انتشار شماره جدید

لوموند دیپلماتیک فارسی

در مشهد
همایش فرماندهان نیروی دریائی
 سپاه درحضور مصباح یزدی!


 


تا نفت هست، چه نیاز به حمایت کشاورز؟
روزی4 هزار تن برنج
با حمایت دولت وارد میشود

       پیک هفته 101  -------- اول خرداد 1387  برابر با 21 می 2008

  infos@peiknet.com  

اخبار هفته

دبیرکل مجاهدین انقلاب:
سخن اقلیت مجلس هشتم
باید سخن اکثریت جامعه باشد

مصاحبه "آقا مرتضی"

نماینده منتخب حزب پادگانی
مصباح یزدی یعنی خمینی


آشنائی با شماری از مدیران جوان دولت احمدی نژاد
فعالان دخمه های ترور
 و حسینه های گروه های فشار

میان قالیباف- لاریجانی- حداد
جدال بر سر تقسیم دو صندلی
رئیس جمهوری و ریاست مجلس

نطق پیش از دستور در مجلس
از200 میلیارد دلار پول نفت
115 میلیارد آن غیب شده!

 سخنرانی احمدی نژاد

 برای طلاب مشهد
 بساط را بهم زدم و یک چیز انقلابی جاش گذاشتم


 زیر شعار مرگ بر امریکا
5 بانک بزرگ ایران
می رود به بخش خصوصی


ارزیابی ستاد اصلاح طلبان
مجلس هشتم
آن نشد که خوابش را دیده بودند


جمعبندی مجاهدین انقلاب
ترکیب سیاسی مجلس هشتم
بتدریج از پرده بیرون آمده


به فرمان "آقا"
فرماندهان قدس فراخوانده شدند!

 59 کاندیدای مورد حمایت
اصلاح طلبان دی مجلس هشتم

محسن آرمین
اختلافات درونی
بی نیاز از اعلام عدم کفایت
دولت احمدی نژاد را زمین زده

مردم در محاصره بی خبری
10 خبر مهم خبرگزاری ها
درباره ایران، طی
3 روز

 دریافتی از ایران
34 ساعت نوار جنسی

 سردار زارعی!

جنجال بزرگ در قوه قضائیه بر سر مصاحبه تلویزیونی فرمانده کل نیروهای انتظامی و دفاع او از سردار زارعی این احتمال را قوت بخشیده که نوارهای ضبط شده از مناسبات جنسی او با دختران و زنان روی سی دی پخش شود! 


میردامادی:
حجت الاسلام قابل
به جرم وفای به انقلاب

 دخترمی خرند
شلاق این فاجعه
برگُرده "قدرت" باید فرود آید!

 تودیع با دانش جعفری
 دانش جعفری، طشت دولت را
از بام انداخت و کنار رفت
!

 سردار سرلشکر رشید

استراتژی ما

 فتح بصره، کرکُوک، بغداد بود


دیدار با آیت الله منتظری

آفتاب من به لب بام رسیده

بازگشتیم به دوران شاه

می گویم و می روم

می مانند و خواهند دید!


پیش از رفتن به دادگاه
 وصیت نامه اعلمی
در صحن علنی مجلس

در محافل سیاسی
شرایط فوق العاده
تشکیل اتاق فکر و مشورت

سوم اسفند - 24 اسفند
حماسه احیای نظام شاهنشاهی
مصطفی تاج زاده


دیدار  با آیت الله مهدوی کنی
جدال آشکار
بر سر ریاست مجلس هشتم

هادی قابل دراوین!
احمد قابل

درمحافل سیاسی
شیر یا خط سیاسی،
 برای ریاست مجلس و
 رئیس جمهوری

پشت پرده های انتخابات
اگر دستم رسد بر آن تریبون
بگویم شرح حال مجلسیون

85 صندلی خالی
شانس دوم انتخاباتی
 برای حکومت و مردم

نوآوری ها

 در زندان ج. اسلامی


در تهران 14 میلیونی
چه کسانی از درعقب
 شورای نگهبان میرود مجلس

مجلس قدرت فرموده، عیدی سال 87

علیه مالکیت ایران بر3 جزیره
عراق با اتحادیه پارلمان های عرب همسو شد


فرمانده کل سپاه
امریکا از ترس هیبت ما، جرات حمله به ایران ندارد!

