ ببندند. ‌ اکنون هم‌ سپاه حدود ‌٢٢٥ پروژه‌ دیگر سپاه‌ در دست‌ اجرا دارد. قرارداد فاز ‌١٥ و ‌١٦ پتروشیمی در عسلویه‌ با ‌٣ /‌٢میلیارد دلار را کدام‌ پیمانکار می توانست‌ قبول‌ کند؟ و آیا کارفرما حاضر بود با یک‌ پیمانکار قراردادی با یک‌ حجم‌ ‌٣ /‌٢میلیارد دلاری ببندد؟ ما نمی توانستیم‌ بعضی طرح ها را به‌ پیمانکاران‌ بدهیم‌ تا از همه‌ چیز اطلاع‌ پیدا کنند.

بخشی از مشکلات‌ سپاه پاسداران بعد از جنگ مباحث‌ فرهنگی سپاه‌ بود که با همکاری حوزه‌ نمایندگی و حفاظت‌ اطلاعات‌ داشت حل شد. بعد از حمله‌ نظامی آمریکا به‌ افغانستان‌ وعراق‌ حلقه‌ سوم‌ ایران‌ بود. همین‌ که‌ این‌ خطر از ایران‌ رفع‌ شد، در درجه‌ اول‌ فکر و تدبیر مقام‌ معظم‌ رهبری و مسئولین‌ سیاسی کشور و نقش بزرگ سپاه بود که‌ این‌ تهاجم متوجه‌ ایران‌ نشد. سپاه‌ با قدرت‌ مانورهای رزمی که‌ چند سال‌ قبل‌ برگزار کرد، نقش‌ مهمی را در نمایش قدرت‌ بازدارندگی به‌ دشمنان‌ فرامنطقه‌ای نشان‌ داد و با نشان دادن خود بعنوان‌ یکی از قویترین‌ نیروهای مسلح‌ منطقه‌ خاورمیانه‌ مانع‌ هرگونه‌ تهدید نظامی علیه‌ جمهوری اسلامی ایران‌ شد.

بعد از جنگ ما در ارتش‌ و سپاه‌ به‌ طور جداگانه‌ نیروی زمینی، هوایی و دریایی داشتیم. ما دو نیروی دیگر یعنی نیروی مقاومت‌ بسیج‌ و نیروی قدس‌ را هم داشتیم‌. برای اینکار با تدبیر مقام‌ معظم‌ رهبری در ستادکل‌ نیروهای مسلح، جلساتی تشکیل‌ شد که‌ شاید ‌٦ ماه‌ طول‌ کشید تا تفکیک‌ ماموریت‌ نیروهای سه‌گانه‌ سپاه‌ و ارتش‌ به‌ طور کامل‌ مشخص‌ شد. در بخش‌ دانشگاهی، دانشگاه‌ بقیه‌ الله‌ انصافاً‌ حرف‌ جدیدی را در بسیاری از رشته‌ها زد و توانست‌ در بحث‌ جنبش‌ نرم‌افزاری مقامات‌ خوبی را کسب‌ کند. دانشگاه‌ امام‌ حسین(ع) هم‌ در مقاطعی توانست‌ حرف‌های بزرگی بزند.


مصاحبه آیت الله منتظرى با الجزیره
شاه هم پیام مردم را خیلی دیر شنید و بی فایده بود

آشنائی با تیم ترور کیهان
سرنوشت بی نظیر بوتو
در انتظار محمد خاتمی است؟


منوچهری گفت: خامنه ای!
این توئی؟ من را می شناسی؟

مهندس عزت الله سحابی رئیس شورای ملی مذهبی ها و دکتر ابراهیم یزدی، دبیرکل نهضت آزادی ایران، ضمن اعتراض به جلوگیری از برگزاری مراسم سالگرد درگذشت مهندس بازرگان، نامه ای خطاب به مقامات جمهوری اسلامی منتشر کرده و خواستار آزادی کسانی شدند که در جریان جلوگیری از برگزاری این مراسم دستگیر شده اند.
متن این نامه را در ادامه می خوانید، اما این نامه کامل نیست، مگر متن گزارشی را هم در کنار آن بخوانید که خبرگزاری بی نیاز از توصیف "فارس" با سوز و آه از زندان چند ماهه علی خامنه ای  منتشر کرده است. این گزارش به مناسبت بازدید رهبر جمهوری اسلامی از زندان کمیته مشترک زمان شاه و زندان توحید جمهوری اسلامی که تبدیل به موزه "عبرت" شده منتشر شده است.