تصفیه کتابخانه ها
"منصور واعظی"
مهاجم دیروز، فرمانده امروز

مصاحبه وزیرخارجه انگلستان
جمهوری اسلامی بدنبال
رقابت تسلیحاتی در منطقه!

سران کشورهای اسلامی

نرمش اتمی ایران

خواست اصلی کنفرانس اسلامی


سخنان متفاوت حسن روحانی:
چگونه به سرمنزل می رسیم؟

مصاحبه سیدحسن خمینی با "العربیه"
سکوت و آرامش
 عامل بقا نیست

دیدار با مدرسین حوزه قم
مخالفان خمینی

 مفسران خط امام!


بیانیه شورای ملی مذهبی ها
چه انتخاباتی؟

وزیرآموزش و پرورش با 133 رای از 290 رای

عماد افروغ در روزهای آخر مجلس هفتم
موریانه ای خزنده
 ج. اسلامی را می جود

سخنان یک سرتیپ سپاه، پس از دو سرلشکر سپاه
همآهنگی انتخاباتی
رهبر و فرماندهان ارشد سپاه

 

احمدی نژاد
از سردبیری "جیغ و داد"
تا ریاست جمهوری
!

انقلاب فرهنگی به سبک چین و بستن دانشگاه ها، برای چپ ستیزی و مقابله با تسخر سفارت امریکا از ابتکارات احمدی نژاد بود. او با اشغال سفارت امریکا مخالف بود و با گرفتن سفارت شوروی موافق. او بعنوان مخالف اشغال سفارت، حتی یکبار هم پایش را در سفارت اشغال شده امریکا نگذاشت. چمران معاون نخست وزیر (بازرگان) به ما گفت: "نباید با همه بخش های ساواک یکسان برخورد کرد، مثلا از بخش ضد چپ ساواک باید استفاده کرد". آقای هاشمی ثمره از همان زمان درکنار احمدی نژاد بود. آنها مثل هم فکر میکردند. ما با "حسن آیت" که در رهبری حزب جمهوری اسلامی قرار داشت ارتباط داشتیم. برای انقلاب فرهنگی معتقد بودیم که زمان شاه هم دانشگاه‌ها را دربار و فرح و شاه انتخاب می‌کردند. ما برای وزارت علوم صرفا یک نقش لجستیکی قائل بودیم. بنظر من، که از همان سال اول انقلاب در کنار و هم نظر با احمدی نژاد بوده ام، او نه تنها چپ نیست، بلکه یک "راست متحول نشده" است که می خواهد مملکت را به شیوه "کمیته امدادی" اداره کند.

اشاره- در آخرین ماه های ریاست جمهوری احمدی نژاد و مخالفت های رو به گسترش روحانیون و مذهبیون درباره پیوندی که او بین خود و امام زمان تبلیغ می کند، مرور کارنامه سیاسی او از واجبات است. واجب است زیرا این خطر که او برای دوره دوم نیز سنگر ریاست جمهوری را در تسخیر خود نگهدارد وجود دارد. احمدی نژاد، یک فرد نیست. او یک عقبه دارد و این عقبه نیز با هر اسم وعنوانی که باشد چیزی نیست مگر مافیای حجتیه که او از همان ابتدای پیروزی انقلاب که خود را در صف انقلابیون پس از انقلاب جا زد، سیم خود را روی سیم آن انداخت و این نیمه پنهان خویش را تا رسیدن به شهرداری تهران توانست حفظ کند. او می تواند خالق و یا مجری خونین ترین حوادث و رویدادها در ایران شود. پشتش به شورای نگهبان و شخص احمد جنتی گرم است و شبکه جدید و سازمان یافته حجتیه که مصباح یزدی با نام موسسه افکار و اندیشه های خودش اما بنام "امام" درست کرده از وی حمایت می کند. شبکه ای که به سبک لباس قهوه ای های هیتلری یک حزب نیمه مسلح 300 هزار نفره را نیز دراختیار دارد. او نه تنها رفتنی است، بلکه از همان ماه های اول پس از انتخاب به ریاست جمهوری در نظر همان ها که فریب او را خوردند و به وی رای دادند رفته است. اما این رفتن بالقوه هرگز به معنای رفتن بالفعل او نیست و خطر همینجاست. او اگر نتواند سنگر ریاست جمهوری و سلطه بر نیروی انتظامی و وزارت دفاع را حفظ کند و لیاقت خود را نشان مافیای حجتیه بدهد، ممکن است این رفتن خود را با هزینه ای سنگین برای مردم و ایران همراه کند. به این دلیل بی وقفه باید دانست و گفت و افشاء کرد که او کیست و به کجا وابسته است و به کجا می خواهد برود و همه عوامفریبی هائی که می کند برای چه هدفی است؟

بمنظور تجدید افشاگری هائی که می تواند از ذهن مردم و زیر فشار انواع ترفندهای تبلیغاتی فراموش شود، خلاصه ای از مصاحبه ای را که در آبان ماه گذشته، هفته نامه "شهروندامروز" با یکی از همراهان و همگامان قدیمی احمدی نژاد انجام داد منتشر می کنیم. از آن مصاحبه مفصل، که گرهی ترین نکات آن می تواند در لابلای مطالب حاشیه ای پنهان مانده و توجه را جلب نکند، خلاصه زیر را تهیه کرده ایم. خلاصه ای که بارها و بارها باید خواند و در ذهن خود سالهای اول جمهوری اسلامی را مرور کرد تا به ریشه های پدیده احمدی نژاد رسید.
این مصاحبه خلاصه شده گفتگوئی است با محمدعلی سیدنژاد که می خوانید:


اوشلیم پست نوشت، کاخ سفید تکذیب کرد
اسرائیل از بحث حمله به ایران
درجلسات محرمانه امریکا خبر داد

فریادرسی در حکومت و دولت نیست؟

تظاهرات  و اعتراضات کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه وارد هفدهمین روز خود شد. دولتی که رهبری جهان را می خواهد برعهده بگیرد و رئیس جمهوری که برای بوش نامه می دهد و او را دعوت به مناظره می کند و بسته پیشنهادی برای حل مشکلات جهانی برای رهبران جهان می فرستد، حاضر به گفتگوی جدی با نماینده کارگران معترض برای رسیدگی به خواست های آنها نیست. رهبر که وقت و بی وقت عده ای را در برابرش جمع می کنند تا برای آنان سخنرانی های جهانی کند و از دولت حمایت، اعضای بیتش را مامور نمی کند تا 50-60 تن از این کارگران را بیآورند در حسینه ای که در آن معمولا سخنرانی می کند و این بار بجای آنکه او سخنرانی کند، اجازه بدهد این کارگران سخن بگویند. بی اعتنائی حکومت و دولت نسبت به خواست های کارگران بتدریج این اعتراضات را وارد مرحله بروز خشم خیابانی می کند و واحدهای نظامی یکبار دیگر خود را آماده تقابل می شوند. روز گذشته کارگران معترض جاده ارتباطی دزفول اندیمشک برای مدتی مسدود ساختند تا کسی به فریادشان برسد. آنها به محاکمه کارگران این واحد صنعتی که در جریان اعتراضات چندماه گذشته بازداشت شده اند اعتراض دارند و حقوق و مزد خود را می خواهند. تضمین شغلی می خواهند، حمایت دولت از کشت و صنعت نیشکر و کاهش واردات شکر را می خواهند.


به سوی انتخابات ریاست جمهوری
فرمان جدید فیلترینگ ابلاغ شد
الهام : افتخار دولت احمدی نژاد مخالفت با سانسور است!
کاملیا انتخابی فرد

فاتحه بی حمد و سوره
برای "طالقانی" و "آزادی"
عیسی سحرخیز

لاریجانی زرد، برادر حداد عادل است!

اعلمی نماینده مجلس هفتم که برای مجلس هشتم رد صلاحیت شد: چه فرقی می‌کند که حدادعادل رئیس مجلس باشد یا لاریجانی؟ ساده‌لوحی است اگر گمان کنیم قدرتی که تحمل وجود چند نماینده واقعی مردم در خانه ملت را ندارد، اجازه دهد تا با جابه‌جایی یک فرد روند جاری در مجلس برخلاف اراده قاهر تغییر نماید؟ در واقع همان عواملی که با حمایت‌های بی‌دریغ خود باعث رشد سریع امثال لاریجانی، احمدی‌نژاد، حدادعادل و... می‌شود همان هم آنها را به رعایت خط قرمز‌ها و اجرای سیاست‌هایی وادار و پایبند می‌سازد.