مصاحبه شرق الاوسط با دکتر ابراهیم یزدی
از شعار "همه با هم" رسیده‌‌ایم به "همه با من"!
ترجمه: حسن‌هاشمیان

فعالیت سیاسی سپاه پاسداران که این روزها مطرح می­شود مخالف صریح قانون است.همچنین ورود آنها به فعالیت­های اقتصادی در دراز مدت تأثیر منفی خواهد داشت. در حقیقت کسانی که امروز بر ایران حکومت می­کنند مخلوطی از فرماندهان سپاه، خامنه­ای، طبقه نوظهور ثروت و تعدادی از آیت­الله‌های صاحب نفوذ در نهادهای حکومتی هستند.


چه کسی برنده انتخابات است؟
نظر سنجی وزارت اطلاعات
صدا و سیما و دانشگاه آزاد
و. ایمایان

حسین آقا، یک چیزی بگو بگنجد!
دکتر (پزشک) مهدی خزعلی


نامه دریافتی
این روزها در تهران
وضع بازار و روحیه مردم اینگونه است!

پیام رهبر به "اوباما" در بغداد تسلیم جلال طالبانی شد

مصاحبه آیت الله منتظری با گزارشگر ژاپنی
دفاع غافلگیر کننده آیت الله منتظری از آیت الله خمینی


گفتگو با اسدالله کشمند سفیر وقت افغانستان درایران
 امیرمحبیان نظریه پرداز جناح اصولگرا و علی خدائی نظریه پرداز توده ای

به دست حکومت نگاه کنید
نبض حوادث آنجا می زند
اسدالله كشتمند امير محبيان علی خدايی

با اعلام نامزدی خاتمی
جدال بزرگ در انتخابات میان روحانیت و سرداران


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

آدرس پستی

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------

 

تماس با پیک - تبلیغات در پيك

دیدگاه ها


 نکته
باریک تر از مو
سیامک زند

1-  در منطقه ...  باشگاهی است بنام ... که در آن مراسم مختلف از جمله مراسم عروسی بر گزار می شود. گفته می شود حداقل هزینه برگزاری مراسم عروسی در آن کمتر از 15 تا 20 میلیون تومان نیست. این باشگاه تصمیم به زن و شوهرهایی که در این باشگاه عروسی بگیرند امکاناتی را پیشنهاد می کند با هزینه ای ارزان برای برگزاری سالگرد ازدواج عروس و دامادهائی که دراین بازشگاه جشن عروسی گرفته اند. در سالگرد عروسی ها مطابق لیستی که دارند تلفنی تماس می گیرند و سالگرد ازدواج را تبریک می گویند و مراسم ارزان قیمت را یادآور می‌شوند. این ماجرا از سال 1381 تاکنون جریان داشته است و غیرطبیعی و غیر عادی هم نیست. اما نکته غیر عادی آنست که در دو سال گذشته مطابق آماری که گرفته اند، به اکثر زن وشوهرها وقتی تلفن زده اند با خبر جدا شدن آنها از یکدیگر جدا شده  اند. ظاهرا 80 درصد آنها. این هم یک آمار خودمانی و اختصاصی از رشد طلاق و جدائی در ایران و یا لااقل در تهران.
2- دوست نازنینی دارم که بالاخره بعد ازمدتی کشاکش از همسرش جدا شد. یکی از بستگان او که تقریبا نقش پدری برایش دارد یک جلسه خانوادگی ترتیب داد تا از ریشه این جدائی سر در آورد و معلوم شود مقصر مرد بوده و یا زن. البته این جلسه بعد از مرگ سهراب تشکیل شده بود. یعنی همسر دوست نازنینم در پایان کشاکش ها و گرفتن طلاق راهی اروپا شد و همانجا ماند و شوهر را با همان حال افسرده در تهران باقی گذاشت. یادم رفت بنویسم که این دوست نازنین پزشک است. دراین جلسه، بعد از خوردن و آشامیدن باتفاق رای به گناهکار بودن زن دادند و دوست بنده از همه لحاظ تبرئه شد. مجلس رو به پایان بود که زیر گوش دوستم گفت: بی انصاف حداقل 20- 30 در صد هم تو سهم خودت را قبول می کردی. اینها که حکم دادند، حکمی شکمی دادند، تو چرا قبول کرده ای و خوشحالی؟ آخه ما مردها هم یک جائی اشتباه داریم! تفاوت این حکم شکمی با احکامی که قضات شرع صادر می کنند چه تفاوتی دارد؟ زیر بار نرفت که نرفت و آب یخ ریخت روی آتش دوستی چندین و چند ساله ای که داشتیم.
3- مقاله ای به قلم آقای "حسین رفیعی" در مجله آفتاب خواندم در باره زنان خیابانی. انصافش همانگونه بود که انصاف صادر کنندگان حکم شکمی در آن محاکمه خانوادگی. نوشته بود حدود 2 تا 3 میلیون زن، عمدتا از کشور های جنوب مجبور به تن فروشی می شوند. کانا ل های ماهواره ای و سایت های اینترنتی علنا و رسما تن فروشی را مثل یک کالا تبلیغ می کنند. ایشان تمام کاسه کوزه ها را سر زن ها شکسته بود، بی آنکه اشاره به مردان خیابانی بکند!