آمار شتابگیر طلاق درایران
خانه بخت را فتح نکرده
شکست خورده، باز می گردند


احمد باطبی
 چهره مشهور سرکوب خونین
تابستان 78 از ایران خارج شد

2 میلیارد دلار بنزین پنهانی وارد شده، اما نمی گویند
 چرا و در کجا ذخیره شده؟
علائم و نشانه های
نزدیک تر شدن خطر

فیلم تظاهرات کارگران نیشکر هفت تپه
با شعار:
 کارگر زندانی آزاد باید گردد!

فیلم تظاهرات کارگران نیشکر هفت تپه در سیمای جمهوری اسلامی نشان داده نشد، حتی عکس آن هم در مطبوعات انتشار نیافت تا بقول سردار وزیر ارشاد اسلامی روح لطیف مردم صدمه نبیند! اما این فیلم همانگونه که انتظار می رفت  روی شبکه اینترنتی یوتوب قرار گرفت. حاکمیت نمی خواهد بپذیرد که سانسور و کنترل آگاهی مردم از آنچه می گذرد دیگر به سبک دوران شاه ناممکن است، زیرا زمان از روی آن دوران عبور کرده است. فیلم را خود کارگران گرفته اند، اما ظاهرا برخی فعالان که فراموش کرده اند دوران تبلیغات به سبک مجاهدین خلق نیز به پایان رسیده، این فیلم را با آرم خود روی یوتوب گذاشته اند. عبور زمان از روی اینگونه تبلیغات را نیز ظاهرا عده ای بیرون در حاکمیت درک نکرده اند. درک نکرده اند، زیرا نمی خواهند تجربه های گذشته را به یاد آورند. تظاهرات کارگران مستقل است و خواست های آنها نیز صرفا کارگری و معیشتی است، گرچه بصورت طبیعی در تقابل با سیاست های حاکمیت قرار می گیرد. بنابراین نباید چنان عمل کرد که حاکمیت برای توجیه سرکوب جنبش مستقل کارگری کشور، آنها را به گروه هائی وابسته بداند که آرم خود را پای فیلم تظاهرات کارگران می گذارند و باز هم صحنه سازی های پس از یک سلسله دستگیری ها را به صحنه بیآورد. برای قرار دادن فیلم مورد بحث روی سایت پیک نت، چاره ای جز این توضیح نبود، زیرا هر بیننده ای از خود می تواند سئوال کند، آن آرم روی فیلم چیست؟ آن آرم مربوط به گروهی است که تحت عنوان "فعالان حقوق بشر" درایران فعالیت می کند، اما این فعالیت ربطی به آن تظاهرات کارگری ندارد!


مجلس هشتم
4 سال، در آن چه خواهد گذشت؟

مجمع روحانیون مبارز به ریاست محمد خاتمی تشکیل جلسه داد. دراین جلسه نحوه برگزاری انتخابات مجلس هشتم و نتایجی که اعلام شد، درکنار شرایط سیاسی کشور و آینده حضور سیاسی این مجمع مورد بحث و بررسی قرار گرفت. قرار است جمعی از انتخاب شدگان مجلس هشتم هفته آینده با خاتمی ملاقات کنند. این احتمال که این گروه از نمایندگان مجلس هشتم، فراکسیون اصلاح طلبان مجلس را تشکیل دهند قوی است. دراینصورت، نوع حرکت و سیاست هائی که فراکسیون اصلاح طلب باید در مجلس هشتم داشته باشد، اینبار و با توجه به حساسیت شرایط کشور و مجلس، در ارتباط مستقیم با اصلاح طلبان و بویژه مجمع روحانیون مبارز که خارج از مجلس هستند تنظیم خواهد شد.
همچنین، جمیله کدیور، رییس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نیز اعلام داشت که بزودی نشستی با فراکسیون اقلیت مجلس هشتم برگزار خواهد شد. فراکسیون اقلیت مجلس هشتم یک نماینده عضو در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات دارد .


پورمحمدی حرفش را زد و رفت
درباره مشکلات انتخابات
به رهبر گزارش داده بودم

مملکت با کار کارشناسی باید اداره شود و به بهانه دستورات دینی نباید قانون زیرپا گذاشته شود. کار جمعی نیازمند گذشت و حوصله و پرهیز از شتاب و عجله است. گذشت زمانی که با اتوریته فردی می شد مملکت اداره می کردند، جهان عوض شده و مدل جمعی شده است.


فیلم را ببینید
ادبیات اتمی استاد و شاگرد
درکلاس کارشناسی ارشد!

این فیلم مربوط به یک کلاس درس دوره کارشناسی ارشد است. یعنی دوره پيش دکترا! کسی نمی داند موضوع چیست و حق به جانب کیست؟ اما دو نکته قطعی است:
1- همه مردم و از جمله استاد و شاگرد، زیر فشار معیشت سخت و فشار های سیاسی و اجتماعی حکومت تبدیل به ترقه و یا بقول قدیمی ها "اصغرترقه" شده اند. نه تنها در خیابان و تاکسی و مترو و فروشگاه و پارک و... کلام اول به کلام دوم نرسیده مردم از کوره در می روند، بلکه در کلاس درس دوره دکترای دانشگاه نیز وضع به همین منوال شده است.
2- تحکم و پرخاش و حتی توهین که از راس حاکمیت تغذیه می شود، تا کلاس درس استاد و شاگرد نیز ادامه یافته و بخشی از فرهنگ مسلط بر جامعه شده است. حالا فیلم را ببینید! و چاره ای بیاندیشید که با سرعت کند اینترنت در ایران بتوان مقابله کرد تا این فیلم ها را عمومی تر ببینند.


سرمقاله راه توده
موانع داخلی و خارجی
پایان ماموریت احمدی نژاد


یک گام دیگر به پیش
اعلام جرم عبدالله شهبازی
علیه روح الله حسینیان"خسرو"


تحلیل جدید میشل شوسودوفسکی، پس از حوادث لبنان
دلیل "حالت انتظار" امریکا

برای حمله نظامی به ایران

ایران با پول نفت، آماده مقابله نظامی با حمله شده است. امریکا قبل از آغاز حملات محدود می خواهد از طریق مذاکرات پنهانی مطمئن شود که انتقامی از سوی ایران درکار نخواهد بود. دیگ چینی معاون بوش که عملا نقش ریاست جمهوری را بازی می کند می داند که حتی یک «حمله ی محدود» به ایران، می تواند باعث جنگی در خاورمیانه ی مرکزی شود که از کرانه شرقی مدیترانه تا مرز های غربی چین کشیده شود. برای چنین جنگ پهناوری، پیشاپیش، سناریو های متعدد، مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته اند.


گفت و گو با مهندس عزت الله سحابی
پهلوی چی ها
در خدمت صدای امریکا
عبدالرضا تاجیک

شاه وقتی در مقابل واقعیت‌ها قرار گرفت ناچار شد تسلیم شود و بگوید که صدای انقلاب مردم را شنیده است و در این زمان بود که اقرار کرد در زمان او فسادهای زیادی وجود داشته است و سرکوب‌های زیادی اتفاق افتاده است. یعنی شاه هم قبول کرد که مردم انقلاب کرده اند و حالا پهلوی چی ها در صدای امریکا منکر انقلاب شده اند. همین ها و احتمالا با اشاره امریکائی ها، می کوشند قوام را در برابر مصدق بزرگ کنند با این امید که پهلوی چی ها مطرح شوند. فرماندهان و ژنرال های شاه را که کودتا کرده بودند، فرمان تیراندازی از پشت به مردم داده بودند و فرمانداران نظامی دوران انقلاب شده بودند را نه دکتر یزدی اعدام کرد و نه کس دیگری. آنها را انقلاب محکوم و اعدام کرد. همان انقلابی که شاه خودش به آن اعتراف کرد و گفت صدای آن را شنیده است.


حضور سئوال برانگیز رفسنجانی در خوزستان
دشمن به خوزستان چشم دوخته
و خوزستان یعنی نفت و ایران

درس و مشقی که مصباح یزدی
درجلسات توجیهی یاد احمدی نژاد داده

کوهیار

مهار احمدی نژاد را قبل از فاجعه باید کشید!
شهید ثالث

آذربایجان شرقی
تجاوز ماموران حراست به 3 دانشجوی دختر
سپیده دبیری

ختنه دختران ایرانی بنام دفاع از "نجابت"
بهرام حیدری

می دانستیم ختنه زنان درکردستان رایج است اما نه به این وسعت. ابتدا فکر می کردیم ختنه  زنان در خوزستان و لرستان عمومیت بیشتری به نسبت کردستان داشته باشد، اما این تصور زمانی در هم  ریخت که در کلاس درسی، در یکی از روستاهای اطراف بوکان متوجه شدیم از هجده دانش آموز دختر این مدرسه تنها یک دختر ختنه نشده که او هم فرزند یک خانواده مهاجراست!( گزارش را از اینجا،  بخوانید)


زنان در پارلمان
در مقایسه با ترکیه، پاکستان و افغانستان
ترقی معکوس کرده ایم!
کاملیا انتخابی فرد

بموجب کشف محیرالعقول محسنی اژه ای
دست دراز امریکا درایران قادر به انفجار و ترور است


از افاضات دیروز وزیر ارشاد
روح لطیف مردم ایران طالب بی خبری است!