دخالت بی جا!
محمد علی ابطحی

کیهان، رادیو تلویزیون و خیلی از خبرگزاری‌های حامی دولت یک تیتر خیلی بزرگ را این روزها از دست دادند. اگر یک مقام اسرائیلی گفته بود که پیروزی احمدی‌نژاد در انتخابات پیش‌روی ایران می‌تواند سد راه تلاش‌های بین‌الملل برای توقف برنامه هسته‌ای کشور شود، تیتر نصف صفحه‌ای روزنامه‌ها و خبر اول تلویزیون می‌شد و چند تا تحلیل ویژه و برنامه خبری با حضور کارشناسان درست می‌کردند که دیدید اسرائیلی‌ها با احمدی‌نژاد مخالفند و نتیجه می‌گرفتند رئیس‌جمهور فعلی تنها کسی است که دشمنان از او می‌ترسند و حرفهایی که به‌خصوص نزدیکی‌های انتخابات زیاد می‌نویسند و شما شنیده‌اید و خوانده‌اید. اما این بار روزنامه جروزالم پست اسرائیل در گزارشی به نقل از یک مقام ارشد اسرائیلی نوشته:‌ "پیروزی خاتمی در انتخابات پیش روی ایران می‌تواند سد راه تلاش‌های بین‌المللی برای توقف برنامه هسته‌ای این کشور شود. پیروزی خاتمی احتمالاً تلاش‌های بین‌المللی برای بازداشتن ایران از تبدیل شدن به یک قدرت هسته‌ای را از مسیر خود منحرف خواهد کرد. اگر خاتمی پیروز انتخابات باشد وی احتمالا در زمینه کاهش سطح فشارهای بین‌المللی بر ایران در مساله هسته‌ای موفق خواهد شد و از این رو تلاش‌های جهانی برای توقف برنامه اتمی ایران با شکست مواجه می‌شود. نباید فراموش کرد که خاتمی به عنوان رئیس‌جمهور برنامه هسته‌ای ایران را توسعه داد اگر او پیروز شود از آنجا که نسبت به احمدی‌نژاد میانه‌روتر به نظر می‌رسد در نتیجه می‌تواند در موجه جلوه دادن این برنامه نزد جامعه بین‌المللی موفق عمل کند." البته واقعیت این است که اسرائیلی‌ها هم می‌دانند در صورتی‌که خاتمی‌ رئیس‌جمهور شود، می‌تواند با همکاری با دنیا حقوق مردم ایران را احیا کند و به همین دلیل خیلی نگران آمدن خاتمی‌هستند. ولی این‌بار همان خبرگزاری‌های اصولگرا نوشته‌اند مقامات اسرائیل اظهارات مداخله‌جویانه‌ای در مورد مسائل کشور ما کرده‌اند.


شاه سلطان حسین
پاسخگو نیست

یادداشت سردبیری


ولایت مطلقه فرماندهان سپاه

 رویدادی تعجب آور نیست!
یادداشت سردبیری


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)