شورش علیه ابطال آراء انتخاباتی
 در شهرهای چهار محال بختیاری

حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای سفارش آگهی 

 یا آدرس ای میل زیر تماس بگیرید:

  infos@peiknet.com

آدرس پستی

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

    

 

--------------------------------


 
 
 

تماس با پیک - تبلیغات در پيك

دیدگاه ها

نه آموزش
نه پرورش
اینجا کرمانشاه است
و. تقریرات

وضعیت آموزس وپرورش در استان کرمانشاه اسفبار است. در بعضی موارد معاون از مدیر یک سروگردن بالاتر است ودر بعضی انتصابات سفارش های محفلی وحزبی، ارزش مسئولیت ها ومعاونت ها را پایین آورده است .
منصوبین و متولیان جدید مدیریتی؛ عمده خصلتی که دارند، این است که وجه فرهنگی وعلمی واجتماعی آنان ضعیف هست (بجز یکی دو مورد) وعموما کسانی به مدیریت گماشته شده اند که یا نسبت فامیلی و قومی با رئیس (سازمان ویا مناطق) دارند و یا نسبت سیاسی که سهم خود را از هزینه فعالیت های انتخاباتی و رأی به ریئس دولت نهم دریافت کرده اند. به صورتی که جو حاکم بر آموزش وپروش کرمانشاه، جو غالب وغلبه حاشیه بر متن است.
کسی به درصد مردودی سال اول دبیرستان و هزینه های مالی وروحی که بر خانواده ها وآموزش پرورش وارد می شود، توجه ندارد.
چرا دانش آموزان مدارس کرمانشاه از حداقل اطلاعات عمومی برخوردارند؟
وضع ساختمانی وبهداشتی مدارس أسف بار است؛ نه بهداشتی وجود دارد ونه توجهی به نظافت کلاس ها می شود.
مدارس کرمانشاه از نظر امکانات و تجهیزات آموزشی وآموزشگاهی در حد صفر است وهیچ گونه اهمیتی به موضوع کتابخانه ها، آزمایشگاه ها و گارگاه های آی تی داده نمی شود.
در حیاط و فضای مدارس کرمانشاه نه نشانی از چمن وسبزه است و در کلاس های آن از پرده ونظافت نشانی وجود ندارد. وضعیت بد سرویس های بهداشتی موجب بیماری های مثانه ای در دختران و پسران کرمانشاهی می شود.

دانشگاه کرمانشاه
گورستان نیست!

رئیس دانشگاه آزاد کرمانشاه اعلام کرده که قرار است همزمان با ایام فاطمیه پیکر پنج تن از شهیدان گمنام جنگ هشت ساله ایران و عراق در محل جدید الاحداث این دانشگاه به خاک سپرده شوند. یادآور می ‌شویم دانشگاه فضایی آکادمیک و محلی برای حضور زندگان طالب دانش است نه مکانی برای دفن مردگان ولو شهیدانی که نزد مردم و ما جایگاه و ارزشی بسیار والا دارند. از این رو بهتر آن است تا مسئولان محترم دانشگاه آزاد کرمانشاه برای حفظ شان شهدا و آرامش محیط از تبدیل فضای علمی دانشگاه به فضای معنوی و در عین حال محزون گورستان خودداری نمایند.
جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد کرمانشاه


مقامات در یک جمله
شاه بیت های
سال 1386

سردار رادان: "قرار گرفتن چکمه بر روی شلوار به دلیل نشان دادن بخشی از برجستگی بدن از مصادیق شرع است و تبرج به حساب می آید."

آیتالله جوادی آملی: "دانشمندان فیزیک، شیمی، روانشناسی و زمین شناسی بدون پسوند اسلامی نفهمند."
حسنی، امام جمعه ارومیه: "اگر فرد مشرکی را وقتی فهمیدیم که واقعاً مشرک شده، باید او رابسوزانیم؛ اگر با گلوله هم بود اشکالی ندارد."

امام جمعه شیراز: "گرانی خانه باعث شد جوان پاک ما به جای مسکن، دوست دختر و دوست پسر بگیرند."
شکوفه گلخو، رییس دانشگاه الزهرا: "بدحجابی زنان موجب فعال شدن غده هیپوفیز مردان در تولید مثل میشود."

قرائتی: "ما آخوندها همیشه مثل گاز اشک آور عمل می کنیم؛ فقط بلدیم گریه مردم را در آوریم."
احمدی نژاد: "ما یک کشور آزاد هستیم."

سید حسین مرعشی: "احمدی نژاد نه فقط معجزه هزاره سوم، که معجزه هزاره چهارم هم هست."
امام جمعه تبریز: "علت زلزله اخیر تبریز، اظهارات اعلمی نماینده تبریز در مورد سیدالشهدا بود."

آیت الله خزعلی: "حجاب موجب بالا رفتن معدل دانشجویان میشود."

احمدی نژاد: "در ایران همجنسگرا نداریم."

آیت الله امینی، امام جمعه قم: "سنگسار باید علنی باشد."

احمدی نژاد: "ایران قدرت اول جهان است."

آیت الله حسنی: "اگر مومنین غسل جمعه را انجام ندهند مشکلات کمبود گاز مرتفع می شود."
وزیر مسکن:ساکنان شهرهای بزرگ امیدی به خانه دار شدن نداشته باشند."

وزارت اطلاعات:"سنجابهای جاسوس در مرز دستگیر شدند."

احمدی نژاد: نفت را سر سفره مردم می آوریم، … بعد از انتخابات: "نفت خوردنی نیست که سر سفره ها بیاوریم."

الهام، سخنگوی (وقت) دولت: "نفت را سر سفره مردم نمی آوریم، بوی بد می دهد."
مسئولین نیروی انتظامی در ملاقات با یک گروه از وزارت کشور آلمان آمادگی خود را برای تامین امنیت بازیهای جام جهانی (در آلمان) اعلام کردند.

اسماعیل ططری، نماینده سابق کرمانشاه: "آلمانی ها اگر بشر بودند یک زن رقاص رئیسشان نمی شد."
احمدی نژاد: " اینها …. به اندازه بزغاله هم از دنیا فهم و شعور ندارند."

علی لاریجانی در جریان رسیدگی به پرونده هسته ای ایران: "با شکلات راضی نمی شویم."
لاله افتخاری، نماینده مجلس شورای اسلامی: "در سرزمین اسلامی نباید یک مریض زن بدست نامحرم مداوا شود."

شکراله عطارزاده، نماینده مجلس هفتم: "کوندالیزا رایس یک پیر دختر امریکایی ولگرد است که ناکامی های جنسی وی موجب عقده شده است."

سخنگوی دولت، پس از تصویب لایحه بودجه: "دولت مسئول گرانیهای سال آینده نخواهد بود."
وزیر کشور (در مورد انتخابات): " آنقدر که به فکر آفتابه لگن هستیم به فکر تقویت محتوای برنامه ها نیستیم."

احمدی نژاد: "امریکا به ایران حمله نمی کند چون من مهندسم و مسائل را تحلیل می کنم."

احمدی نژاد: "یه دختر بچه دو ساله … زبونشنون اسپانیولیه .. یه نیگاه کرد به من، گفت: "این محموده ، این محموده."

احمدی نژاد: "یکی از شخصیتهای شرق آسیا، از مسئولین درجه یک اومد به دیدن ما ..خلاصه حرفش این بود که اومده بود زنبیلش رو بذاره تو صف بگه ما مشتری شما هستیم."
احمدی نژاد: "دختر ۱۶ ساله ای در خونه شون انرژی هسته ای را کشف کرده."( برگرفته شده از سایت "خبرنامه" که از اینجا می توانید با آن آشنا شوید)


لغت نامه
 جلسات کارشناسی!


پارک ویژه بانوان
پارک ویژه
چشم چرانی
در تهران
کاملیا انتخابی فرد

روزنامه ها خبر از افتتاح پارک مخصوص خانم ها داده اند تا به قول آقای قالیباف شهردار تهران "زنان بتوانند در آن آزادنه به تفریح و نشاط بپردازند".

نمی دانم منظور آقای قالیباف از تفریح و نشاط در پارک زنان چیست. اگر منظور راه رفتن و یا دویدن است، تا آنجایی که به خاطر دارم، دویدن در پارک برای زنان جرم نبوده است،همآنطور که خندیدن و نشستن روی نیمکت پارک ها. اگر هم منظور ایشان ورزش در پارک است که باشگاههای ورزشی برای زنان وجود دارد و کسی از یک سوی شهر  در این ترافیک به سوی دیگر شهر برای ورزش نخواهد رفت. بنابراین دلیلی که ایشان برای این جداسازی جنسی آورده اند بی معنی است.

شاید در ظاهر، پارک ویژه خانم ها جالب باشد، اما کیست که نداند این نوع جدا کردن زنان از مردان اتفاقا زنان را در کانون توجه بیشتری از سوی مردان قرار خواهد داد و جامعه را نسبت به موضوع جنسیت حساس تر هم خواهد کرد.

از گذشته های دور، یعنی از زمان ظاهر شاه، پادشاه افغانستان در شهر کابل هنوز پارکی باقی است بنام “باغ زنانه” که مخصوص زنان  است. بماند که در این باغ  نه از گل نشان است و نه از سبزه. زنان در این “باغ سوخته” می توانند چادرهایشان را برداشته  و با یکدیگر درد دل کنند و یا از فروشگاههای زنانه آن خرید کنند. بیرون از این فضا، مقابل دروازه آهنی ورودی این باغ، دو سرباز پاسداری می دهند و مراقب اند که مردی با چادر زنانه وارد آن نشود. بارها مردانی را با لباس زنانه و یا به اشتباه زنانی را که جثه بزرگ و یا پاهای بزرگی داشته اند را به جای مردان دستگیر کرده اند. نکته جالب اینجاست که  هر روز مردان بیکاره شهر کابل برای سرگرمی و تفریح مقابل دروازه و یا کنار دیوارهای بلند این باغ به انتظار خروج زنان از پارک می نشینند تا متلکی نثار آنها کرده و دیگران را بخندانند. این یگانه تفریح باغ زنان در کابل است.

تا آنجا که من شنیده ام اگر مرد افغانی بفهمد که زن و یا دخترش به این باغ رفته است بشدت عصبانی می شود، چرا که تصور آنها اینست که تمام بیکاره هایی که بیرون این منطقه حفاظت شده نشسته اند قطعا  چشم چران هائی هستند منتظر زنان و دخترانی که در باغ اند و یا از باغ بیرون می آیند.

اگر نگهبانی دروازه های بیرونی پارکی که شهردار تهران برای زنان پایتخت در نظر گرفته به مردان انتظامی واگذار شود که بیم است این پست نگهبانی سرقفلی پیدا کند و اگر به زنان انتظامی واگذار شود که دهان به دهان شدن زنان انتظامی با مردان عابر و یا چشم به دروازه های پارک دوخته، خود خالق شنیدنی ترین و دیدنی ترین داستان ها و شایعات در شهر خواهد شد. اگر مردان انتظامی را برای حفاظت از زنان انتظامی دروازه های پارک درکنار آنها بکارند که مواظب آنها باشند که خود خنده دار تر از سوژه قبلی می شود.

شهردار تهران گفته، تندیس زن شهید را هم بجای نصب در یکی از میادین شهر می خواهد در این پارک اختصاصی نصب کند. معلوم نیست این تندیس بی حجاب است یا با حجاب؟ اگر این شهید  بی حجاب بوده و مجسمه اش باید در پارک زنانه نصب شود، چگونه در لیست شهدا جای گرفته؟ اگر با حجاب است، چرا در یکی از میدان های شهر نصب نمی شود. شهری که مجسمه های جان دارش با حجاب و نیمه حجاب در زیرزمین های مترو و خیابان های شهر، در پی هزار گرفتاری روزانه اینسو و آنسو می دوند. (با اندکی ویرایش از وبلاک کاملیا انتخابی فرد برگرفته شده که متن اصلی آن را میتوانید از اینجا بخوانید!


مقاله تازه ای از علوی تبار
جانم را نگیر
حرفت را بزن
یادداشت سردبیر پیک نت


گزارش مجله اشپیگل
ج. اسلامی در پناه دیوار بلند
اینترنتی چین

علی فتحی